1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prosze o pomoc
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #31  Wysłany: 2017-09-25, 15:54  


anstr,
Widzisz, niepotrzebnie Ty i mama wzorowaliście się na innych pacjentach, nie można tak bo tylko był niepotrzebny stres.
Uff, mama już po operacji to bardzo dobra informacja.
anstr napisał/a:
Bardzo obolała i zmęczona ale to nic dziwnego.

Dokładnie tak, operacja była poważna, teraz potrzeba czasu żeby mama doszła do siebie.
anstr napisał/a:
tarakochirurgiem powiedział że oni to oglądali i to nie był nowotwór.
anstr napisał/a:
czy taka wiadomość od lekarza może być wiarygodna.

Wiarygodna będzie informacja na piśmie po przebadaniu wyciętego płata i węzłów w badaniu histopatologicznym.
No ale jest szansa na to, że lekarz może mieć rację ponieważ takich operacji lekarze wykonują multum, zawsze oglądają dokładnie wycięty materiał i wnętrze pacjenta i przeważnie potrafią odróżnić jeśli coś jest rakiem a zmianą łagodną więc szanse macie jak widzę duże, bo lekarz ocenił zmianę na "nie rakową". Pamiętaj jednak, że medycyna to nie matematyka i wszystko jest możliwe. Poczekajcie z radością do ostatecznego wyniku.

Tak na marginesie u nas lekarz po operacji też wystawił prawidłową diagnozę więc znają się na rzeczy, to taka informacja dla podbudowania Waszej wiadomości.

Niech się mama regeneruje, pozdrawiam.
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #32  Wysłany: 2017-09-25, 18:56  


Myśle,ze wykonano badanie srodoperacyjne , u mnie tez tak bylo.
Na drugi dzien po operacji lekarz powiedzial mi ,ze zmiana jest zlosliwa ,ale na ostateczne wyniki hist pat czekalam 7 dni .

Pozdrawiam.
 
anstr 


Dołączyła: 12 Wrz 2017
Posty: 27

 #33  Wysłany: 2017-09-27, 19:03  


A jak jest z wiarygodności takiego badania srodoperacyjnego? Pomimo tego że nasza radość jest wielka to gdzieś tam głęboko w głowie został ten strach i niepewność.
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #34  Wysłany: 2017-09-27, 19:09  


Takie badanie jest wiarygodne.U mnie na drugi dzien po operacji przyszedl chirurg ,ktory prowadzi badania kliniczne i powiedzial mi ze guz jest zlosliwy.

Zaproponowal mi udzial w badaniach,natomiast dokladne wyniki hist pat wyniki mialam po 7 dniach.
 
anstr 


Dołączyła: 12 Wrz 2017
Posty: 27

 #35  Wysłany: 2017-09-28, 09:08  


Dziękuje za odp. Czyli rozumiem ze to badanie jest 100 % wiarygodne a wynik hist to tylko formalnośc?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #36  Wysłany: 2017-09-28, 11:35  


anstr napisał/a:
Czyli rozumiem ze to badanie jest 100 % wiarygodne a wynik hist to tylko formalnośc?
Nie. To badanie jest co prawda wiarygodne ale dopiero wynik histopatologiczny daje 100% pewność. Będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #37  Wysłany: 2017-09-28, 17:03  


anstr napisał/a:
Czyli rozumiem ze to badanie jest 100 % wiarygodne a wynik hist to tylko formalnośc?

Absolutnie nie. Jest duża szansa na to, że wynik lekarza po operacji potwierdzi się z wynikiem histopatologicznym ale tylko wynik histopatologiczny jest dla Was potwierdzeniem jaką chorobę miała mama. Musisz jeszcze trochę wstrzymać emocje i poczekać na końcowy wynik.

