1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przewlekła białaczka limfocytowa
Autor Wiadomość
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #211  Wysłany: 2013-04-28, 22:26  


Kurcze tylko ja nie rozumiem po co mu w takim razie kolejna chemia? Skoro raz mu podnosza biale krwinki tylko po to aby znow mu je zbic??
Czy ktos racjonalnie potrafi to wytlumacztc bo ja nie rozumiem tego.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #212  Wysłany: 2013-04-29, 07:26  


a_skowro napisał/a:
Czy ktos racjonalnie potrafi to wytlumacztc bo ja nie rozumiem tego.

Chemia jest podawana po to, aby zbić białe krwinki 'białaczkowe' (te złe). Natomiast jest tak, że chemia 'leci po całości' i przy okazji wybija białe krwinki 'te dobre'. Czynnik wzrostu podaje się, aby podnieść poziom białych krwinek 'tych dobrych' (aby zmniejszyć prawdopodobieństwo infekcji, gdy jest neutropenia (czyli za mało białych krwinek)).
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #213  Wysłany: 2013-05-03, 08:06  


Dzięki wielkie tata dzis juz ma ostatni zastrzyk. No i na 15 ma kolejna chemię. Oby bylo dobrze
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #214  Wysłany: 2013-05-11, 21:17  


Tata ma 3 kurs chemi fv. Ma lekko powiekszona sledzione i wezly chlonne. Mysle ze teraz juz bedzie to ostatnia chemia tego cyklu. Martwie sie tym ze chyba tata juz nie jest w tej 2 fazie Ray tylko chyba w 4. A ty mediana przezycia jest krotsza. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tej kwesti??
Ale cieszy mnie to ze tata reaguje na cheie bo biale krwinki mu spadly i teraz dostal ten zastrzyk na pobudzenie szpiku kostnego.
Napiszcie mi jakies slowa otuchy bo jakos mi sie smutno zrobilo.M:(
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #215  Wysłany: 2013-05-13, 06:36  


a_skowro napisał/a:
Tata ma 3 kurs chemi fv.
Na pewno "fv"?
a_skowro napisał/a:
Martwie sie tym ze chyba tata juz nie jest w tej 2 fazie Ray tylko chyba w 4.
IV fazę wg. Rai stwierdza się na podstawie ilości płytek (przyjmuje się, że poniżej 100tyś na mm3). Obecnie jednak coraz częściej stosuje się markery mikrobiologiczne (i genetyczne) w celu predykcji odpowiedzi na leczenie, "agresywności" choroby, jak również czasu przeżycia (predykcji tego ostatniego nie jestem zwolennikiem jak już wielokrotnie pisałem).
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #216  Wysłany: 2013-05-24, 20:05  


Co wiec to dla nas oznacza???
Tata mylal ze juz nie bedzie musial jechac na chemie bo juz ostatnio tak mocno mu zbili ty znow musi jechac, ta ostatnia chemia byla dziwna bo tata dostal chemie tylko przez jeden dzien a potem starydy. Nigdy wczesniej tygo nie dostawal, czy ktos z Was cos na ten temat wie???
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #217  Wysłany: 2014-04-23, 21:39  


Witam, po raz kolejny tata w szpitalu. znów powiększyły mu się wezły chłonne i białe krwinki skoczyło do 28 (norma 10), za mało plytek. Tylko, że do tej pory tata leczyl się w Szpitalu w Gorzowie Wlkp. pod okiem ordynatora dr Moskwy, ale teraz jest nowa Pani orydynator - ze Szczecina Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus. czy ktoś coś wie na jej temat?? bardzo jestem ciekawa jak to teraz będzie. Tata rozmawiał z innymi pacjentami to teraz ponoć długo się czeka na jakieś leczenie- czas spędzony w szpitalu to około 2 tygodnie wcześniej max 5-7 dni. Teraz jest inaczej ponoc długo się czeka na jakieś leczenie i ponoć stosowana jest jakaś nowa metoda leczenia przez wypłukiwanie. czy ktoś coś takiego słyszal - oczywiście to nazwa potoczna pacjentów. Proszę o pomoc w związku z powyższym, czy ta Pani ordynator jest naprawde dobra?? Czy ktoś sie może u niej leczył w Szczecinie??
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #218  Wysłany: 2014-04-25, 18:46  


