1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #1  Wysłany: 2018-06-01, 21:28  Proszę o pomoc


Witam
Trzy lata temu pisałam na tym forum ale o sprawach ginekologicznych bo wtedy był to nowotwór złośliwy szyjki macicy teraz znowu przyszło nam sie zmierzyć z kolejnym nowotworem tym razem płuc dotyczy to wszystko mojej mamy lat 60.Pół roku temu miala robiony tk bo jestesmy pod stałą opieką lekarza wizyty co trzy miesiące czasem pół roku.Na tej tk wyszlo ze pojawił się jakis guzek na plucuale stwierdzono ze być może to pozapalne i ze do kontroli zdjecie numer 1 tylko nikt nie naciskal na żadna kontrola tylko bagatelizowal wynik bo mama choruje na astme oskrzelowa już z 20 lat więc na pewno to zapalenie jak w tym roku w bardzo krotkim czasie wracala do szpitala to zaczeli szukac co jest przyczyną i zrobili znowu tk na ktorym wyszło ze jest większy guz czyli nowotwór zdjęcie numer 2 czy ktoś moze mo powiedzie c co to moze byc za nowotwór bo oni nie wiedzą dopiero ma dalszą diagnostykę mam nadzieję ze na bronchoskopie mamy na 12.06 czyli na wynik histopatologiczny .Prosze powiedzieć czy jest możliwe ze okazać sie moze to ze nie ma tam żadnych komorek rakowych czy raczej się nie łudzić? Załączam zdjecia tych tk





20180601_220011_Film3.jpg
Zdjęcie numer 2
Pobierz Plik ściągnięto 2731 raz(y) 2,05 MB

20180601_215130_Film3.jpg
Zdjęcie numer1
Pobierz Plik ściągnięto 2844 raz(y) 1,75 MB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-06-02, 02:17  


Agjafa,

Czy pisałaś pod innym nickiem? Zgodnie z Regulaminem ciąg dlaszy historii choroby kontynuje się w tym samym watku żeby mieć cały obraz sytuacji od poczatku bo jest to bardzo istotne.
Wstawiaj prosze zdjęcia bardziej czytelne, nie prześwietlone słońcem bo trudno cokolwiek się doczytać, ja nie mogłam.

Z tego co choć trochę doczytałam to obraz płuc budzi niepokój i na pewno powinna być przeprowadzona dalsza diagnostyka i sprawdzenie pod względem hist.pat. co to za zmiany.

Może to być np. przerzut z poprzedniego raka, dlatego jest tak istotne zachowanie ciągłości hostorii.

pozdrawiam
 
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #3  Wysłany: 2018-06-02, 07:41  


Witam marzena
Wiem ze powinnam pisać pod tamtym nickiem tylko to było 3 lata temu i nie pamietam hasła i musiałam zalogować się na nowo . U nas wierdza że ten nowotwór nie ma nic wspólnego z tamtym czyli to nie przerzut tylko nowe ognisko .Bardzo mam żal do lekarzy że nie zajeli się tą zmianą pół roku temu.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2018-06-02, 13:45 ]
Co do tego że powinien być zrobiony wyniki histopatoligiczny to wiem tylko czego sie spodziewać z tych opisów i czy robić sobie nadzieję ze bedzie ok to mnie tak nurtuje trochę
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2018-06-02, 19:54  


Agjafa guz ma już wymiary przy których konieczna jest dalszą diagnostyka. Dodatkowo budowa o nieregularnych zarysach oraz wzmocnienie przy TK są podejrzane.
Cytat:
ten nowotwór nie ma nic wspólnego z tamtym czyli to nie przerzut tylko nowe ognisko
Tego nie można ot tak twierdzić. Dopiero badania histopatologiczne mogą powiedzieć coś o charakterze tej zmiany.
Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc że lekarze nie zajęli się zbadaniem mamy, na pierwszych załączonych wynikach jest zalecenie dalszej diagnostyki. Nic tu nie robiliście? Mama miała regularnie badania w ramach czujności onkologiczna?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #5  Wysłany: 2018-06-02, 21:13  


Mam jeszcze jedno pytanie czy bez badań histopatologicznych można na podstawie tylko tomografi stwierdzić że to jest jakiś nowotwór.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2018-06-03, 07:59  


Agjafa,
Nie, nie można. Na pewno każda nowa zmiana to nowotwór = nowy twór, tylko pytanie jaki?, złośliwy czy łagodny a taka informację może dać tylko badanie hist.pat.

Na razie możemy tylko powiedzieć, że na pewno obraz zmiany jest niepokojący i może sugerować coś gorszego ale jak będzie, dopiero dalsze badania to rozstrzygną.
Agjafa napisał/a:
U nas wierdza że ten nowotwór nie ma nic wspólnego z tamtym czyli to nie przerzut tylko nowe ognisko .

