1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc
Autor Wiadomość
MariaT23 


Dołączyła: 16 Lut 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-02-16, 16:11  Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc


Witam.
Od kilku dni przeszukuję internet w nadziei, że coś rozwieje moje obawy.
U mojego brata (35l) zdiagnozowano raka jelita grubego z przerzutami do płuc i wątroby. Zaordynowano chemioterapię.
Niestety brat mieszka za granicą i wszystko co wiem o jego stanie zdrowia to tyle ile mi powie przez telefon (a wiem, że nie chce mnie martwić). Podobno jego lekarz twierdził, że rak jelita jest jednym z prostszych do wyleczenia ale czy w jego stanie to wogóle możliwe?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-02-16, 17:25  


MariaT23,
Nie mamy od Ciebie żadnych konkretnych informacji typu, wyniki badań obrazowych, jaki to rak, rodzaj więc trudno cokolwiek mówić.

MariaT23 napisał/a:
Podobno jego lekarz twierdził, że rak jelita jest jednym z prostszych do wyleczenia ale czy w jego stanie to wogóle możliwe?

Według mnie nie jest to tak optymistyczne jak lekarz przedstawia. Może gdyby zmiana była tylko na jelitach (nie wiemy czy jest tylko guz, czy są nacieki, jak to wygląda) to jeszcze można by było pokusić się o stwierdzenie, że po operacji może będzie dobrze ale tutaj jest niestety gorzej.

O operacji raczej mowy nie ma bo są przerzuty, płuca, wątroba to niestety ale brzmi bardzo poważnie i niestety mało optymistycznie, raczej tu będzie mowa o chemii paliatywnej, która nie wyleczy a jedynie złagodzi dolegliwości chorobowe, może przedłuży trochę życie ale też pewności nie ma.

Przykro mi bardzo że takie przykre informacje Ci przekazuje.

pozdrawiam i witam na forum.
 
MariaT23 


Dołączyła: 16 Lut 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-02-17, 08:46  


Dziękuję bardzo za szczerą odpowiedź
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2017-02-17, 08:59  


MariaT23 napisał/a:
U mojego brata (35l) zdiagnozowano raka jelita grubego z przerzutami do płuc i wątroby
zgadzam sią całkowicie z marzena66 - rak jelita grubego w stadium przerzutowym - piszesz o przerzutach do wątroby i do płuc - nie rokuje dobrze.
Tu możesz troche poczytać na ten temat: http://www.onkonet.pl/dp_npp_rakokreznicy.html

Nie wiem w jakim kraju przebywa twój brat ale nie wierzę by jakikolwiek lekarz w europejskim kraju mógł tę sprawą tak lekko potraktować. Może brat nie mówi ci faktycznie wszystkiego. Porozmawiaj z nim i wytłumacz mu jak poważna jest sytuacja. Jest jeszcze taki młody - przykro mi.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
agus0909 


Dołączyła: 26 Kwi 2017
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2017-04-26, 11:27  


Ola Olka, Witam,a może wiesz gdzie się udać na śląsku by leczyć się pod tym kątem?
_________________
agus0909
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #6  Wysłany: 2017-04-26, 13:57  


agus0909 z własnego (rodzinnego) doświadczenia mogę tylko CO w Gliwicach polecić z innymi nie mam styczności. Może jeszcze ktoś się wypowie.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group