1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przewlekła białaczka limfocytowa
Autor Wiadomość
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #16  Wysłany: 2012-01-13, 10:54  


mam juz wyniki tego rtg:
nerki w normie o jednakowej budowie, pecherzyk zółciowy cienkościenny drogi żólciowe w normie, trzusta w normie o porawidłowej chogenniczności, pecherz moczowy normie, wezły chłonne powiekszone

[ Dodano: 2012-01-13, 11:00 ]
i jeszcze watroba powiekszona o prwiodłowej echogennosci co oznaczaja tew wyniki
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2012-01-13, 11:14  


Poza powiększonymi węzłami (nie ma opisane które i jak bardzo?) wszystko jest ok.
_________________
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #18  Wysłany: 2012-01-13, 18:47  


wezły powiekszone sa napewno na szyji a w jamie brzusznej tez są jakies ale na razie nie wiem ktore i jak bardzo. a jakie moga byc przyczyny powiekszenia watroby? bo moze to od ciezkiej pracy fizycznej albo od leków bo tata duzo ich ostatnio mial. i tez zastanawia mnie czemu te wezły sa powiekszone skoro w rtg brzucha i pluc jest wporzadku. gdzie mozna szukac przyczyny??
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2012-01-13, 19:01  


a_skowro napisał/a:
wezły powiekszone sa napewno na szyji a w jamie brzusznej tez są jakies ale na razie nie wiem ktore i jak bardzo.

Chodziło mi o to, czy w wyniku nie ma dokładnego opisu które węzły są powiększone i jak bardzo :)

a_skowro napisał/a:
a jakie moga byc przyczyny powiekszenia watroby?

Np. otyłość, zaburzenia krążenia, WZW, alkohol.

a_skowro napisał/a:
i tez zastanawia mnie czemu te wezły sa powiekszone skoro w rtg brzucha i pluc jest wporzadku

USG jest lepsze do oceny węzłów niż RTG.
_________________
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #20  Wysłany: 2012-01-14, 23:15  


jesli chodzi o wezły to nie ma dokladniejszego opisu. a co do powiekszonej watroby to moze byc to spowoodowane zaburzeniami krązenia bo mial zawał. ale to to dawno było
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #21  Wysłany: 2012-01-18, 11:10  


własnie tatabył u lekrza i dostał skierowanie do hematologa i ma podejrzenie białaczki
pomóżcie !!!! jakie sa rokowania??
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #22  Wysłany: 2012-01-18, 11:19  


a_skowro, nawet jeszcze nie wiemy czy ma tę białaczkę, a jeśli ma to jaką (rodzajów jest kilkanaście), wiec nie można nic powiedzieć na temat rokowań.

Umówcie się do hematologa jak najszybciej. Jak będzie już wiadomo czy i jaka białaczka, to napisz. Napisz też ile tata ma lat.
_________________
 
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #23  Wysłany: 2012-01-18, 12:54  


do hemtologa tata jedzie jutro a ma 52 lata

[ Dodano: 2012-01-18, 15:38 ]
tata byłdzis u lekarza rodzinnego bo wczoraj dostal goraczki i ona dala mu skierowanie do hematooga i w rozpoznaniu powiedziala ze to moze byc białaczka bo ma goraczke powiekszona liczbe leukocytów i wezły chłonne. tylko ze tata ostatnio aie przeziebił i mi sie wyadaje ze ta goraczka jest w zwiazku z tym ptrzeziebieniem bo wczesniej nie miał goraczki. a jakie badania bedzie miał jutro robione przez hematologa?? krew czy szpik bedzie badany ?? w jaki sposob mozna stwierdzic jednozacznie białaczke
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #24  Wysłany: 2012-01-18, 15:46  


a_skowro napisał/a:
w jaki sposob mozna stwierdzic jednozacznie białaczke

Badaniami krwi i szpiku właśnie.

