1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Płaskonabłonkowy G2
Autor Wiadomość
Kasia Kiełek 


Dołączyła: 09 Lip 2019
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2019-08-01, 15:35  Rak Płaskonabłonkowy G2


Jestem po wycięciu fragmentu węzła chłonnego szyi (przy żuchwie)
Podejrzenia były na choniaka jednak wyszło chyba inaczej...

Podaję wynik mikroskopowy:

Dwa węzły chłonne, w tym 1 z przerzutem raka płaskonabłonkowego G2 częściowo rogowaciejącego. Średnica przerzutu 3cm.

Dosłownie przed chwilą dostałam wyniki. Mój lekarz (który mnie operował) jest teraz na urlopie i wraca dopiero pod koniec sierpnia. Nie mogę tyle czekać z założonymi rękami. Wychodzi chyba na to, że to nie chłoniak, który podejrzewał lekarz.

Czy możecie mi coś doradzić na temat tego raka?
Byłam wcześniej 2msce temu u laryngologa i hematologa, którzy nic nie zobaczyli. Poszukuję dobrego centrum, do którego mogłabym się zgłosić na konsultacje. Pomożecie?
Dziękuję za wszystkie komentarze.
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #2  Wysłany: 2019-08-01, 21:41  


Kasiu,
Aby móc Ci pomóc potrzebujemy więcej inf.
Przedstaw proszę możliwe wyniki jakie posiadasz, wiek oraz miejsce zamieszkania(jeżeli prosisz o dobry ośrodek).
Napisz też co skłoniło Cię do wizyty u lekarza, co się działo.

G2 czyli rak sredniozroznicowany, w skali G1- G3 jesteś po środku.

Czy wiadomo jaki jest punkt wyjścia nowotworu?
Jeżeli w wezłach są to przezuty wtedy czeka Cię walka, układem chlonki nowotwór rozprzestrzenia się po organizmie.
Napewno dostanie Pani chemię, aby wybić mikroprzezuty jeżeli takie istnieją.
Wcześniej zapewne badania TK lub rezonans w celu wykluczenia przezutow.
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2019-08-02, 07:17  


Kasia Kiełek witaj na forum.
Kasia Kiełek napisał/a:
Czy możecie mi coś doradzić na temat tego raka?
Przede wszystkim jest ważne gdzie jest źródło tego przerzutu. Dopiero potem będzie można coś powiedzieć i zastosować odpowiednie leczenie.
Narazie znamy tylko jego typ - płaskonabłonkowy i stopień zróżnicowania G2 (w trójstopniowej skali)

Z jakich powodów lekarz skierował cię na wycięcie węzłów? Miałaś wcześniej jakieś badania obrazowe? Masz już za sobą historią onkologiczną?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Kasia Kiełek 


Dołączyła: 09 Lip 2019
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2019-08-05, 12:20  


Witam,
Lekarz onkolog i radiolog od początku podejrzewał Chłoniaka - był wręcz tego pewny dlatego skierował na biopsję. Pisałam wcześniej post pod chłoniakiem tutaj na forum. Tam są moje wyniki morfologiczne" Zacytuję go:

"Witam,
Od kilku miesięcy mam wyczuwalny powiększony węzeł chłonny pod żuchwowy. Nie dawało mi spokoju to, że się nie zmniejszał. Od pewnego czasu wyczuwałam dziwne zapach, których nie ma -rezonans głowy wyszedł prawidłowy. Na początku roku miałam 2x opryszczkę. Jednego dnia miałam gorączkę związaną z jakimś wirusem. Nie byłam leczona antybiotykami. Rezonans głowy wyszedł prawidłowy. Jedak węzeł po czasie nie zmniejszał się. Udałam się do laryngologa by wykluczyć problemy laryngologiczne, zrobiłam morfologię i udałam się do hematologa... Nie widzieli żadnych problemów, do nikogo nie skierowali. Udałam się na 1. USG - Pani radiolog trochę uspokoiła mnie, że mogą być to zmiany po przebytej chorobie i nie wydaje jej się by to był nowotwór. Na wszelki wypadek udałam się po miesiącu na 2gie USG - tutaj lekarz patrząc w obraz powiedział mi, że ma przypuszczenia że to może być CHŁONIAK ZIARNICZY. Oniemiałam, też do nikogo nie skierował... Zrobiłam na własną rękę USG jamy brzusznej (nic nie stwierdzono). Umówiłam się do onkologa. Czytałam w międzyczasie, że najlepiej jest zrobić biopsję gruboigłową - jest bardziej rzetelna. Jednak lekarz stwierdził, żeby zrobić biopsję cienkoigłową.

WYNIK: Monomorficzne komórki limfoidalne

Proszę o pomoc, o poradę... co robić.
Wyniki morfologii w załączniku (wszystko prawidłowe)
CRP poniżej 1
OB - na jednych badaniach 2 lub 10
LDH 199

Proszę o poradę co robić czy to chłoniak? Czy robić gruboigłową? Lekarz chce wycinać ale zastrzegł, że jest to w miejscu gdzie może wystąpić paraliż twarzy. Boję się wycięcia! :( "

Całą morfologię mam prawidłową, nawet CRP...
Byłam w piątek na wizycie 2 u laryngologa (w sumie byłam u 2 różnych) nic w badaniu nie stwierdził. Nie widział podstawy skąd ten przerzut.

Jutro pójdę do onkologa i poproszę o skierowanie na Pet, bo boję się, że może być to szukanie igły w stogu siana...
Jestem z Rawy Maz.. Mam ponad 50 lat. Jestem na diecie dr. Budwig i pijam dużo soków z warzyw i owoców.
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #5  Wysłany: 2019-08-05, 21:29  


Witaj,
W tej sytuacji priorytetem jest odnalezienie punktu wyjściowego.
Bez tego leczenie jest bezcelowe, poniewaz glowna bomba dalej tyka.
Moze PET , rezonans.
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2019-08-11, 08:14  


Kasia Kiełek napisał/a:
i poproszę o skierowanie na Pet


Koniecznie zrobić PET bo da obraz całościowy i może pokaże się wtedy źródło pierwotne, to jest istotne, choć czasami zdarza się, że nie można znaleźć żródła pierwotnego ale na razie o tym nie ma co myśleć.

Męcz lekarza o PET-a bo trzeba zacząć jak najszybciej leczenie.

powodzenia.
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #7  Wysłany: 2019-09-27, 22:40  


Co u Ciebie ? Czy miałaś sprawdzane nosogardlo ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group