1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy
Autor Wiadomość
aniol_wmp 


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2011-01-28, 21:26  Program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy


Witam
Jestem nowym uzytkownikiem potrzebującym pomocy i coprawda nie mogącym pomóc w zadnym temacie z powodu braku jakiejkolwiek wiedzy...
Jest to moj 2 temat dzisiaj gdyz niestety wsrod rodziny i znajomych okazuje sie ,ze niektorzy sa rownie bezradni a lekarz niezbyt pomocny kieruje tylko na badania a nie mowi co i jak jesli chodzi o jego wyniki więc znów proszę o pomoc :(

Opowiem wszystko jak ja widze ze swojej strony i wiecej szczegulow podam z badania ktore wlasnie 3mam w rece bo juz wiem ze bedzie potrzebne wszystko dokladnie to co tylko wiem

Zaczelo sie od bardzo czestych uplawow oraz niewiarygodnie czestych przeziebien pecherza lekarz przepiswywal rozne lekarstwa ktore raz nie pomagaly wcale a raz na niedlugo...
Wkoncu dziewczyna zdecydowala sie na badanie cytologiczne coprawda ze strachem czy nie wykryje sie czegos o czym wolalaby nie wiedziec jednak wiedziala ze musi
Lekarz po odczytaniu wynikow stwierdzil ze trzeba zrobic badanie koloskopowe z nieznanych mi dokladnie powodow <sprawy kobiece i rodzinne> nie zostalo ono jeszcze wykonane stad moje pytanie co moze oznaczac wynik cytologii gdyz niestety i tym razem ginekolog nic nie powiedzial

Program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy

Szanowna Pani uprzejmie zawiadamiamy ,ze wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny .
Stwierdzono obecnosc nieprawidlowych komorek nablonkowych.

szczegolowy opis:
Komorki nablonka plaskiego:LSIL - zmiany srodnablonkowe stopnia niskiego obejmujace koilocytoze <HPV> i mozliwosc <CIN1> dysplazji malego stopnia

Zalecenia: wskazana dalsza diagnostyka - badanie koloskopowe
Prosimy o zgloszenie sie do lekarza prowadzacego w celu uzyskania skierowania do etapu poglebionej diagnostyki.

i to wszystko co mi jest wiadome mam nadzieje ze nie zawracam zbytnio glowy ale naprawde dziewczyna sie martwi...

Z gory dzieki za odpowiedz
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-28, 22:24  


Jeżeli to młoda dziewczyna (tak jakoś mi z tego postu się wydaje) to jednak należy ją namówić do dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia. Są to zmiany niewielkiego stopnia i mogą (ale tylko ok 50%) cofnąć się same, ale przy infekcji mogą postępować do stanów przedrakowych, więc lepiej nie odkładać. Uważa się że jeżeli zmiany nie cofną się w ciągu 2 lat, konieczne jest leczenie. Ale uwaga - cytologia mogła nie wykryć wszystkiego, trzeba zrobić koloskopię i dopiero po upewnieniu się, że nie ma nic więcej można decydować się na obserwację.
_________________
sprzątnięta
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-28, 23:16  


Aniołku,

Nie ma zmiłuj się. Ani sprawy kobiece, ani rodzinne nie mogą przeszkodzić w dalszej diagnostyce. Kolposkop, czyli badanie za pomocą kolposkopu to wizualna ocena szyjki macicy w powiększeniu. Być może lekarz w trakcie badania podejmie decyzję o wykonaniu biopsji. Jedno i drugie badanie jak każde ginekologiczne, do przyjemnych nie należy, ale jest całkowicie bezbolesne.

Tak jak pisze Gaba, są to zmiany niewielkiego stopnia, ale nie wolno ich tak zostawić. Wiem co piszę ;)
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
aniol_wmp 


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 6

 #4  Wysłany: 2011-01-29, 14:11  


Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz odczytalem coprawda o 6 rano jednak bylo ciemno i nie moglem odpisac ;)
Przekazalem wszystko i szczerze dziewczyna odetchnela i obiecala ze zrobi wszelkie zalegle badania i oczywiscie tez bardzo dziekuje :)
Pozdrawiam
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-30, 12:47  


halo halo, ale mam nadzieje, ze rzeczywiscie zrobi te badania, a to ze odetchnela nie oznacza, ze spokoj wrocil i dalej sobie czekamy.

Nikt nie daje gwarancji, ze tam raka rzeczywiscie nie ma. A jesli nie ma, to prawodopodbienstwo ze z tych zmian sie rozwinie jest jednak duzo wieksze niz u kobiety bez zmian.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
aniol_wmp 


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 6

 #6  Wysłany: 2011-01-31, 08:28  


Tak oczywiscie zapisala sie wreszcie na badanie :)
Dziekuje serdecznie za odpowiedzi w temacie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group