Hematolog jutro pewnie da skierowanie na badania krwi (no bo jutro ich nie zrobi, pobranie musi być rano na czczo) i wyznaczy termin na badanie szpiku, które jest wykonywane na oddziale szpitalnym zwykle.
Ale oczywiście to tylko jeśli uzna, że to podejrzenie białaczki ma jakiś sens. Tacie była robiona jakaś nowa morfologia od czasu tej, która tu zamieściłaś? Możesz zamieścić wynik?
_________________
 
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #25  Wysłany: 2012-01-18, 15:52  


wiem ze była robiona morfologia i wiem ze zwiekszyła sie liczba limfocytw o 3 tysiące nic wiecej nie wiem

[ Dodano: 2012-01-18, 15:53 ]
tata dosta juz skierowanie do szpitala tez od lekarza rodzinnego

[ Dodano: 2012-01-18, 15:54 ]
tak mama cos wspominała. wiem tez ze tata przeczytał rozpoznanie i jest załamany bo białaczka dla niego oznacza koniec
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #26  Wysłany: 2012-01-18, 16:03  


Cytat:
tak mama cos wspominała. wiem tez ze tata przeczytał rozpoznanie i jest załamany bo białaczka dla niego oznacza koniec

Nie nie nie, tutaj musimy coś sobie wyjaśnić.

Są takie białaczki jak miał Nergal np. które postępują bardzo gwałtownie i bez leczenia mogą zabić w kilka tygodni - to są białaczki ostre. Z drugiej strony jest wśród nich całkiem spory odsetek całkowitych wyleczeń po przeszczepie szpiku, a w razie niemożności wykonania przeszczepu cały wachlarz możliwości wydłużenia życia.

Ale są tez białaczki przewlekłe, z którymi bez leczenia żyje się kilka a nawet kilkanaście lat bezobjawowo, a leczenie wdraża się w razie wystąpienia objawów.

Żadnych mi tu końców.
_________________
 
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #27  Wysłany: 2012-01-18, 18:50  


tata juz jest po wizycie u hematologa. pani doktor zbadała go pobrała cos z tych powiekszonych wezłów na szyi i pod pacha i powiedziala ze zostawia ojca w szpitalu na badania. bo powiedziala ze z tych wyników nie mozna nic stwierdzic. tata dzis juz miał pobraną krew rtg płuc ponownie i cos zwiazane z tymi wezlami. tata mówił ze nakleiła mu taki plaster na te wezły i cienką igla pobrala do badan. ale nie wiem po co to robiła. dziekuje za poprzednią odpowiedz nie wiedzilam ze jest tak duzo rodzajów białaczki.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #28  Wysłany: 2012-01-18, 19:06  


a_skowro napisał/a:
wezły i cienką igla pobrala do badan.

Biopsja węzła chłonnego. Powiększony węzeł chłonny jest wskazaniem do biopsji węzła (pobranie niewielkiego ich wycinka w celu przeprowadzenia na nim badania pod mikroskopem). W celach diagnostycznych.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #29  Wysłany: 2012-01-18, 19:13  


a jakim badanią poddaj sie taki wycinek? i skad ludzie o tym wszystkim wiecie??
ja nie wiem co mam czytac i gdzie bo nie moge sie skupic na niczym.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #30  Wysłany: 2012-01-18, 19:49  


a_skowro,

a_skowro napisał/a:
a jakim badanią poddaj sie taki wycinek?

Jeśli to jest hematologia, to mogą badać pod kątem np. chłoniaków (mam na myśli biopsję węzła chłonnego).
Powiedzieli, że z wyników morfologii nie są w stanie na razie nic wywnioskować, to szukają (a jeśli by coś podejrzewali, to i tak powinni to sprawdzić). Jest powiększony węzeł chłonny, pobrali próbkę do badania i go przebadają - i to jest właściwe.

a_skowro napisał/a:
i skad ludzie o tym wszystkim wiecie?


Ja jestem chora na ostrą białaczkę szpikową (od ponad 3 lat), dlatego trochę wiem, trochę czytam, tu i tam się dowiem. Gdy zaczynałam chorować też byłam w tych sprawach zielona na szczypiorek.

Co do czytania w internecie, to pewnie, że warto pogłębiać swoją wiedzę, ale można się nakręcić. Twój Tata jest badany, jest w szpitalu i zaczęli diagnostykę. Musisz uzbroić się w cierpliwość aż będą wszystkie wyniki, aby lekarze mogli podjąć właściwe kroki. bez wyników badań ani rusz dalej. Postaraj się nie nakręcać.

Pozdrawiam Cię serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group