1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powiększone węzły chłonne szyi
Autor Wiadomość
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #16  Wysłany: 2010-10-21, 18:00  


daj znać jak coś będziesz wiedział
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #17  Wysłany: 2010-10-25, 20:43  


Witam,
Dzisiaj byłem u immunologa, powiedział on że węzłami nie mam się co przejmować bo nie są podejrzane a przy AZS powiększenie jest całkiem normalne,
ale należałoby się zająć niskim poziomem immunoglobulin chyba IgG w wynikach są one w zasadzie w normie ale blisko dolnej granicy i według immunologa jest to stan nieprawidłowy, zlecił uzupełnienie badań o immunoglobuliny IgE i IgA, mówi że niema powodów do obaw. Z możliwych przyczyn podał wadę genetyczną lub inną chorobę np. AZS.
Moimi bólami ramion i kręgosłupa się nie zainteresował twierdząc że nie ma to związku.

Kolejna wizyta z wynikami 18 listopada.

Pozdrawiam
Marcin

[ Dodano: 2010-10-25, 20:47 ]
Podaję jeszcze wartości immunoglobulin:

IgG 5,78 g/l norma 5,40-18,22
IgM 1,1 g/l norma 0,2- 2,4
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #18  Wysłany: 2010-10-25, 21:06  


marcin1804, mam nadzieję, że jesteś spokojniejszy po te wizycie?

Lekarz powiedział to, co i my przypuszczaliśmy, że przyczyną powiększonych węzłów może być AZS.

Co do immunoglobulin nie za bardzo Ci pomogę, pozatym co widzę, czyli, że faktycznie
IgG faktycznie w dolnej granicy normy, natomiast IgM powiedziałabym, że idealnie w środku.

Trzymaj rękę na pulsie i skoro już się zająłeś tą sprawą to doprowadź ją do końca.


pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #19  Wysłany: 2010-11-23, 20:40  


Witam,

Jestem po kolejnej wizycie u immunologa z uzupełnionymi badaniami o immunoglobuliny IgA, IgE (oba w normie), w sumie nie dowiedziałem się nic nowego poza tym że nie ma podstaw aby przejmować się chłoniakiem i węzłami. Mam powtórzyć badanie IgG za dwa miesiące i zgłosić się ponownie oraz zrobić cytologiczny wymaz z nosa w związku z długotrwałym gęstym katarem.

Jeśli chodzi o węzły to powiększył się prawy podżuchwowy po wizycie u dentysty. Miałem naprawiany ząb znajdujący się nad tym węzłem, na drugi dzień węzeł bardzo bolał sam z siebie, przy dotyku jeszcze bardziej, ból utrzymywał się tylko przez jeden dzień węzeł jest dalej powiększony.
Znalazłem też węzeł za lewym uchem (zrobiłem USG, wynik poniżej) nie wiem czy był wcześniej czy nie. W najnowszym USG podżuchwowy lewy zmniejszył się co mnie bardzo cieszy, bo podobno te nowotworowe się nie zmniejszają.
Znalazłem też guzek na lewej nodze z tyłu ok 5 cm nad zgięciem kolana ( w USG wyszło że to tłuszczak) oraz z tyłu głowy to podobno kaszak, miałem go już od wielu lat.

Opis USG:

W okolicy podżuchwowej obustronnie pojedyncze węzły o wym do 9x4 mm; dodatkowo zausznie po stronie lewej pojedyncze węzły o wym. 7x2 mm, a do tyłu od mięśnia SCM po stronie prawej o wym. 13x2 mm - węzły mają zachowaną zatokę i równą warstwę korowej - w obrazie USG mają charakter odczynowy.
Poza tym na szyi i w dołach nadobojczykowych oraz podobojczykowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.

Po stronie tylnej uda lewego, w miejscu wskazanej zmiany, widoczny jest owalny hiperechogenny obszar o wym. 10x4 mm o gładkich obrysach - odpowiada tłuszczakowi.

