1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Autor Wiadomość
Paulina x 


Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 39
Skąd: Głogów

 #31  Wysłany: 2017-02-16, 21:16  


Witaj Midi90,

Bardzo mi przykro z powodu choroby Twojej mamy. Z czystej ciekawości odwiedziłam Twój wątek, ponieważ u mojej mamy też zaczęło się złośliwym rakiem jajnika. Była ponad 4 lata po operacji i dostała wznowy właśnie do otrzewnej. Sama nie wiem jak to się stało ale trafiliśmy do Kliniki w Gdańsku. Też myślałam o chemii dootrzewnowej i byłam pewna, że takowa będzie, ale na chwilę obecną mama dzisiaj przeszła samą operację. Mama ma 48 lat, bardzo podobny wiek do Twojej mamy. Wiem, że nie mogę Ci pomóc w żaden sposób ale chciałam po prostu napisać, że bardzo Cię wspieram i życzę Twojej mamie bardzo dużo siły.

Pozdrawiam Cię serdecznie
 
Sosino 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 40
Skąd: Ostróda

 #32  Wysłany: 2017-02-19, 01:13  


Midi90,
musisz mieć nadzieję. Jesteś młoda, Twoja mama również jest młoda. Niestety, ale ta choroba i jej odmiany, pokazują nam brutalność naszego życia.

Chciałbym coś napisać Ci dla otuchy, ale po prostu brakuje słów.
_________________
11.11.2015 (21:45) *
08.12.2016 (3:10) *
 
Midi90 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 32
Skąd: Rzeszów

 #33  Wysłany: 2017-04-05, 14:19  


Witam,

Pomyślałam, że zaktualizuję nasz wątek. Walka trwa, mama jutro ma 3 wlew Carboplatyna + Politaxel + Avastin. Wyniki krwi jak na razie dobre. Dotychczasowe wlewy przeszła w miarę dobrze. Po pierwszym właściwie bez żadnych skutków ubocznych (prócz utraty włosów, które zaczęły wypadać 2 tygodnie po), drugi tak sobie, 3-4 dni po drugim wlewie to okropne bóle kości, senność, ale po kilku dniach to ustąpiło.

Dopiero przy dzisiejszym przyjęciu będzie mieć markery CA125, wyjściowy przed chemią był ponad 700, także zobaczymy.

Mama czuję się dobrze, funkcjonuje normalnie. Liczę, że po 3 wlewie też będzie znośnie.


Pozdrawiam wszystkich walczących i wspierających :)
_________________
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy"
 
Midi90 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 32
Skąd: Rzeszów

 #34  Wysłany: 2017-04-09, 19:19  


Po dwóch chemiach spadek markera z 737 na 98
_________________
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy"
 
Madzia 38 


Dołączyła: 19 Lis 2016
Posty: 87
Pomogła: 7 razy

 #35  Wysłany: 2017-04-14, 05:48  


www.facebook.com/WojtekEi...091590634278325
 
karalajna 


Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 110
Skąd: Łódź
Pomogła: 9 razy

 #36  Wysłany: 2017-04-14, 16:46  


Witaj, właśnie przeczytałam wątek Twojej Mamy i jestem wstrząśnięta. Mam podobne okropne bóle w dole brzucha, podwyższone CA 125 i do tego rak jajnika miała moja babcia. Jestem pod stałą kontrolą ginekologa, który robi mi przy każdej wizycie USG dopochwowe i też stwierdził stale powiększające się mięśniaki. Zauważyłam, że powiększył mi się obwód brzucha. Myślałam, że nie ma możliwości, aby ginekolog przeoczył podczas badania zaawansowanego raka jajnika??? Tzn. on jest trudny do wykrycia dla chorego, bo długo nie daje żadnych objawów, ale byłam pewna, że ginekolog nie jest w stanie nie zauważyć zaawansowanego raka jajnika. Czy możesz mi napisać, czy Twoja mama miała robione USG dopochwowe, kiedy lekarz zauważył duże mięśniaki, czy było to zwykłe badanie ginekologiczne bez USG. Boję się, że nie mogę jednak na 100% ufać swojemu lekarzowi. Dziękuję, pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt.
 
Midi90 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 32
Skąd: Rzeszów

 #37  Wysłany: 2017-04-15, 16:05  


Hej Karalajna...

Tak. Miała robione usg przezpochwowe kilka razy i przez różnych lekarzy. Najwięcej wizyt zaliczyła u znanego profesora chirurga ginekologa onkologa i to on operowal docelowo na miesniaki . .. także wszystko jest możliwe...


Może warto wybrać się do innego lekarza zwłaszcza jeśli markery sa podwyższone. Oczywiście mogą to być miesniaki no i jeśli powodują ból to trzeba coś z tym zrobić i je usunąć.

Mam nadzieję ze u Ciebie będą to miesniaki.

Również życzę spokojnych świat :)
_________________
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy"
 
karalajna 


Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 110
Skąd: Łódź
Pomogła: 9 razy

 #38  Wysłany: 2017-04-15, 20:03  


Bardzo dziękuję za odpowiedź i przepraszam za małą ,,prywatę" w wątku Twojej Mamy. Rozumiem, że gdyby nie miała, przy okazji, dużych mięśniaków, to by Ją odesłali do domu z zaawansowanym rakiem jajników. Nie wierzę, aby tego nie było widać na USG dopochwowym, bo guz w jajniku nie ma się gdzie ukryć. U mojej Mamy nie zauważyli guza w przewodach żółciowych, ale twierdzili, że ukrył się w śluzówce ???? Wiem, że to Twojej mamy nie pocieszy, ale zrobiła wszystko co mogła i niczego nie zaniedbała, nie jesteśmy przecież w stanie badać się same! Trzymam kciuki za Twoją Mamę, aby już nie wróciło to cholerstwo. Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2017-04-16, 00:04 ]
Chyba że nie zrozumiałam, i te duże mięśniaki były tak naprawdę zaawansowanym guzem jajników, a lekarze nie byli przed operacją po prostu w stanie stwierdzić, co to właściwie jest?
 
Midi90 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 32
Skąd: Rzeszów

 #39  Wysłany: 2017-04-17, 16:10  


Dokładnie. Okazało się ze miesniak był jeden i to malutki reszta to guzy
_________________
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group