1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2014-12-09, 00:41
Rak piersi nieluminalny HER2+
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #16  Wysłany: 2015-02-02, 22:10  


Piotrk napisał/a:
rozpoznanie C50.9 Rak piersi prawej T2 NO MO

To oznacza tyle, że stwierdzono: guz o największym wymiarze ponad 2 do 5 cm,
brak przerzutów lokalnych (N0) i odległych (M0).
Cechy takie oznaczają stadium zaawansowania choroby IIA (Zalecenia (2013 r., aktualizacja: 2014.12.03), str. 224, tab. 10).

Ściśle rzecz biorąc nie wiadomo, czy jest to wynik oceny zaawansowania po badaniu histopatologicznym,
gdyż w takim razie zapis powinien być poprzedzony literą 'p',
a jest to o tyle istotne, że tylko wynik oceny histopatologicznej - wraz z oceną typu nowotworu i wartości receptorów - pozwala wiarygodnie ocenić zaawansowanie choroby oraz optymalny sposób leczenia i rokowanie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Piotrk 


Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 10

 #17  Wysłany: 2015-02-02, 22:38  


Podaje dodatkowe informacje , nie wiem czy o to chodzi ale spróbuje,
(NHG2), pT2,pN0, ER- , PR-, HER2+, Ki67 25%
12/30/ 3+4 (2,0,0) 0M48

[ Dodano: 2015-02-02, 22:50 ]
Richelieu napisał/a:
[...] (całość posta #16)


Czy wyniki które podałem wyżej dają więcej informacji? Bardzo mi juz niezręcznie Pana ciagle pytać, czuje sie ogromnie zobowiązany

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-02-03, 18:54 ]
Każdy sam doskonale widzi, co wyżej napisałem, i nie ma najmniejszej potrzeby zaśmiecania wątku tak obszernym cytatem.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #18  Wysłany: 2015-02-02, 23:08  


Zatem jednak jest to wynik ostateczny, po badaniu histopatologicznym.
Zaawansowanie choroby jest korzystnie dość niskie, mniej korzystny jest podtyp molekularny nowotworu,
tzw. HER2+ nie luminalny ('Zalecenia' j.w., str. 225, tab. 11).

Jako leczenie uzupełniające po zabiegu operacyjnym powinna zostać zastosowana chemioterapia
(schematy przedstawiono na str. 243 w tab. 16 'Zaleceń')
oraz Herceptyna (trastuzumab) (j.w., str. 239, tab. 14).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Piotrk 


Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 10

 #19  Wysłany: 2015-02-02, 23:17  


Richelieu napisał/a:
[...] (całość posta #18)


Bardzo bardzo dziękuje, prawdopodobnie za dużo oczekuje, ale ponownie interpretuje po swojemu...raz korzystny raz mniej korzystny, można z tym wygrać? Czy tak zaawansowane stadium choroby można pokonać? Moze inaczej jakie sa rokowania przy tego typu chorobie? Prosze wybaczyc ale tak naprawdę dalej nie wiem w jakim miejscu jestem, czy to juz gruby atak i pozostało liczyć na cud, czy można to wyleczyć, im więcej czytam tym mniej wiem, pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-02-03, 18:55 ]
Jak do posta #17.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #20  Wysłany: 2015-02-03, 11:11  


Na etapie N0 i M0 jak Ci już pisałam prawdopodobieństwo wyleczenia jest bardzo wysokie bo to jest etap określany jako "lokalized" i w amerykańskich statystykach na podstawie przypadków z lat 2004-2010 5 letnie wyleczenia to 98,5% przypadków.
No to wszystko czego trzeba przypilnować to tempo leczenia (bez długich przerw między etapami) i zastosowanie tych samych schematów chemii jak w wytycznych NCCN (każdy lekarz je zna). W tym wypadku jeszcze konieczna herceptyna. Więc mniej nerwów zamiast tego taki codzienny trud w postaci pomocy w przetrwaniu chemii. (odciążenie od prac domowych, obecność w trakcie tych kilku trudnych dni po każdym wlewie, zachęcanie do prawidłowego odżywiania) Dla porządku znajdź i wpisz jeszce oznaczenia z L i V. Chociaż myślę że w tym wypadku to będzie L0 i V0 lub zapis że brak inwazji w naczyniach.
_________________
sprzątnięta
 
Piotrk 


Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 10

 #21  Wysłany: 2015-02-14, 23:14  


Witam serdecznie, jesteśmy z Mama już w trakcie, a w zasadzie po 1 chemioterapii o ile pobyt w szpitalu był przyjęty bardzo dobrze, o tyle te kolejne dni, wyraźne osłabianie praktycznie cały czas sen, chciałbym się zapytać Państwa o dietę podczas chemii, mama przyjmuje 3 razy dziennie po dwie tabletki witaminy b6 czy to nie za dużo? Na co zwracać uwagę podczas przygotowywania posiłków czego podawać najwiecej a czego unikać, apetyt raz jest raz go nie ma..., pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #22  Wysłany: 2015-02-15, 10:10  


Ja do końca nie wiem co z tą vit B, nigdzie w poważnych źródłach na to zagadnienie nie trafiłam, ale chyba krążą jakieś mity i onkolodzy o nich wiedzą. Mój na każdym spotkaniu nie pytany ostrzegał żeby nie brać vitB. Takie ilości to koniecznie muszą być uzgodnione z onkologiem który podaje chemię, bo można sobie zaszkodzić. W diecie zasada jest prosta: bezpośrednio po chemii wszystko na co chora ma ochotę i cieszyć się że coś je, po ok 5-7 dniach wartościowe smaczne jedzenie bez tzw pustych kalorii typu ciasta i słodkie napoje. Trochę oszczędzać wątrobę bo chemioterapia to spore wyzwanie.
Mam nadzieję że już nastrój Ci się trochę poprawił.
_________________
sprzątnięta
 
Piotrk 


Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 10

 #23  Wysłany: 2015-02-15, 20:53  


Dziękuje za odpowiedz, jeżeli chodzi o nastrój zdecydowanie zdecydydowanie lepszy , bardzo dziękuje, mama widzę walczy na całego, stara się regularnie jeść wychodzi calekiem całkiem, dlatego tak wypaliłem tutaj z dieta, gdyż tak naprawdę wszędzie na każdym portalu czy u innego doktora tyle ile zapytań tyle opinii, już doskonale wiem ze każdy przypadek jest inny. Na szybko konsultowałem z 2 dietetykami różnorodność niesamowita. Odpuszczam już jakiekolwiek zapytania, a pytam ewentualnie tylko tutaj, dziękuje pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group