1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Autor Wiadomość
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #46  Wysłany: 2011-01-24, 14:45  


Zdecydowanie tak. Nie jest to wielka odchyłka od normy. Skontrolujcie to za tydzień - samo LDH.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
nikea1809 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8

 #47  Wysłany: 2011-01-24, 19:16  


Dziękuje bardzo za odpowiedź, na pewno powtórzymy to badanie:)
 
mama65 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #48  Wysłany: 2011-01-24, 20:39  


nikea1890 to super że udało się Wam wygrać z tym potworem :) U nas niestety (lub na szczęście) należało przeprowadzić RLNP bo węzły chłonne zmniejszyły sie z 7 cm na 4, ale na szczęście wszystkie zmiany były już martwe :)

A jak wyglada u Was sytuacja z płucami????
 
nikea1809 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8

 #49  Wysłany: 2011-01-24, 21:14  


W płucach były liczne zmiany o charakterze meta. Tak jak pisałam wcześniej płuca na TK wygladały jak przystrojona lampkami choinka ;) Na dzień dzisiejszy to co pozostało to podobno jakieś zrosty, pozostać mamy tylko przy kontroli. Tak naprawdę to jeszcze z tym potworem nie wygraliśmy, ale jesteśmy czujni i mamy nadzieję, że sie ponownie u nas nie zjawi :)
 
mama65 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #50  Wysłany: 2011-01-24, 21:21  


Trzymam kciuki aby tak już zostało na zawsze :)
Daj znac jak to LDH
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #51  Wysłany: 2011-01-24, 23:01  


Cytat:
Na dzień dzisiejszy to co pozostało to podobno jakieś zrosty, pozostać mamy tylko przy kontroli. Tak naprawdę to jeszcze z tym potworem nie wygraliśmy, ale jesteśmy czujni i mamy nadzieję, że sie ponownie u nas nie zjawi :)

Nie mam opisu TK ale "podobno zrosty" to hmm? Na pewno usunięcie zmian przetrwałych niezwykle polepsza odsetek wyleczeń. Do niczego nie namawiam - sugeruję. OPEROWAĆ ZMIANY PRZETRWAŁE W NOWOTWORACH ZARODKOWYCH!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
nikea1809 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8

 #52  Wysłany: 2011-01-25, 11:04  


Tez tak myślałam, ale lekarze (jeden z Katowic, jeden z Gliwic i jeden z Warszawy) stwierdzili, że nie ma czego tam ruszać i że ryzyko nawrotu (z płuc) jest bardzo minimalne, także dałam sobie spokój z poruszaniem tematu, w końcu wypowiedzieli się specjaliści a ja opierałam się tylko na tym co przeczytałam w internecie :)

Zresztą muszę Wam powiedzieć, z im więcej opinii zasięgałam tym byłam "głupsza" i juz nic nie rozumiałam :|
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #53  Wysłany: 2011-01-25, 12:24  


Cytat:

Zresztą muszę Wam powiedzieć, z im więcej opinii zasięgałam tym byłam "głupsza" i juz nic nie rozumiałam :|

Bo lekarze w Polsce oprócz kilku wyróżnionych ośrodków nie mają pojęcia o leczeniu zaawansowanych nowotworów zarodkowych. Mam wrażenie, że traktuje się je jak inne, niewyleczalne nowotwory - przeleczymy i byle jak najdłużej do wznowy...

Powtórzę jeszcze raz:
NOWOTWORY ZARODKOWE JAKO NOWOTWORY POTENCJALNIE WYLECZALNE MUSZĄ BYĆ LECZONE MAKSYMALNIE AGRESYWNIE, CZĘSTO Z WIELOKROTNYMI RESEKCJAMI CHIRURGICZNYMI W OPARCIU O NAJNOWSZĄ WIEDZĘ MEDYCZNĄ!

Wnioski do wyciągnięcia raczej we własnym zakresie... Peti też zaufała lekarzom, Jacek Romańczyk również...
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
nikea1809 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8

 #54  Wysłany: 2011-01-25, 13:28  


Zgadzam się z Tobą, ale jak nie lekarzom to komu ufać?

