1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dziąsła lewego dolnego
Autor Wiadomość
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #46  Wysłany: 2010-05-29, 11:21  


W miarę-dziś nawet pisk mnie nie męczy.Wnętrze paszczu zachowuje się stabilnie po wierzchu też dobrze,grzybica na czaszce kwitnie-tylko limfa robi mi wbrew :uuu: Pewnie dochtore da mi coś p.obrzękowego bo zaczyna mnie to wkurzać.Zajady i upieczone wargi utrzymuję w ryzach maścią Tormentiol.Stary wynalazek okazał się być najskuteczniejszy.Sesji zostało mi tylko trzynaście więc czym się martwić :lol: W zasadzie już mogę powiedzieć że zwyciężyłem to tylko kwestia niedługiego czasu |happy|
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #47  Wysłany: 2010-06-01, 10:49  


Jednak ta Floryda daje trochę w kość.Wczoraj walił mnie tak lewy migdał że usnąłem dopiero po ostrej dawce dopalaczy pb.Nie mam zwyczaju się się pieścić po operacji praktycznie nie używałem takich środków.Przez noc szczęśliwie ustąpiło ale dziś jakby ktoś spuścił ze mnie powietrze.Pierwszy raz od czasu radio tak mam.Dobrze że tak niewiele zostało.Skóra się trzyma dzielnie nawet nie mam powodu się czymś smarowac mam rózne środki ale czekają na gorsze czasy.Jedynie tam gdzie płatek ucha ten co na ogół wiesza się kolczyk zrobiły się ranki ale Tormentiol trzyma je na krótkiej smyczy.125na77tętno55 czyli standart optymalny jak u mnie a śpię na stojący to jednak moje kochane radio.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #48  Wysłany: 2010-06-01, 11:33  


No tak, końcówka radio daje popalić. zostało ci chyba z 10 lamp a to jednak jedna tzecia wszystkiego.To że niczego nie widać na skórze nie znaczy ze jej nic nie dolega. Mnie zaczęło brać w ostatnie 5-6 dni. Potem skóra bolała jak diabli i zrobiły sie rany. Też zaczęłam brać przeciwbólowce czego po operacji nie było. wytrzymasz choćby nie wiem co. tylko się oszczędzaj. (zachowaj siły na ślub i życie po ślubie) Ślad na szyi mam do dzisiaj bo pewnie za krótko stosowałam radiosun. W bólu pomagał lepiej niz tabletki. Ukojenie natychmiastowe.
Trzymaj sie tak dzielnie, tak jak do tej pory i staraj się jeść.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #49  Wysłany: 2010-06-01, 11:52  


Dziękuję jogi.Z jedzeniem nie mam większych problemów a sama wiesz-powiedziałem pętakowi-nie ze mną te numery Brunner.Nie muszę go wyprzedzić o km wystarczy o krok :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #50  Wysłany: 2010-06-02, 08:51  


Dziś kontrola u dochtore-obrzęki się chyba wystraszyły bo praktycznie zniknęły :lol: oczywiście są ale nie boję się zeskoczyć z ganku pomijając schodki i wole marki marabut mi się nie urwie ;) Oczywiście przed dochtore pare wizyt zawodowych-znów się czepi że przychodzę o jakiejś spóżnionej porze.Cóż wolny zawód oznacza że wolno mi pracować zawsze.Cóż kolekcjonerem pieniędzy to ja nie jestem -ZUS mi płaci L4 ale nawet nie wiem ile-po co mam się stresować.Dobrze że mogę w miarę sprawnie pracować.Kilka razy byłem w opałach-jednak praca i samowystarczalność znakomicie poprawia samopoczucie.Zaspałem dzisiaj.Dobrze że kończę Florydę już za 2tygodnie-4 minęły jak kilka sekund :trala:

[ Dodano: 2010-06-02, 21:18 ]
Dochtore jest zadowolony z efektów.Dostałem Augmentin na tydzień.Nystatyne w 2 pojemnikach mam sam zmieszać jakąs miksturę wg instrukcji i kropelki wzmacniające działanie Ketonalu w trakcie pojawiania się jaj mamuta składających się z limfy.Pyta się mnie Czy kontynuujemy smażenie?Pytam o co chodzi mówi ze w zasadzie kuracja dobiegła końca i to co teraz robią to zmniejszonymi dawkami z innych punktów dopiekaja.Jeśli dolegliwości są zbyt duze mozna zakończyc bez większego wpływu na ostateczny wynik.Teraz jak powiedział to taka kosmetyka.Fakt od kilku dni zmienił mi się system opalania-zawsze grzali mnie 10 min póżniej przychodziła pani technik coś zmieniała to były jak powiedziała jeszcze 2 punkty.Teraz robi to ze 3 razy.Od poniedziałku to jeszcze się zmieni.Oczywiście grzeję się do oporu-lubie sie opalać w miłym towarzystwie ;) a dziewczyny naprawdę są fajne-jak poprosiłem o foto to zrobiły mi sesje że hej.Nawet monitor przez który mnie podglądają został zdjęty :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #51  Wysłany: 2010-06-02, 21:47  


to dobra wiadomośc że doktor jest zadowolony z efektów :-D
cieszę się :lol:
 
