1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy dwuogniskowy
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #91  Wysłany: 2016-01-06, 14:03  


No i dobrze, bez niespodzianek.
Do końca pierwszego etapu leczenia to już wszystkie wyniki. Bierz którekolwiek hormony i co 3 miesiące na kontrolę. Lekarz za każdym razem będzie Ci mówił jakie badania masz zrobić, ale to wszystko już będzie tylko kontrola. Po 2 latach te wizyty będą rzadsze. I oby nic nowego nie wychodziło.

Na zakończenie radioterapii powinnaś mieć zrobioną morfologię czy wszystko w porządku.

No i powoli przyzwyczajaj się do powrotu do dawnego życia. Coś tam mrowi, coś pobolewa ale życie toczy się dalej i należy z niego korzystać.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #92  Wysłany: 2016-01-06, 14:20  


Ok dziekuje ci bardzo za odpowiedzi
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #93  Wysłany: 2016-10-22, 00:34  


Witam
Po dlugim czasie sie odzywam mam problem z hormonami zaczelam od tamoksyfen potem
byla femara ,Arimidex jakies jeszcze ale nie pamietam nazwy za kazdym razem po trzech miesiacach stosowania byly bardzo silne skutki uboczne,Teraz lekarz przepisal mi zastrzyki FASLODEX najpierw ci 3 razy co dwa tygodnie a potem co 28 dni.
Moje pytanie co mam robic chemia poszla ladnie radioterapia tez a hormony nie .
Czy jak usune druga piers i , cala macice to znmiejsze te estrogeny progesteron HER2 i nie bede musiala brac tych tabletek.
brosze o jakas podpowiedz,
dziekuje bardzo
pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #94  Wysłany: 2016-10-22, 10:30  


Faslodex jest bardzo, bardzo dobrym lekiem rutynowo przyjmuje się zastrzyk raz na miesiąc.

Usunięcie drugiej piersi ma tylko takie znaczenie że odpada obawa o drugi nowotwór piersi.

Usunięcie jajników obniży poziom estrogenów jeżeli jesteś przed menopauzą, po menopauzie to estrogeny są z tkanki tłuszczowej.

W hormonoterapii celem jest zablokowanie wzrostu możliwych przerzutów do innych narządów, hormonoterapia obniża o 30% ryzyko nawrotu choroby.

Nie piszesz jakie miałaś dolegliwości po tych lekach ale rozważ czy nie jest to "niezgoda Twojego organizmu" na obniżenie estrogenów, wtedy każde działanie w tym kierunku da skutki uboczne. To tak jak z menopauzą jedne kobiety przechodzą bez kłopotów, a inne cierpią przez parę lat zanim organizm się nie przyzwyczai. Druga sprawa do rozważenia to czy nie miałaś obniżenia wydolności serca po chemioterapii lub herceptynie, w czasie leczenia godziłaś się na skutki uboczne, teraz kiedy one nie do końca się cofnęły przypisujesz osłabienie kuracji hormonalnej.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #95  Wysłany: 2016-10-22, 15:06  


Dziejuje za pomoc
Faslodex jest chyba najlepszym lekiem z tych co do tej pory bralam moze sie myle moze sa lepsze.
Dolegliwosci byly rozne bole zoladka , wymioty ,nudnosci ,bole kosci tak ze nie mozna bylo chodzic
zespol cisnienia nadgarstkowego to bylo bardzo a bardzo bolesne ,nie moglam roszac ramionami,
brak apetytu w tydzien schudlam 5 kg przy kazdych tabletkach najczesciej sie pojawialy zespol
cisnienia nadgarstkowego, dretwienie rak ,palcow.
(Po menopauzie to estrogeny są z tkanki tłuszczowej.) Czyli co trzeba robic -odchudzac sie

Wyniki robia mi mam dobre Echo serca dobre skan na ostoporoze dobry pluca dobre krew tez .
Co mam robic.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #96  Wysłany: 2016-10-22, 16:45  


Odchudzać się w Twojej sytuacji to trzeba bardzo powoli i ostrożnie. Wyeliminować trzeba tylko to co bezwartościowe czyli ciastka i nadmiar węglowodanów. Białka i mikroelementy (warzywa i owoce) trzeba jeść. Ja jeszcze ograniczyłam kurczaki bo różne świństwa (łącznie z hormonami) dodają do pasz.

Miałaś zespół ciśnienia nadgarstka, czy zespół CIEŚNI nadgarstka? Jeżeli to drugie to jest to osobna jednostka chorobowa która może wystąpić u każdego kto długo wykonuje powtarzające się ruchy dłoni. W stanach utrwalonych kiedy już nie ustępuje leczy się operacyjnie. Podobno możliwe są jakieś inne metody leczenia ale ja tylko coś tam słyszałam.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #97  Wysłany: 2016-10-23, 18:50  


Dziekuje ci Bardzo
Pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group