1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powiększone węzły chłonne szyi
Autor Wiadomość
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #61  Wysłany: 2011-07-20, 19:16  


Wkleiłeś to po to, żebyśmy Ci zazdrościli doskonałego zdrowia?

_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #62  Wysłany: 2011-07-21, 05:51  


Gazda napisał/a:
Wkleiłeś to po to, żebyśmy Ci zazdrościli doskonałego zdrowia?

Nie to było moim zamiarem

Przepraszam, nie będę zawracał wam już głowy moimi problemami bo są tutaj osoby w znacznie trudniejszej sytuacji.

Bardzo dziękuję za całą pomoc jaką tutaj uzyskałem.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #63  Wysłany: 2011-07-21, 07:22  


Obawiam się, że dziękujesz za coś, czego nie otrzymałeś. Dobre dusze pełniące tu rolę moderatorów, z olbrzymią dozą delikatności sugerowały Ci, że to nie jest odpowiedni wątek dla Twojego schorzenia. Sytuację masz rzeczywiście nieciekawą, niemniej na tym forum nie widzę tematu "hipochondria" - bo na to tak naprawdę cierpisz. Udaj się proszę do dobrego terapeuty, tam otrzymasz potrzebną Ci pomoc. Niewątpliwie cierpisz, i przy okazji zamieniasz (niechcący), życie Twoich bliskich w piekło. Postaram się, aby dzisiaj terapeuta odezwał się do Ciebie na prv.

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę

P.S. Teraz zasłużyłem na podziękowania 8-)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2011-07-21, 22:24 ]
No to ja podziękuję :mrgreen:

_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #64  Wysłany: 2012-07-04, 18:59  


Witam po dłuższej przerwie.

Przez cały ten okres moje węzły pozostawały bez zmian, ale na kontrolnym USG sprzed 3 miesięcy węzły podżuchwowe uległy powiększeniu i takie się utrzymują.

opis 10-04-2012:

W okolicy podżuchwowej obustronnie utrzymują się pojedyncze węzły chłonne o wymiarach: po prawej 30x12 mm, po lewej 23x9 mm w obrazie USG mają charakter odczynowy - węzły są nieznacznie większe niż w badaniu poprzednim (ale w wywiadzie angina 4 tygodnie temu).
Poza tym do tyłu od mięśnia SCM obustronnie utrzymują się pojedyncze drobne węzły.
największy o wym. 7x4mm.

W dołach pachowych oraz podobojczykowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
W pachwinach obustronnie tłuszczowe węzły chłonne o wymiarze krótkim do 4mm.

Wnioski:
W porównaniu do badania poprzedniego z października 2011 nieznacznie powiększyły sie węzły chłonne podżuchwowe ( w wywiadzie angina 4 tygodnie temu). Nie uwidoczniono podejrzanych węzłów chłonnych.

Czy pomimo tak długiego okresu utrzymywania się węzłów i sporych rozmiarów (30x12 mm), nadal nie mam powodów do obaw?

Angina o której mowa w opisie miała miejsce 6 tygodni przed badaniem, nie cztery, pomyliłem się podczas badania.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #65  Wysłany: 2012-07-04, 23:01  


Marcinie, byłaś choć raz na wizycie u stomatologa?
Może warto w tym kierunku sprawdzić węzły podżuchwowe.

Powodów do niepokoju nadal nie masz ;)
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #66  Wysłany: 2012-07-05, 07:56  


Byłem w tym okresie niejednokrotnie, zęby leczę na bieżąco. Zdjęcie pantomograficzne ujawniło jedynie zatrzymane ósemki, ale dentystka nie widzi tam żadnego stanu zapalnego, ale ze względu na węzły zaleciła konsultację u chirurga szczękowego która będzie miała miejsce 17.07 .
Zęby mnie nie bolą, odczuwam tylko dyskomfort pod żuchwą.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #67  Wysłany: 2012-07-18, 12:25  


Jestem po kolejnej kontroli u hematolog, która stwierdziła że takie węzły ma wielu ludzi, a w badaniach ob, ldh, proteinogramie i morfologi nie ma odchyleń, ale mam przyjść znowu za pół roku.
Byłem też u Chirurga szczękowego z zatrzymanymi ósemkami.
Nie powinny one powodować powiększenia bo nic się z nimi teraz nie dzieje, nie ma stanu zapalnego, co nie zmienia faktu że są do usunięcia. Chirurg nie wyczuł znacznie powiększonych węzłów ale zaniepokoiło go że węzły są tak długo powiększone i mam się zgłosić do niego ponownie z pełną dokumentacją.

Węzły mnie okresowo bolą, jest to takie kłucie, nie przy dotyku ale same z siebie.

Byłem już spokojny i odpuściłem temat węzłów ale po tym jak się więcej powiększyły stres powrócił.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
Linda 



Dołączyła: 29 Maj 2012
Posty: 60
Pomogła: 9 razy

 #68  Wysłany: 2012-07-18, 13:39  


Marcinie, przejrzałam cały Twój wątek. Podobnie jak Ty borykam się z problemem powiększonych węzłów chłonnych. I wiesz co, dużo bym dała żeby tak jak Ty znać przyczynę ich powiększenia. Zdiagnozowano u Ciebie AZS, niedobór odpowiedzi humoralnej, zapalenie zatok, infekcję gronkowcem. Dziwne byłoby gdyby w tej sytuacji Twoje węzły chłonne nie powiększały się. To dopiero byłaby patologia...

Odwiedziłeś wielu (skrupulatnych) specjalistów, wykonałeś wiele badań, byłeś hospitalizowany, uzyskałeś opinie na tym forum i nic jak dotąd nie wskazuje nawet na podejrzenie nowotworu.

Zastanawiające jest zatem dlaczego wciąz szukasz pomocy na tym forum...
Pewnie dlatego, ze:
marcin1804 napisał/a:

Byłem już spokojny i odpuściłem temat węzłów ale po tym jak się więcej powiększyły stres powrócił.

Zauważ jednak, ze ideą tego forum nie jest niwelowanie stresu nieadekwatnego do sytuacji. Niezależnie od tego czy jego przyczyną jest kancerofobia, hipochondria czy tez nerwica lękowa, my tutaj nie pomożemy Ci na to. Jedną z cech osobowościowych predysponujących do takich zaburzeń jest egocentryzm. Zobacz, co robisz: wrzucasz tutaj wszystkie wyniki swoich badań, szczegółowe opisy dolegliwości i opinii lekarskich - długie posty, które Twoim zdaniem moderatorzy mają czytać i zastanawiać się nad nimi oraz odpisywać Ci. Zatrzymaj się na chwilę i dostrzeż gdzie w tej chwili jesteś, wejdź do działu "opieka paliatywna" i zobacz przez co ludzie przechodzą. Czym wobec tego jest Twoje zapalenie zatok?

Wiesz co ja bym Tobie doradziła - zyj pełnią życia póki jeszcze jesteś młody i stosunkowo zdrowy. A część uwagi i energii, którą poświęcasz swojej osobie daj ludziom, którzy bardzo tego potrzebują - to bardzo pomaga na wiele dolegliwości...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group