1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy dwuogniskowy
Autor Wiadomość
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #46  Wysłany: 2015-07-12, 11:30  


Z tej biopsji wynika ze wezeł który miałaś nakłuty jest zajęty. Co do innych węzłów to ani USG, ani żadne badanie ręczne nie zdiagnozuje tego na 100 %.

Uważam ze po chemioterapii powinnaś mieć usuniętą pierś z dołem pachowym.
Dopiero pełne badanie histopatologiczne pozwoli stwierdzić jaka jest odpowiedź na zastosowane leczenie (ile tkanki raka pozostało) oraz czy i w ilu węzłach chłonnych są przerzuty.
_________________
patolog
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #47  Wysłany: 2015-07-12, 11:36  


Badany był tylko jeden węzeł, o innych nic nie wiadomo, ale nie było objawów zajęcia tych węzłów, a po chemioterapii już raczej nic w nich się nie znajdzie. Jak w końcu zdecydowałaś - bierzesz herceptynę czy nie? I jak ją znosisz?

Tak naprawdę czy można będzie zrezygnować z radioterapii będzie wiadomo po operacji. Przebadają cały wycięty materiał i jeżeli okaże się że są wystarczające marginesy, a w węźle nie znajdą komórek raka to wszystko zależy od Ciebie. Musisz sama to przemyśleć czy chcesz zrobić więcej żeby zmniejszyć ryzyko wznowy (kosztem zdrowia ogólnego), czy teraz stawiasz na wyjście z jak najmniejszym kosztem a wznową będziesz się martwić jak będzie (jeżeli będzie). Lekarz Ci zawsze odpowie na pytanie: Ile procent pewności więcej zyskuję? Bo jak pisałam wcześniej 100% pewności (ani nawet 95) nigdy nie ma żeby nie wiem co robić.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #48  Wysłany: 2015-07-12, 14:31  


biore herceptynę mialam 2 wlewy a jeszcze 10 co trzy tygodnie razem z takxolem tylko taxlo co tydzien jeszcze zostalo 6 bo razem 12 tygodni znosze dobrze .Chca mi zrobic centralne wklucie bo zyly mi sie chowaja ale nie wiem czy sie oplaca .Ja pracuje i moga byc infekcje ale tez nagrzewam rece i zyly wychodza i moga sie podlonczyc .
Czy moge sie nie zgodzic na to wklucie.

Dzieuje za odpowiedz :) :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #49  Wysłany: 2015-07-12, 16:27  


Centralne wkłucie jest lepsze jeżeli pracujesz, jest tak zabezpieczone że infekcja raczej nie grozi. Oczywiście do tygodnia po założeniu zanim rana się nie wygoi trzeba uważać.
Zawsze w każdym momencie leczenia masz prawo odmówić jakiegoś zabiegu.
_________________
sprzątnięta
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #50  Wysłany: 2015-07-12, 17:27  


Centralne wkłucie jest lepsze -osłoni Ci żyły przed ciągłymi nakłuciami, które niekorzystnie działają (żyłą mogą pękać, zarastać -wtedy będzie większy problem)
_________________
patolog
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #51  Wysłany: 2015-07-12, 21:22  


Zostanie mi tylko 4 wlewy co tydzien bo wizyte mam 23 lipca na zalozenie centralnego wklucia i to chyba sie juz nie oplaca
A herceptyna jest co 3 tygodnie ale do niej to chyba nie trzeba centralnego wklucia bo widzialam ze kobiety nie maja
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #52  Wysłany: 2015-07-13, 09:46  


Zapytaj jeszcze o radę pielęgniarkę która się wkłuwa, ona widzi te żyły i może ocenić czy będzie się gdzie wkłuwać jeszcze kilka razy, bo może się okazać pewnego dnia że już nie ma jak podać, a każde odejście od schematu to obniżanie szans.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #53  Wysłany: 2015-07-13, 18:05  


goba napisz mi co sadzisz na temat ksiazki ukryte terapie najbardziej chodzi o witamine c
dozylnie
dziekuje
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #54  Wysłany: 2015-07-13, 19:27  


Ja osobiście jestem bardzo negatywnie nastawiona do tej książki i jej autora.