Czy ktoś może korzysta z dziennej chemii przy tej chorobie?? bo nie wiem jak to wygląda czy ktoś może dostać kilka dawek jednego dnia?? Przecież można się chyba tak wykończyć??? Proszę o Wasze doświadczenia. Będą bardzo pomocne
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #219  Wysłany: 2014-04-25, 19:51  


A może więcej szczegółów? Może wtedy uda Nam się odpowiedzieć.
Z tego co piszesz nic nie potrafię wywnioskować. Jaka chemia, ile czasu itp.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #220  Wysłany: 2014-04-26, 11:41  


Tata choruje na przewlekłą białaczkę limfatyczną i teraz jest na 3 cyklu chemii. Teraz na oddziale zmieniła się Pani Ordynator i wprowadziła oddział dzienny. Nic nie wiem na ten temat. W internecie też nie ma za dużo informacji. Wcześniej tata dostawał przez 3-4 dni po 1 butelce chemii a teraz chcą go przerzucić na dzienny. Czy to możliwe, że podczas tego 1 dnia mogą dać mu taką ilość chemii?? czy jak będzie się czuł żle to zostawią go w szpitalu?? i czy może sam wracać do domu samochodem po takim dniu??

Dodatkowo wczoraj tata dostał jedną butelkę chemii (nie wiem jakiej niestety) i dziś w nocy miał gorączkę 38C. Dali mu jakiś antybiotyk i robią posiewy z krwi. Czy gorączka może wystąpić po chemii??
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #221  Wysłany: 2014-04-26, 12:18  


a_skowro napisał/a:
czy jak będzie się czuł żle to zostawią go w szpitalu?

To jest pytanie do lekarzy w szpitalu?
a_skowro napisał/a:
Czy gorączka może wystąpić po chemii?

Tak.
Należy zapytać się w szpitalu jak postępować w takich sytuacjach?
a_skowro napisał/a:
Nic nie wiem na ten temat. W internecie też nie ma za dużo informacji. Wcześniej tata dostawał przez 3-4 dni po 1 butelce chemii a teraz chcą go przerzucić na dzienny.

Jak i również o to też należy dopytać się lekarzy jaka to chemia?
A czy możesz przepisać z wypisów ze szpitala jakie Tata dostawał leczenie.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #222  Wysłany: 2014-04-29, 17:25  


Tata wrócił ze szpitala. W czasie tej hospitalizacji tata dostał 1 cykl R-COP. teraz koleja wizyta jest na 16 maja na oddzial dzienny i ma dostac 2 cykle powyzszej chemii. czy ktos z WAS to dostawał lub cos o tym wie?????? Po tej chemii tata miał jeden epizod gorączki.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #223  Wysłany: 2014-04-29, 19:50  


R-COP = rytuksymab, cyklofosfamid, winkrystyna, prednizon

Standardowo:
rytuksymab 375 mg/m2 w dniu 1.,
cyklofosfamid 750 mg/m2 w dniu 1.,
winkrystyna 2 mg w dniu 1.,
prednizon 40 mg/m2 w dniach 1-5.
Prednizon - to nazwa substancji czynnej (nazwa handlowa: encorton) - to jest steryd, (może być) w tabletkach.
a_skowro napisał/a:
koleja wizyta jest na 16 maja na oddzial dzienny i ma dostac 2 cykle powyzszej chemii

Czy Tata ma tego 16 maja dostać 2 cykle chemii, czy w ogóle ma jeszcze dwa cykle chemii?

a_skowro napisał/a:
cos o tym wie??????

Naprawdę jeden znak zapytania wystarczy. :)

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #224  Wysłany: 2014-04-29, 20:27  


Z tego co mówił tata to 16 ma dostać jedną kroplówkę z chemią i drugą z czymś innym ale tata nie wie co to jest.
Enkorton tata ma w tabletkach i brał je już tydzień przed chemią.

Przepraszam za te znaki zapytania.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #225  Wysłany: 2014-04-29, 21:37  


a_skowro napisał/a:
16 ma dostać jedną kroplówkę z chemią i drugą z czymś innym


Nie wiem o co może chodzić.
Może to 'drugie' to rytuksymab (nazwa handlowa Mabthera).
:?ale??:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group