Wynik USG mnie uspokoił, myślałem że na nodze wyskoczył jakiś węzeł.
Lekarka wykonująca USG nie widzi powodu do obaw podobnie jak i pozostali lekarze.
Chyba więc mogę spać spokojnie.

Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #20  Wysłany: 2010-11-23, 22:34  


marcin1804, trzymaj rękę na pulsie i stosuj się do wskazań lekarza.

Kontroluj węzły, i w razie, gdybyś zauważył jakąś zmianę zawsze możesz udać się do swojego lekarza.

Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #21  Wysłany: 2010-11-25, 19:28  


Dzięki :)

Jeszcze jedno pytanie,
czy podniesione ciśnienie krwi i tętno może mieć związek z węzłami czy raczej nerwicą którą niewątpliwie mam po tym czego naczytałem się o węzłach w internecie?
kilka dni temu zauważyłem że często mam czerwoną twarz wieczorem, czasami uczucie ciepła na twarzy (temperatura w normie) więc zmierzyłem ciśnienie i oscyluje w granicach 150/95 tętno 90-110. Jeszcze u lekarza z tym nie byłem.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #22  Wysłany: 2010-11-25, 20:14  


marcin1804, z węzłami raczej nie, ze stresem jak najbardziej może mieć związek.

Jednak, przejdź się do lekarza, bo przyczyn nadciśnienia może być wiele.

Nie stresuj się tak. ;)

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #23  Wysłany: 2010-12-09, 20:34  


Witam ponownie,

Odebrałem wynik wymazu cytologicznego śluzówki nosa (z powodu ciągłego gęstego kataru), czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś na temat tego wyniku? wizytę u immunologa mam dopiero pod koniec stycznia.

Oto wynik:

Wymazy pobrane w okresie: miernie nasilonych objawów
Mikroskopowo w preparatach stwierdzono:

Komórki nabłonka: na 17 pól normy: 21 pól
Komórki nabłonka walcowatego
a)migawkowe 81% częściowo bez migawek normy 42-85%
b)kubkowe 12% normy 15-20%
-sposób złuszczania skupiska
Komórki warstwy podstawowej -. normy 0-6%
Komórki nabłonka płaskiego 7% normy 0-35%
a)zasadochłonne b)kwasochłonne
-sposób złuszczania pojedynczo
CCP -.
inne: -.
komórki nabłonka 90:10 komórki napływowe normy 55-45
Komórki napływowe: na 86 pól normy 24 pola
Granulocyty kwasochłonne (eozynofile) -. normy ~2%
Komórki metachromatyczne (tuczne-bazofile) -. normy ~1%
Granulocyty obojętnochłonne (neutrofile) 100% stopień lizy I,II normy ~86%
Limfocyty -. normy ~9%
Makrofagi -. normy ~2%
Drobnoustroje: -.
fagocytoza: brak

Makroskopowy obraz śluzówki nosa:
1)barwa: czerwona
2)połysk: ob
3)charakter powierzchni: gł.
4)obrzęk: ML(-) MP(-)
5)wilgotność: średnia
6)polipy: -
7)ilość i charakter wydzieliny: średnia, śluzowa

Chciałem odwiedzić też swoją lekarkę, ale ku mojemu zaskoczeniu już nie pracuje i mam wybrać nowego lekarza, w zamian za nią pojawiła się nowa bardzo młoda, prawie w moim wieku pewnie świeżo po studiach. Pierwsza wizyta bardzo przyjemna trwała ponad 20 min a nie 5 i do widzenia jak to bywało u innych lekarzy. Wspominała że najlepiej było by wyciąć węzeł ale nie ma podstaw aby podejrzewać chłoniaka bo wyszło by coś w badaniach które były wykonane do tej pory. Obadała mnie bardzo dokładnie i uspokajała, ale nie wiem czy warto zaufać tak młodej osobie jeszcze bez doświadczenia.
Zleciła powtórną morfologię, elektrolity, ASO, glukozę, i coś jeszcze ale nie pamiętam co.
Dzisiaj byłem odebrać wyniki, ale lekarki nie było więc pokazała mi je na chwilę pielęgniarka i wygląda że wszystko w normie, nawet eozynofile które w poprzednich badaniach były lekko obniżone wróciły do normy. Jutro ma być lekarka i zobaczę co powie dalej.

