1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #61  Wysłany: 2011-12-20, 15:10  


Witajcie!Mąż z powodu ostrych bólów biodra miał TK kręgosłupa wynik jest następujący:
TK kregosłupa L/S w warstwach 1,2mm.Badaniem objęto poziomy L3/L4,L4/L5,L5/S1
Poziom L3/L4 i L4/L5 nie stwierdza się cech dyslokacji elementów krażków międzykręgowych do światła kanału kregowego na objętych badaniem poziomach.
Poziom L5/S1 niewielkie centralno-dwuboczne uwypuklenie elementów krążka międzykręgowego dokanałowo, z przyleganiem do worka oponowego.

Szczerze to ja z tego nic nie rozumiem,cos tam przylega.Czy wynik ten może powodować taki ból,że mąż bierze 2 razy dziennie tramal 100 a i czasami te tabletki nie pomagają.Męczy się strasznie,najgorzej w nocy,bo w ogóle spać nie może.
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #62  Wysłany: 2011-12-20, 15:54  


Nie znam się kompletnie, i przytoczone przez Ciebie wyniki nic mi nie mówią, niemniej sam po naświetlaniach miałem silne bóle biodra. Teraz jestem po naświetlaniu CyberKnife, i też odczuwam dolegliwości w lewym biodrze.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #63  Wysłany: 2011-12-20, 17:41  


Mój mąż jest po leczeniu prawie 2 lata,dokładnie 10 stycznia a wcześniej tego nie miał dopiero z jakieś 2 m-ce i ból jest coraz gorszy.I żeby zrobic tk musiał udać się do neurologa,bo pani onkolog się "kręgosłupem nie zajmuję"

I pochwalę się wam że jestem w 19 tyg ciąży :-D



[następne komentarze]
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #64  Wysłany: 2011-12-22, 11:33  


Anulko, szczerze gratuluję! To się nazywa Dzieciątko...... :-D

A w temacie bóli kostnych - przy czym proszę, nie traktuj mnie przypadkiem jak nawiedzoną ;) - mam sposób sprawdzony na osobistym bracie i PiW. W sklepach zielarskich jest maść końska, musi być czerwona. Trzeba smarować kilka razy w ciągu dnia. Nie wierzyłam ale jak PiW zaległ, że nawet musiał jeść na leżąco zaczęłam go smarować - przyznaję, że bez przekonania - a doustnie dałam mu Panadol...pełną dawkę, co 6 godz. 2 tabl. Ku mojemu zdziwieniu, po tygodniu biegał jak młody źrebak. To samo było z bratem.
Wiem jak to brzmi....ale sprawdzone! Jeden warunek, maść musi być dobra,najlepsza ta produkowana w Niemczech.
Pozdrawiam :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #65  Wysłany: 2011-12-22, 16:25  


Zoja 62 przyznaję,ze maść dziwnie brzmi ale nie mówię że nie spróbujemy ;)

Marcin jężdzi na tirach za granicą,po ten wynik jechałam sama,szczerze do lekarza nie ma jak iść bo jest tylko na weekendy(tzn w sobotę po południu a w niedzielę juz jedzie) i ja nie wiem co ten wynik oznacza,dzwoniłam do lekarza ale akurat jest na urlopie,bede póżniej dzwonić zapytam się czy ja mogę sama ten wynik przywieżc i pokazać.

[ Dodano: 2011-12-22, 16:27 ]
Dziękuję za gratulację.
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #66  Wysłany: 2011-12-22, 17:05  


Oryginalną końską maść (szwajcarską), Twój małżonek kupi na Słowacji (skoro TIRuje, więc on, albo Jego koledzy pewno tam jeżdżą). Tam jest ogólnie dostępna, zwłaszcza we wszystkich sklepikach przy polskiej granicy.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #67  Wysłany: 2011-12-23, 23:02  


anulka4771 napisał/a:
Dziękuję.Nie wiemy jeszcze a i udało się za pierwszym razem :lol:

Gratulacje, bardzo się cieszymy razem z Wami. A to musiał być chyba strzał z karnego ;)

[ Dodano: 2011-12-23, 23:06 ]
Zoja 62 napisał/a:
W sklepach zielarskich jest maść końska

Dostępna w aptece. Polecam. Mi pomogła jak mnie bolały"gnaty". Po radioterapi to normalne bóle ale fakt - dokuczliwe jak diabli.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #68  Wysłany: 2012-08-15, 10:26  


