1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita po resekcji
Autor Wiadomość
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #151  Wysłany: 2015-02-05, 00:34  


Dziewczyny,
kolejny raz dziękuję Wam za wsparcie.

moje otoczenie jest przeciwne. że zwariowałam, że to szaleństwo. tak mówią.

Mama bardzo pobudzona. Coraz słabsza. załatwiłam transport i zostanie wniesiona do domu.

powiedzcie mi proszę, czy po dużej dawce sterydów (bierze ok. miesiąca) może się pojawić agresja, większe niż dotychczas złośliwości. Albo niekontrolowane oddawanie moczu? Obrzęki na ciele to się pojawiają, to znikają. pojawiła się duszność większa niż dotychczas i ciężki oddech. nasz dok mówi, że to może być psychogenne.

Wiem, ze w jej przypadku sterydy zrobiły dużo dobrego, ale nie rozumiem, czy to jest normalne co się z nią dzieje.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #152  Wysłany: 2015-02-05, 16:59  


Malinko nie wiem czy sterydy mogły spowodować takie dolegliwości i tu nie pomogę. Często po sterydach się puchnie.
U moich "chorowitek" przy nowotworze była również zmienność nastrojów, pobudzenie, złośliwości, oddawanie moczu czy też kału bez kontroli, trzeba było pampersy wdrożyć, obrzęki. Mi lekarze mówili, że to wynik postępującej choroby.

Nie patrz na otoczenie co mówi, zrób to co Ty uważasz i co mama chce. Jeśli będziesz widziała, że stan mamy jest na prawdę kiepski i lekarz z hospicjum będzie namawiał na zostawienie mamy na oddziale to tak zrobisz. Będziesz wiedziała co zrobić, serce i rozum podpowiedzą, wiadomo nic na siłę.

Jestem z Tobą całym sercem, życzę wytrwałości.
 
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #153  Wysłany: 2015-02-07, 22:59  


Cześć wszystkim,

ponownie dziękuję za wsparcie :)

Mama w domu od wczoraj. na początku dostała werwy. potem padła. dzis był kryzys bólowy.Mama uznała, że to zły był pomysł, aby wrócić do domu.Chce wrócić na oddział :(

na razie dajemy radę. pojawiaja się coraz bardziej irracjonalne zachowania na przemian z całkiem niezłym samopoczuciem.

Trudny czas :(:(:(

Bożenko, wszystko przychodzi z czasem. małymi krokami do przodu. czytaj różne historie na forum. to bardzo pomaga i oswaja z sytuacją. Otoczenie zazwyczaj nie rozumie.
 
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #154  Wysłany: 2015-02-12, 20:34  


Bożenko, jak po operacji?

Dziewczyny, mam do was pytanie. Co to może być?

Mojej mamie pojawia się to od przedwczoraj. plus do tego swędzenie całego ciala. jest bardzo spuchnieta, pojawiają się dodatkowe bóle kości i kręgosłupa. jak dłuzej mówi to mam wrażenie, że jej język "kołkowacieje". czy to może byc od leków czy sprawa przerzutów? Mama chodzi po domu, nie poddaje się.
Bierze Oxycontin. tam jest wpisane swędzenie w skutkach ubocznych. ale o takich plamach nie ma ani słowa.
Spotkałyście się z czyms takim? czy to może byc od przerzutów w wątrobie?


338.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 286 raz(y) 2,99 MB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #155  Wysłany: 2015-02-12, 22:10  


Malinko nie jestem tak do końca pewna ale może to być Małopłytkowość, za mało płytek krwi. Mogą się wtedy tworzyć takie wybroczyny na skórze, trzeba by było zrobić morfologię, żeby sprawdzić, ale nie chcę za bardzo wprowadzać Cię w błąd.

pozdrawiam
 
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #156  Wysłany: 2015-02-12, 22:40  


Dzięki Marzenko. sprawdziłam. pasuje. wystepuje też przy przerzutach:( Mamie robią się szybko i w dużej ilości siniaki. kurczę, jeszcze tego nam brakowało. Lekarka zaleciła tabletki antyalergiczne. nic wiecej.
mó wujek dwa lata temu umarł na małopłytkowość. nie skojarzyłam tego :(
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #157  Wysłany: 2015-02-12, 22:52  


Czyli jeszcze siniaki? to chyba konieczna jednak morfologia i poznamy dokładną przyczynę tych dolegliwości. Leki alergiczne mogą tutaj nie pomóc. Poproście pielęgniarkę z hospicjum o pobranie krwi i zbadanie albo z ośrodka zdrowia pielęgniarkę środowiskową. Po co mama ma się dodatkowo męczyć jak można coś zadziałać.

Pozdrawiam.
 