Ciśnienie mam dalej podniesione, na razie mam je tylko kontrolować, zapisywać i przede wszystkim się nie denerwować ale to mi za bardzo nie wychodzi :|

Pod koniec stycznia mam wizytę u alergologa w szpitalu uniwersyteckim, może on mi powie czy AZS w moim przypadku mogło wpłynąć na powiększenie węzłów.

Pozdrawiam
Marcin
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #24  Wysłany: 2010-12-11, 18:36  


Jeszcze jedno pytanie, czy to normalne że prawa pacha po uniesieniu ręki do góry jest bardziej wypukła niż lewa? nie wyczuwam tam żadnych kulek w USG 2 miesiące temu nie wyszło nic niepokojącego. wyczuwam u siebie taką wypukłość tylko gdy uniosę rękę do góry, gdy opuszczę nic tam nie czuję, może to jakiś mięsień, większość czynności wykonuję prawą ręką może stąd ta różnica, co o tym myślicie, czy może to być węzeł, nic mnie tam nie boli?
Ciągle doszukuję się jakiś węzłów, lekarka się już ze mnie śmieje.
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #25  Wysłany: 2010-12-28, 10:03  


Czy wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła (czasem biała, czasem żółta) wskazuje na zapalenie zatok? i może być przyczyną powiększenia moich węzłów?
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #26  Wysłany: 2010-12-28, 22:20  


marcin1804, co do wyniku wymazu Ci nie pomogę niestety. Będziesz u lekarki to poproś ja o interpretację.

Co do pachy.Ciało człowieka jest asymetryczne i te same części ciała czasem mogą różnić się od siebie. Prawdopodobnie tak jest z pachą, ale ją Cie ona niepokoi pokaż swojej lekarce.

Co do wydzieliny. Przyczyn wydzieliny może być wiele. Pójdziesz do lekarza, pokaż gardło i zapytaj. Via ekran monitora nie potrafię pomóc. Jakikolwiek stan zapalny może mieć odzwierciedlenie w powiększonych węzłach chłonnych.

marcin1804, nie gniewaj się, ale nie szukaj sobie chorób na siłę!

Wykończysz się chłopie!

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #27  Wysłany: 2011-01-05, 18:46  


Witam,

Zrobiłem kolejne USG węzłów:

W okolicy podżuchwowej obecnie odczynowy węzeł chłonny o wym. 22x8xmm;
ponadto zausznie po stronie lewej pojedyncze węzły o wym. 7x2 mm, a do tyłu od mięśnia SCM po stronie prawej o wym. 13x2 mm - podobnie jak poprzednio.
Poza tym na szyi i w dołach nadobojczykowych oraz podobojczykowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
W dołach pachowych tłuszczowe węzły o wymiarze krótkim do 7 mm.
W pachwinie prawej odczynowy węzeł o wym. 15x5mm, po stronie lewej tłuszczowe węzły chłonne o wymiarze krótkim do 3 mm.

Czyli po dwóch miesiącach prawy węzeł podżuchwowy się powiększył, reszta bez zmian.
Lekarka wykonująca USG mówi ze ten węzeł który się powiększył "dogorywa".

Dalej mam gęstą wydzielinę spływającą po gardle (głównie rano) i poranny ból gardła który przechodzi w ciągu dnia, a w zębie nad tym węzłem mam założone jakieś lekarstwo (chyba tlenek cynku) w związku z wrażliwością tego zęba na zmianę temperatury i lekarka mówi ze to może być przyczyna powiększenia tego węzła.