A na jakiej to podstawie sa wyciągnięte takie wnioski, bo dla mnie może to być jednak przerzut tamtego raka?

pozdrawiam
 
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #7  Wysłany: 2018-06-03, 12:59  


Hej marzenna
Na podstawie tego niby wszystko tamte było wycięte włącznie z węzłami chlonnymi które nie były naciekane w żaden sposób.To którędy miał by przejść . Tak twierdzą u nas lekarze ale jak będzie to się w sumie okaże i pod wzgledem ginekogicznym byłyśmy ciągle pod kontrolą i bylo wszystko ok . No widzisz piszesz że nie można stwierdzic na pidstawie tk ze to nowotwór ale jak spojrzysz na wypis ze szpitala i ostatni tk to pusze czarno na biało ze to nowotwor hmm ciężko to wszystko zrozumieć
 
JaBaba 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 634
Pomogła: 14 razy

 #8  Wysłany: 2018-06-03, 16:28  


Miałam podobną sytuację. Tyle, że minęło 15 lat od operacji usunięcia macicy z przydatkami z powodu raka do zdiagnozowania raka płuc. Aby można było wykluczyć przerzut wypożyczałam z zakładu patomorfologii bloczki po tamtej operacji ( nie dowierzałam, że po tylu latach jeszcze są). Rak płuc okazał się nowym ogniskiem. Tak więc musicie uzbroić się w cierpliwość do czasu wyniku histopatologicznego.
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #9  Wysłany: 2018-06-03, 17:23  


Agjafa napisał/a:
No widzisz piszesz że nie można stwierdzic na pidstawie tk ze to nowotwór ale jak spojrzysz na wypis ze szpitala i ostatni tk to pusze czarno na biało ze to nowotwor hmm ciężko to wszystko zrozumieć

Nie przeczytałaś ze zrozumieniem poprzedniego mojego postu, zatem cytuję jeszcze raz
marzena66 napisał/a:
Nie, nie można. Na pewno każda nowa zmiana to nowotwór = nowy twór, tylko pytanie jaki?, złośliwy czy łagodny


A pisząc "po polskiemu" lub tłumacząc co miałam na myśli, każda nowa zmiana jest nowotworem "nowy twór", nowotwór to zmiana łagodna i nowotwór to zmiana złosliwa a jak złośliwa to rak. Co jest u mamy bez badań nie powiemy, jest na pewno coś co wymaga dalszej diagnostyki i może budzić podejrzenie nowotworu złośliwego czyli raka.

Agjafa napisał/a:
To którędy miał by przejść

A może prześć sobie rak droga limfatyczną a może drogą krwionośną.
Agjafa napisał/a:
i pod wzgledem ginekogicznym byłyśmy ciągle pod kontrolą i bylo wszystko ok

Jak najbardziej mogło być wszystko przez lata ok. robione systematycznie badania nie pokazały wznowy.

Ja nie twierdzę, że jest to na pewno przerzut bo jasnowidzem nie jestem ja tylko mówię, że taka możliwość istnieje jak istnieje możliwość, że będzie to nowy niezależny rak, co wyjdzie trzeba dalszych badań.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #10  Wysłany: 2018-06-04, 08:10  


Agjafa napisał/a:
Na podstawie tego niby wszystko tamte było wycięte włącznie z węzłami chlonnymi które nie były naciekane w żaden sposób.
Czy mama miała po operacji chemię uzupełniającą? Stosuje się ją by "dobić" ewentualne mikroprzerzuty. Pomimo radykalnej operacji zawsze może się zdarzyć że coś - co jeszcze nie jest widoczne w organiźmie zostało.
No ale to są narazie spekulacje - trzeba odczekać co pokażą wyniki histopatologii.
Agjafa napisał/a:
ostatni tk to pusze czarno na biało ze to nowotwor
Tak - ale co do jego charakteru narazie nie ma żadnych danych (rodzaj, złośliwość, pochodzenie)
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #11  Wysłany: 2018-06-04, 17:01  


Hej Ola Olk
Nie chemi mama nie miała ale miała naswietlania brahyterapie .
 
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #12  Wysłany: 2018-06-18, 12:06  


Witam
Bardzo proszę o namiary na dobrego onkologa płuc ponieważ w tym tygodniu będę miała wynik histopat i chciałabym skonsultować to jeszcze z innym lelarzem
 
Agjafa 


Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 13

 #13  Wysłany: 2018-06-20, 19:13  


Boże mamy już wynik rak drobnokomórkowy i co teraz bardo mocno chcialabym to skonsultować z jakimś innym dobrym lekarzem kogo polecacie? Wynik mam przez telefon narazie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #14  Wysłany: 2018-06-20, 19:20  


Agjafa napisał/a:
mamy już wynik rak drobnokomórkowy

Przykro mi bardzo.
Agjafa napisał/a:
i co teraz

Teraz trzeba skonsultować z jakimś dobrym torakochirurgiem czy jest możliwość operacji i oczywiście onkolog żeby rozpocząć dalszy leczenie.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #15  Wysłany: 2018-06-21, 08:55  


Agjafa napisał/a:
mamy już wynik rak drobnokomórkowy
Tym samym już wiadomo że ten rak nie ma z tamtym nic wspólnego. Przykro mi - czeka was teraz trudne leczenie.
Trzymaj sie.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group