Ta książka to zbiór ciekawostek i tak powinna być przedstawiana. Niestety autor reklamuje ją jako receptę na zdrowie, a to już moim zdaniem oszustwo.
Problem w tym że wit C pomaga np 1 osobie na 50 (czyli loteria) lub w innym badaniu w kombinacji z tradycyjnymi lekami zmniejsza efekty uboczne chemioterapii. Badana była głównie w przypadkach raka płuc. No i trudno znaleźć specjalistę od takich terapii. Bo podawać duże dawki wit C lub D (też były doniesienia) powinien ktoś kto zajmuje się tym parę lat i ma kwalifikacje do dokładnej oceny organizmu (lekarz).

Na raka umierają również miliarderzy i trudno mi sobie wyobrazić że jakaś zmowa farmacji (tak sugeruje autor książki) pozbawia ich naturalnych leków lub że nikt im nie powiedział o tych "cudownych" metodach.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #55  Wysłany: 2015-07-13, 19:42  


A moze znasz kogos kto bral duze dawki witaminy lub jakis lekarzy ktorzy podaja witamine .

A co sadzisz o chelatacji.

Ja bym chciala sprobowac po chemioterapii. Oczyscic organizm z tych toksyn .Bede w polsce we wrzesniu i bym porozmawiala z takim lekarzem
dziekuje
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #56  Wysłany: 2015-07-13, 20:59  


Nie licz że Ci w Polsce tak z marszu podadzą herceptynę! Chcesz przerwać kurację?

Chelatacja jest uznaną metodą leczenia zatrucia metalami ciężkimi, oprócz tego niektórzy stosują ją na miażdżycę, ale jeżeli ktokolwiek sugeruje że pomaga w chorobie nowotworowej to nabiera ludzi.
Co do wit C to słyszałam tylko negatywne opinie. Nie daj się nabrać na podawanie witC z B17 to to może być bardzo niebezpieczne. Znajdziesz w sieci gdzie podają wit C, zadbaj tylko żeby było to poprzedzone rozmową z lekarzem (z ewentualnym badaniem). Dowiedz się imienia i nazwiska tego lekarza wcześniej i sprawdź na stronie NIL czy ma pozwolenie na wykonywanie zawodu. Ewentualnie możesz w rozmowie z recepcją zapytać o Numer Pozwolenia Wykonywania Zawodu - jest na każdej pieczątce lekarskiej i lekarz ma obowiązek go podawać. Jeżeli kwalifikuje lekarz to podanie samej witC jest bezpieczne, ale czy coś pomoże to nie mam zdania.
_________________
sprzątnięta
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #57  Wysłany: 2015-07-13, 21:23  


Nie herceptynę nie przerywam bede barala tutaj .
A co do witamin czy chelatacji to mosze sie zastanowic .
Ja za nim cos wezme to musze sie dokladnie dowiedziec czy mi nie zaszkodzi itd

Dziekuje ci
 
foszka 


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 44

 #58  Wysłany: 2015-09-09, 22:05  


WITAM
Chcialam sie zapytac czy puchniecie nog i rak to skutek uboczny po chemioterapi i mrowienie w rekach i nogach.
Jesli tak to kiedy to ustapi . Jestem juz 2 tygodnie po zakonczeniu chemi.

Mialam tez robione USG piresi i rak na godzinie 3 zmniejszyl sie do 1,5 cm a ten an godzinie 9 calkiem zniknol i w wezle wartowniku tez nic nie ma .

Powiedcie co to moze byc. I czy operacja bedzie konieczna ,moze tylko obserwacja.

Pozdrawiam
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #59  Wysłany: 2015-09-09, 22:56  


Operacja
_________________
patolog
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #60  Wysłany: 2015-09-10, 17:50  


Wałkujemy to od początku, operacja musi być - nigdy chemioterapią nie usunie się wszystkich komórek nowotworowych. Pierś się usuwa nawet tym kobietom u których guz zniknął całkowicie. O ile dobrze pamiętam to już niedługo ta operacja. Pisałam Ci że dobra odpowiedź na leczenie podwyższa rokowania?
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group