Lekarka od USG mówiła też że ważny jest wymiar krótki węzła, czy to znaczy że te 22 mm długości jest mniej istotne??

Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #28  Wysłany: 2011-01-07, 21:24  


marcin1804, kolejny wynik pokazuje, że węzły mają charakter odczynowy.
Jednym ze sprawców jest na pewno ząb.

Przy ocenie węzłów ważne są również inne czynniki takie jak np wygląd węzła, wymiar bolesność, przesuwalność itp.

Nadal proponuję Ci wizytę u laryngologa.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #29  Wysłany: 2011-01-19, 20:07  


Dzięki Zuza, w piątek poproszę lekarką o skierowanie do innego laryngologa bo ten ostatni to raczej kiepski.
Dzisiaj odebrałem wynik immunoglobulin IgG które kazał monitorować immunolog i niestety spadły poniżej normy 5,17 (norma 5,40-18,22), poza tym powtórzyłem morfologię, OB, CRP:

Leukocyty 7,0 norma 3,8-10,0
Erytrocyty 5,2 norma 4,2-6,0
Hemoglobina 16,0 norma 14,0-18,0
Hematokryt 45,70 norma 40,00- 54,00
MCV 88 norma 80-99
MCH 31 norma 27,0-35,0
MCHC 35,0 norma 32,0-37,0
Płytki krwi 263 norma 140-440
RDW-CV 12,5 norma 11,6-14,8
PDW 12,4 norma 9,0-17,0
MPV 10,7 norma 9,0-13,0
P-LCR 31,1 norma 13,0-43,0
Neutrofile 3,63 norma 2,50-7,0
Limfocyty 2,98 norma 1,0-3,5
Monocyty 0,24 norma 0,20-1,00
Eozynofile 0,09 norma 0,10-0,50 (L)
Bazofile 0,0 norma 0,0-0,1
Neutrofile 52,1% norma 40,0-70,0
Limfocyty 42,8% norma 20,0-45,0
Monocyty 3,4% norma 2,0-10,0
Eozynofile 1,3% norma 1,0-5,0
Bazofile 0,4% norma 0,0-2,0

OB 7 mm/h norma 2-12 (poprzednio 2)
CRP 0,080 mg/l norma 0,500


Rozmaz krwi met. Schilinga:
Gran. segmentowane 55% norma 0,0 - 2,0
Gran. kwasochlonne 1% norma 1 - 5
Limfocyty 41% norma 20 - 45
Monocyty 3% norma 3 - 8
Uwagi
Anizocytoza płytek

Poza tym zrobiłem wymazy z nosa i gardła:
nos - Normalna flora bakteryjna
gardło - wynik w piątek

Zrobiłem też gastroskopię w związku z kłuciem i pieczeniem w żołądku ale wszystko w normie, test H. pylori ujemny, więc to pewnie stres.

pn - immunolog
wt - alergolog

to co mnie martwi na obecną chwilę to spadek IgG który z tego co czytałem występuje między innymi w nowotworach układu chłonnego :/
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #30  Wysłany: 2011-01-19, 21:09  


marcin1804 napisał/a:
to co mnie martwi na obecną chwilę to spadek IgG który z tego co czytałem występuje między innymi w nowotworach układu chłonnego

Oj Marcin, Marcin, Ty tak chcesz mieć tego chłoniaka, że jakbym jeszcze miała to bym Ci normalnie oddała swojego.
Sam przecież pisałeś, że:
marcin1804 napisał/a:
według immunologa jest to stan nieprawidłowy, zlecił uzupełnienie badań o immunoglobuliny IgE i IgA, mówi że niema powodów do obaw. Z możliwych przyczyn podał wadę genetyczną lub inną chorobę np. AZS.

A teraz się znów doszukujesz jakichś nowotworów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group