W naszym przypadku po zakończonej chemioterapii nasz lekarz prowadzący stwierdził, że trzeba zrobić RPLND. Pojechaliśmy do Gliwic a tam chirurg mówi nam, że on nie widzi podstaw do zrobienia tego zabiegu :| , wysyła nas do onkologa z Gliwic i tam dowiadujemy się, że zabieg na dzień dzisiejszy nie potrzebny zróbmy badanie PET :?ale?:
W miedzy czasie jak czekaliśmy na termin pojechaliśmy do Warszawy i tu Pani onkolog wyśmiała tą z Gliwic, że chce robić PET jak i tak w tym przypadku jeśli by coś było to i tak nie zaświeci. Kieruje nas na zabieg RPLND i wizytę u chirurga. Chirurg również kieruje nas na zabieg ale po obejrzeniu zdjęć wybuchła "prawie" kłótnia wśród tamtejszych lekarzy czy zabieg ma się odbyć |wht?!| Jedni mówią "ciąć" drudzy mówią "po co"?

W pewnym momencie myślałam, że zrobię tam "rozpierduchę" bo kto ma wiedzieć jak nie lekarze?

Nie wiem czy to była dobra decyzja, na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że tak. Ani wykonanie zabiegu ani jego brak nie daje gwarancji, że choroba nie powróci.

Nie oszukujmy się choroba ta jest trochę jak "rosyjska" ruletka. W naszym przypadku na razie wygrywamy, gra cały czas się toczy :)
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #55  Wysłany: 2011-01-25, 18:14  


Cytat:
Peti też zaufała lekarzom, Jacek Romańczyk również...


najbardziej ostatnio w tym całym szaleństwie 'ubawiła' mnie odpowiedź lekarza na moje pytanie dlaczego nie sugerowano nawet usunięcie zmian przetrwałych w węzłach okołoprzeponowych ( gdy była normalizacja markerów i zmniejszenie zmian) bo..uwaga! " może nastąpić ejakulacja wtórna" - proszę...wolimy mieć mężczyzn z naturalnym wytryskiem czy żywych mężczyzn?!!!

[ Dodano: 2011-01-25, 18:14 ]
Bo Peti wtedy jeszcze głupia była...
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
nikea1809 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8

 #56  Wysłany: 2011-02-13, 19:23  


Po ponownym zbadaniu LDH wszystko jest ok, wynik 325 przy normie 240-480. Teraz 17 lutego jedziemy na ponowną kontrolną TK jamy brzusznej także dam znać jak będę miała wyniki. A jak tam zdrowie Waszych "chłopaków" drogie dziewczęta?;)
 
mama65 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #57  Wysłany: 2011-02-19, 00:43  


Nikea to super wiadomość :)

Odebraliśmy wyniki badań i klatka oraz miednica mniejsza ok, ale TK jamy brzusznej wykazało:

Obecnie po lewej stronie dolnego odcinka aorty brzusznej oraz w lewym dole pachwinowym, widoczne są pojedyncze, średnicy do ! cm węzły chłonne.

Dodam, że na lewym najądrzu zrobiła mu się torbiel wielkości 0,63 cm3 i bierze już drugą serie antybiotyku (Biseptol) i leku przeciwzapalnego (Naproxen). Czy te powiększone węzły mogą być wynikiem powstania torbieli???

Niestety lekarka prowadząca jest teraz na zwolnieniu i bedzie dopiero za 2 tygodnie a ja juz umieram ze strachu czy to przypadkiem nie przerzut :?ale?:

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
 
nikea1809 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8

 #58  Wysłany: 2011-02-23, 14:38  


Odebraliśmy wyniki z TK jamy brzusznej i miednicy, dzięki Bogu jak na razie wszystko bez zmian, a nie powiem jadąc tam to miałam pełne gacie ;)

mama65, chciałabym odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale niestety nie potrafię :uuu:
Trzymam kciuki, żeby było wszystko w porządku :)
 
mama65 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #59  Wysłany: 2011-02-23, 22:55  


To super wiadomość :)
 
karol33 


Dołączył: 21 Gru 2017
Posty: 1

 #60  Wysłany: 2017-12-21, 21:52  napiszcie Proszę co u wa.


Witajcie rakowcy jąder. Walczę z rakiem embrionalnym, który wykryty u mnie był w stadium 3C iteż doszedłem do etapu usunięcia węzłów chłonnych. Dlatego chciałem zapytać jak wasze losy potoczyly się po operacji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group