Hello dawno mnie tu nie było.A więc moja ciąza ma dzisiaj 3 m-ce to Szymonek.
Marcin strasznie cierpi,żyje w bólu,jest cały czas na lekach przeciwbólowych.Najpierw podejrzewali kręgosłup ale TK i Rezonans wykluczyło kręgosłup więc teraz bada biodro no i RTG nie wykazało nic powaznego :?ale?: I tu pada moje pytanie czy RTG wykryje ewentualne guzy???? teraz pojechał na RTG drugiego biodra chca sprawdzic czy to nie sprawy reumatyczne.
Marcin nie chudnie,nie ma potów nie boli go głowa ale ból jest nie do wytrzymania bolą go plecy przez biodro po kolano on kuleje :uuu: w nocy nie spi,trzęsie się z bólu także na pewno cierpi bardzo i zyje tak już pół roku :cry:
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #69  Wysłany: 2012-08-15, 11:23  


U mnie bóle kości trwały chyba z 8-9 miesięcy po zakończeniu leczenia, ale wiem, że u wielu osób trwają dłużej. Lekarz twierdził, że są to bóle nie związane z chorobą, chociaż moim zdaniem były wynikiem terapii. Nic sensownego nie mogę doradzić.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #70  Wysłany: 2012-08-15, 12:17  


anulka4771 napisał/a:
moja ciąza ma dzisiaj 3 m-ce to Szymonek
To wspaniała nowina, gratulacje dla Was :flower: niech sie dobrze chowa Szymonek :)

[ Dodano: 2012-08-15, 12:24 ]
U mnie bóle zaczęły się najpierw w stawach barkowych - potem przeszły do kręgosłupa lędźwiowego ( ok. 4-5 miesięcy po leczeniu ) - teraz od 2-3 miesięcy ( jestem 14 m-y po lecz.) ból siedzi w całym kręgosłupie ( jak siadam to kręgosłup strzela mi jakby ktoś "strzelał w palcach dłoni"), promieniuje do pachwin i nóg. Teraz czekam na MR choć mówią mi, że tak może być po leczeniu onkologicznym. Czy nie za dużo tych prześwietleń RTG, mi lekarze stanowczo zabraniają.

[ Dodano: 2012-08-15, 12:28 ]
Mój ból też czasami jest nie do wytrzymania. Czasem w nocy nie mogę się obrócić na bok. Ponoć jęczę przez sen, to wynik chyba tego bólu. Dziwne bo samo przychodzi i samo odchodzi po kilku dniach ale jest cholernie uciążliwe.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #71  Wysłany: 2012-08-15, 16:48  


Ale Marcin jest po leczeniu 2,5roku bóle trwają cały czas tzn 24h na dobę :-( od pół roku.
Czy dużo RTG nie wiem,każą robić to robimy bo jak inaczej sie dowiedzieć czy cos mu jest.
 
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #72  Wysłany: 2012-08-15, 17:59  


Wszelkie guzy czy nieprawidłowości w budowie kości,powinny wyjść na rtg. U nas robi się w takich przypadkach zdjęcie całej miednicy. Mamy wtedy obraz obu bioder i można porównać ich budowę. Szkoda,że Twojego męża będą naświetlać dwa razy. Ale nie martw się. Gdyby coś złego się działo,wyszłoby w obrazie rtg. Aha,zapomniałam dodać,że jestem technikiem radiologii.
Trzymam za Was kciuki.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #73  Wysłany: 2012-08-15, 20:07  


madzia1 napisał/a:
zapomniałam dodać,że jestem technikiem radiologii.

Z fachowcem nie śmiał bym dyskutować. :)
Zapytam,anulka4771, czy mąż te badania konsultuje a Onkologiem. Należy tez pamiętać, że RTG nie zdiagnozuje tkanek miękkich. Wskazane było by wykonanie badania PET, które zdiagnozowało by całe ciało pod kątem Onkologicznym zwłaszcza, że są dolegliwości bólowe, długo się utrzymują i Marcin jest Onkologicznym pacjentem. Uspokoiło by to Was napewno.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #74  Wysłany: 2012-08-16, 08:08  


To mnie troche uspokoiliscie bo ja się obawiałam że RTG to takie badanie wiecie nie dokładne i np jak bedzie jakiś guz to tego nie wykryje.
A więc tak on to robi z lekarzem rodzinnym bo onkolog powiedziała ze ona od kręgosłupa nie jest(bo wtedy był podejrzewany kręgosłup).Zobaczymy jak to będzie,wczoraj zrobił drugie RTg i mam nadzieję się czegos dowiedziec,bo tak sie funkcjonowac nie da.Cały czas na prochach a i one nie pomagają tylko uśmierzają ból.
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #75  Wysłany: 2012-08-30, 10:21  


RTG wykryło jakiś cień na miednicy-wyników nie mam przy sobie,bede miała jutro.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group