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #158  Wysłany: 2015-02-12, 22:59  


Dzięki. Pielęgniarka nie pobierze raczej krwi. ale mogę spytać.

czy to sie leczy?

u mamy jest mocne swędzenie całego ciała, od przedwczoraj w różnych miejscach te bordowe plamy (też pod pachami) i dużo nowych siniaków. pytałam, gdzie się tak obija, ale raczej nie ma sposobności
mama wiele lat brała Warfin, potem zastrzyki z heparyny. od operacji brała tylko wtedy, jak całkiem lezała. to może byc jedna z przyczyn, tak wyczytałam.

i bardzo duży obrzęk nóg. bardzo.
w jamie ustnej pojawiła sie duża ilość narośli.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #159  Wysłany: 2015-02-12, 23:16  


Jak nie pielęgniarka z hospicjum to powinna pielęgniarka środowiskowa od lekarza Waszego rodzinnego. Werafina zastrzyki z heparyny wszystko to ma wpływ na krzepliwość krwi, rozrzedza ją i mogą wtedy tworzyć się siniaki jak najbardziej. Przeczytaj sobie ten link może coś pomoże http://pacjent.chorobykrw...lytkowosc.html.

pozdrawiam

[ Dodano: 2015-02-12, 23:20 ]
chyba link się nie otwiera albo ja zrobiłam coś niezgodnie z regulaminem, jeśli tak to przepraszam. Leczy się małopłytkowość, w linku było wszystko dokładnie wyjaśnione ale ze mnie jakaś gapa komputerowa.
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #160  Wysłany: 2015-02-12, 23:48  


U taty po zastrzykach z heparyną też pojawiły się siniaki.
Krew pobiorą w domu (HD lub pielęgniarka z przychodni). Teraz okres infekcji, więc lepiej żeby zrobili to w domu.
 
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #161  Wysłany: 2015-02-12, 23:49  


Dzięki. obcięłam końcówke i otworzyłam :)

tak sobie myślę, czy jest sens męczyc jeszcze mame dodatkowymi badaniami? jutro zadzwonię do naszej doktor i spytam. nie chce wychodzić przed szereg.

każdy dzień przynosi cos nowego. dynamiczna ta choroba.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #162  Wysłany: 2015-02-13, 05:37  


Malinko akurat pobranie krwi to żadne męczenie. Oczywiście nie ciąganie po przychodniach i siedzenie godzinami pod gabinetem bo to już byłoby męczenie ale przyjście pielęgniarki do domu, pobranie krwi i zaniesienie do analizy to mamy nie zmęczysz a z krwi może wyjdzie co jest powodem tych wybroczyn, swędzeń. Póki można coś zrobić i ulżyć to trzeba szukać rozwiązania. Jak najbardziej porozmawiaj z lekarką, możesz nawet zasugerować co podejrzewasz, może coś Ona wymyśli.

Pozdrawiam.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #163  Wysłany: 2015-02-15, 15:04  


malinko,
To typowe wybroczyny po sterydach.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #164  Wysłany: 2015-02-15, 15:44  


Malinko i jak mama? Widzisz Malinko fachowe oko lekarza i od razu diagnoza i trochę spokoju, że nic gorszego.

Pozdrawiam
 
malinka70 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 166
Pomogła: 18 razy

 #165  Wysłany: 2015-02-15, 23:32  


Cześć Dziewczyny,

dziękuję za wsparcie i poradę Tobie Magdziu :)Te plamy pojawiają sie na całym ciele. na piersiach w bardzo dużej ilości.

u nas bardzo kiepsko. mama w piatek wyrzuciła z domu ciocię, która z nią zamieszkała i mnie też. ma nierealne oczekiwania, jest agresywna, wymyśla. po konsultacji z HD postanowiłam ją zostawić.to, co ma się stać to i tak się stanie. może musi zostać sama i przyjąć, że nie będzie nigdy sprawna. ona zawsze była silną samodzielną kobieta i nie dociera teraz do niej prawda, ze jej życie się kończy. te wszystkie rozmowy, które odbyłyśmy, i w których niby zrozumiała, że to koniec, okazały się być grą. mama chodzi.ciężko jej, ale nie chce niczyjej pomocy. myli fakty. nie zawsze odbiera telefon. dzis odebrala, poszłam do niej, umyłam, wymieniłam worek. jest bardzo spuchnięta na nogach, słaba. jutro przyjeżdża jej najstarszy syn. ma z nią być kilka dni. mama nie jest splątana. rozmawia rzeczowo, po czym zaczyna gadać głupoty. np. "nie moge wymienic tego worka z kałem". ja na to "daj, teraz ci wymienię". ona nie będe cię fatygować. sama sobie poradzę". czasem da się cos zrobić podstępem, czasem zaczyna krzyczeć.

Mam straszną niemoc w sobie. cały czas byłam na baczność, pielęgnowałam, opiekowałam się. teraz się dowiedziałam, że nic takiego nie miało miejsca i mama nie ma znikąd pomocy. i po co ją zabierałam z Hospicjum, skoro tam miała tak dobrze. A przecież sama chciała, prosiła dwa tygodnie, żeby ją zabrać. zastanawiam się, czy wychodzi jej prawdziwy charakter czy to przerzuty.
jutro ide pogadać z nasza p. doktor. może trzeba uruchomić psychiatrę?

Jestem tak wypruta z życia, że nie mam ochoty na nic. mama nie jest ubezwłasnowolniona, samodzielnie podejmuje decyzje.

Co do Bożeny to miałam pomysł, aby założyła własny wątek. Bożenko, prosze Cię o to. opisz historię swojej mamy. wtedy wszystko będzie czytelne i będziesz dostawała odpowiedzi na swoje pytania.

pozdrawiam i dziękuję za wsparcie :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group