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #52  Wysłany: 2010-06-02, 22:05  


Trochę obawiał się o moje APSy i kościowkręty mocujące tytanowy łańcuch rowerowy do reszty konstrukcji.Ja też patrzyłem na to z pewną nieśmiałością ;) Ostatecznie 3 operacje w ciągu 6 miesięcy-jedna 6 godzin zupełnie mnie usatysfakcjonowały.Jedyne co mi się podobało to narkoza i Dolargan :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #53  Wysłany: 2010-06-08, 04:10  


ana dziękuje czuję się świetnie.Drobne niedogodności jak pryszcze do połowy korpusu i choleryczny świąd traktuję jako miłe urozmaicenie terapii ;) Rano dzień zaczynam od make-upu.Biorę pędzelek i smaruję pisk i szyję.Wreszcie wiem ile kobieta musi się namęczyć żeby być piękna :bravo" 2kg wyparowało w ciągu 5tygodni6kg.Uważam że wynik jest do przyjęcia :lol: Dodatkowe płukanki z samej Nystatyny i Augmentin zrobiły porządek-capiło mi z ust jak staremu waranowi z Komodo co sie najadł padliny.Koniec Florydy bliski czego chcieć więcej?
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #54  Wysłany: 2010-06-09, 05:51  


To prawda już koniec-skóra coraz gorzej to znosi,ale to już śmiech na sali.Właśnie zrobiłem make-up.Jakoś dziwnie mam prawą stronę szyi upieczoną aż do obojczyka-mam sporo piekących ranek na nim.Lewe dziąsło jest jakby gdzie indziej.Dzisiaj kontrola-spytam się jak to się stało. :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #55  Wysłany: 2010-06-11, 21:16  


Wyjaśniło się dlaczego mam tak prawą stronę upieczoną.Clinac 1 padł i naświetlam się drugi dzień gdzie popadnie więc zajmuje mi to trochę więcej czasu.I drapnąłem dziś dochtore jak liczył żółwie.Przycisnąłem go i się przyznał że upiekł mi węzły chłonne z prawej strony aż do obojczyka-z lewej wyciął chirurg :shock: Chyba lekarze ni lubią tych moich gadżetów ;) Fakt miał dyspensę szarogęsić się jak chce.O radioterapii miałem bardzo mętne pojęcie i odbębnienie tej porcji wiele nie zmieniło.Węzły mają wrócić do sprawnej sprawności zostało to zrobione profilaktycznie.Całe szczęście że w środę kończę tę nierówna walkę z energią atomową. ;) upiekę sernik 30 świeczek i wyprawiam ucztę z sukami.Trunek krowie mleko prosto z lodówki.Trzeba się trochę reaktywować-tylko 10kg schudłem-jak na 6 tygodni wynik nie rzucił mnie na kolana
:bravo"
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #56  Wysłany: 2010-06-12, 01:01  


to za trzy dni będziesz następny opalony do forumowej kolekcji. Zaraz będzie szło z dnia na dzień coraz lepiej. Jesteś następnym dowodem że da się to przeżyć w niezłej kondycji. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Myślę że jak się ma jakieś życie pozaonkologiczne, cos na czym można się skupić między zabiegami to czas szybciej biegnie i myśli nie krążą wciąż wokół "rybki"
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #57  Wysłany: 2010-06-12, 06:43  


Nadmierna wyobrażnia nigdy nikomu nic dobrego nie przyniosła.Z szyją trochę się będę musiał pobujać.Jutro zrobię jej face lifting-nagromadziło się trochę martwego naskórka-parafina w płynie i sam odpadnie :lol: A kondycję faktycznie mam niezłą.Jakieś 10 dni temu ze 48 godzin ledwo powłóczyłem nogami,bóle mięśni,osłabienie itp angina rzekoma-ale to był chwilowy kryzys i pominąwszy czas zużyty na opalanie to mało co zauważyłem.Cała masa ludzi przeżyła wybuchy atomowe a tutaj precyzyjnie ;) mi dawkują więc wielkiej krzywdy nie zrobią :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #58  Wysłany: 2010-06-12, 20:11  


Najważniejsze, że kończą się te koszmarne upały, więc ostatnie trzy dni naświetlań powinny Ci szybciutko minąć :)
Na skórę proponuję Bepanthen maść albo krem Radiosun.
Pamiętasz, żeby nie myć wodą? No i nie wiem czy wolno stosować parafinę - pytałeś lekarza?
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #59  Wysłany: 2010-06-12, 21:22  


Pamiętam ale jak mam ochotę się umyć to zapominam :mrgreen: Ze środków które używam jestem zadowolony-zostały sprawdzone przy solidnym upieczeniu dawno temu.Jedyne co mi pomoże w moim zbożnym dziele reaktywacji to moment w którym przestaną rujnować moje wysiłki ;) .A to już niedługo :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #60  Wysłany: 2010-06-14, 21:12  


Zostały mi tylko 2 sesje-słownie 2 :trala: |luzik| |haha| Oczywiście nie muszę mówić komu zawdzięczam że tak śpiewająco zaliczyłem przypiekanie.Tak naprawdę nie zawsze było śpiewająco ;) Ale nic to DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group