Szanse na pozytywne informacje macie.

pozdrawiam
 
anstr 


Dołączyła: 12 Wrz 2017
Posty: 27

 #38  Wysłany: 2017-09-29, 13:36  


Wracamy do domu. Mama ma na wypisie rozpoznanie J98.8.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #39  Wysłany: 2017-09-29, 15:35  


Kod Rozpoznania ICD10

J98.8 - Inne określone choroby układu oddechowego, czyli na razie nie wiemy co jest dokładnie.

pozdrawiam
 
anstr 


Dołączyła: 12 Wrz 2017
Posty: 27

 #40  Wysłany: 2017-09-29, 18:40  


Tak. Ale widmo tej strasznej choroby zostawiliśmy dziś za sobą. Jesteśmy razem w domu dzieci się cieszą babcia wróciła. Przed wyjściem byłam u lekarza zapytać jeszcze raz powiedział że zmiana była łagodna a ma moje pytanie czy może po histopatologii okazać się że jednak jest inaczej powiedział że nie. Jesteśmy bardzo zadowolone

[ Dodano: 2017-09-29, 21:24 ]
Zastanawia mnie tylko w wypisie antygen Rakowo płodowy CEA 0.23 ng/ml. Co to może znaczyć?

[ Dodano: 2017-09-29, 21:28 ]
Przed operacją ten antygen był 0.48 ng/ml a po operacji 0.23 ng/ml co to znaczy
 
monia1i 



Dołączyła: 09 Maj 2016
Posty: 96
Pomogła: 12 razy

 #41  Wysłany: 2017-09-29, 21:10  


Antygen rakowo-plodowy to inaczej marker nowotworowy.
Służy do wykrywania procesów nowotworowych na różnych narządach
w tym guzów płuc.
U Twojej mamy przed operacją jak i po operacji jest w normie.
Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #42  Wysłany: 2017-09-30, 07:20  


anstr,
Czy jest trochę wyższy czy trochę niższy nie ma znaczenia klinicznego bo tutaj marker jest cały czas w normie i to jest istotne.

anstr napisał/a:
Jesteśmy razem w domu dzieci się cieszą babcia wróciła.
anstr napisał/a:
Jesteśmy bardzo zadowolone

A my razem z Wami |happy|

pozdrawiam
 
anstr 


Dołączyła: 12 Wrz 2017
Posty: 27

 #43  Wysłany: 2017-10-11, 18:58  


Mama po wizycie kontrolnej rana dobrze się goi. Mama w świetnej formie mówi że gdyby nie to że trochę jeszcze boli to już prawie zapomniała o operacji. Ale pomimo to że to tak fajnie wszystko wygląda powrócił taki niepokój bo nie mamy jeszcze tego wyniku hist. Miał być na wizycie kontrolnej ale niestety jeszcze nie ma. Mam tylko takie pytanie jaki może być maksymalny czas który będziemy musiały czekać. I jeszcze odnośnie tych markerów nowotworowych to że marker jest w normie to znaczy zeby się nie obawiać niczego.jesli to głupie pytania to przepraszam ale tak ten brak wyniku jakoś niekorzystnie wplynol na moje myśli i troszkę zaczynam się znowu bać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #44  Wysłany: 2017-10-11, 20:39  


anstr napisał/a:
Mam tylko takie pytanie jaki może być maksymalny czas który będziemy musiały czekać.

Zazwyczaj jest to 2-3 tygodnie ale może się zdarzyć i dłużej. My z mężem na wynik hist.pat czekaliśmy ponad 6 długich tygodni, mam nadzieję, że u Was nie będzie to takie długie.

pozdrawiam

[ Dodano: 2017-10-11, 21:45 ]
nie zauważyłam kolejnego pytania
anstr napisał/a:
to że marker jest w normie to znaczy zeby się nie obawiać niczego.

A wcześniej marker był podwyższony?

Tak do końca to nie można ufać tylko markerowi, to że jest podwyższony nie zawsze oznacza, że jest rak i na odwrót może być niski a rak jest. Jeśli jednak na początku leczenia poziom markera był wysoki to jak najbardziej należy to kontrolować i jak idzie do góry to należy szybko działać.

Sam marker nie jest jednak wyznacznikiem, że choroba wraca czy coś złego się dzieje, od tego są badania obrazowe.
anstr napisał/a:
jesli to głupie pytania to przepraszam

Nie ma głupich pytań i nie masz za co przepraszać, każde pytanie jest dla Ciebie ważne a my jak będziemy umieli pomóc to pomożemy.

pozdrawiam
 
anstr 


Dołączyła: 12 Wrz 2017
Posty: 27

 #45  Wysłany: 2017-10-11, 21:01  


Mama nigdy tego poziomu tych markerów nie miała badanych. Te które napisałam to były jedyne jakie miala
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group