1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak pęcherza moczowego
Autor Wiadomość
megan49 


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 54
Pomógł: 1 raz

 #16  Wysłany: 2018-08-29, 21:36  


Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Artykuł przeczytałam, jakoś mi nie pasuje do bólu męczącego męża.
Mąż przed scyntygrafią 28.06 miał robiony TK klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy małej.
Badanie wykonano warstwami grubości 5mm w skaningu przeglądowym oraz po i.v. podaniu 120ml środka kontrastowego. Poprzednie badanie 19.12.2017.

Włóknienie podpłucnowe miąższu na wysokości płatów dolnych. Guzek 5mm w seg.10PP poopłucnowo jak poprzednio. U podstawy seg 3PP pojawił się obszar 27mm zmleczenia miąższu,
obraz niecharakterystyczny, do ew. kontroli KT. Węzły chłonne klp.niepowiększone.

Wątroba z cechami znacznego stłuszczenia, bez zmian ogniskowych. Trzustka, śledziona, nadnercza w granicach normy.

Obie nerki bez cech zastoju moczu, w badaniu dzisiejszym bez zaburzeń zakontrastowania obserwowanych poprzednio.

Przy podziale naczyń biodrowych wspólnych lewych widoczne są zbiorniki płynu prawdopod.
torbielelimfatyczne o wym. 18x16mm / pporzednio 24x19mm/ i 37x36mm jak poprzednio.
W miednicy małej nie uwidoczniono obszarów patologicznego wzmiocnienia kontrastowego.
Węzły chłonne zaotrzewnowe i krezkowe niepowiększone.

Uwidocznione w badaniu struktury kostne bez cech destrukcji typowych dla procesu npl.
Obraz jak poprzednio.

Czy w powiązaniu z wynikiem scyntygrafii TK, może budzić moje obawy, czy znowu mnie nachodzi jakaś schiza??????
_________________
megan49
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #17  Wysłany: 2018-08-30, 08:43  


megan49 napisał/a:
Czy w powiązaniu z wynikiem scyntygrafii TK, może budzić moje obawy,
Moim zdanie nie tym bardziej że piszą:
megan49 napisał/a:
Uwidocznione w badaniu struktury kostne bez cech destrukcji typowych dla procesu npl.

Jeżeli chodzi o badanie struktur kostnych scyntygrafia jest jednak dokładniejsza niż tomografia.
Nie daj się jednak zwariować i omów spokojnie wyniki z lekarzem
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
megan49 


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 54
Pomógł: 1 raz

 #18  Wysłany: 2018-08-30, 11:22  


Czy mam przyspieszyć wizytę kontrolną, czy nie? Jak będę się starała o przyśpieszenie, to na pewno wywoła to zdenerwowanie u mojego męża.
_________________
megan49
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #19  Wysłany: 2018-08-31, 17:09  


megan49 napisał/a:
Czy w powiązaniu z wynikiem scyntygrafii TK, może budzić moje obawy,

TK było robione 19.12.2017, scyntygrafia kiedy?
Wiesz, że dla raka parę miesięcy to dużo i na prawdę wiele się może wydarzyć niedobrego np. przerzuty.

Do badania kośćca lepsza jest zawsze scyntygrafia. Wyszły w niej niepokojące zmiany i trzeba to koniecznie z lekarzem przedyskutować.
Kiedy ta wizyta jest zaplanowana?, przypomnij bo już nie chce mi się przekopywac wątku.
megan49 napisał/a:
Jak będę się starała o przyśpieszenie, to na pewno wywoła to zdenerwowanie u mojego męża.

Zawsze możesz powiedzieć, że zadzwonili z Ośrodka, że trzeba z lekarzem przeanalizować wynik i wizytę przyśpieszają.

pozdrawiam
 
megan49 


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 54
Pomógł: 1 raz

 #20  Wysłany: 2018-08-31, 18:10  


Przepraszam, że tak chaotycznie pisałam, ostatnie TK było robione 28.06.2018 a poprzednie w grudniu 2017 i wyniki były bez zmian.
Natomiast scyntygrafia robiona była 9.08.2018r.

[ Dodano: 2018-08-31, 18:12 ]
Planowana wizyta kontrolna u onkologa jest na 15.11.2018.
_________________
megan49
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2018-09-04, 00:04  


megan49,
Niepełne trzy miesiące, krótki czas i takie zmiany w wynikach?, nie wiem ale jest to możliwe przy tej chorobie, bo czasami są tak małe ogniska przerzutowe, że są na początku w badaniach obrazowych niewidoczne. Scyntygrafia jest na pewno dokładniejszym badaniem w wypadku kości. Trzeba porozmawiac z lekarzem. Dobrze by było przyśpieszyć wizytę.

pozdrawiam
 
megan49 


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 54
Pomógł: 1 raz

 #22  Wysłany: 2018-09-09, 17:19  


Byłam z mężem na prywatnej wizycie u dr. Jankowskiego, który jest onkologiem. Zerknął na te dwa ostatnie badania i powiedział, że niczego złego tu nie widzi. Ot krótka wizyta za jedyne 100zł, a niepewność jakaś została.
_________________
megan49
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #23  Wysłany: 2018-09-11, 20:12  


megan49 napisał/a:
a niepewność jakaś została.


I oczywiście, że tak, dwa wyniki i dwie różne opinie. Wyjdzie na to, że do obserwacji na razie, czyli za jakieś 3 -4 miesiące kontrolne badanie i jeśli coś ulegnie zmianie wtedy będzie niestety ten gorszy scenariusz jak wyniki nic nie pokażą powiększonego/nowego to wtedy można mówić o jakiś stanach zapalnych czy też zmianach związanych z wiekiem jakieś zwyrodnienia.

pozdrawiam
 
megan49 


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 54
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2018-09-13, 21:22  


Nie chcę denerwować męża, więc nie będę przyśpieszała wizyty. Może źle robię, już sama nie wiem. Mam taką obawę w sercu.
_________________
megan49
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #25  Wysłany: 2018-09-15, 00:52  


megan49 napisał/a:
Nie chcę denerwować męża, więc nie będę przyśpieszała wizyty. Może źle robię,

Denerwować nie można. Wizytę chyba macie już niedługo, prawda?

Nie robisz źle bo podejrzewam, że lekarz mając dwa różne wyniki i tak zleciłby obserwację na to chwilę, raczej nic Wam by innego nie zaproponował. Zatem jak pójdziecie na planowaną wizytę, skieruje jeszcze raz zapewne na badania obrazowe i wtedy już więcej powinno się wyjasnić, czyli to co napisałam w poprzednim poście.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group