1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc dla Kasi (Poznań)
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #1  Wysłany: 2009-04-23, 23:49  Pomoc dla Kasi (Poznań)


Admin forum zaprzyjaźnionego z naszym ("Babskie Forum") szuka pomocy dla Kasi:

Cytat:
POZNANIANKI
Zwracam się do Was z prośbą...
Moja przyjaciółka choruje teraz na chłonniaka- ma bardzo słabe rokowania- dla przybliżenia jej osoby- jej córcia jest miesiąc starsza od mojego synka- a synuś- został urodzony przez CC w 7 mc ciąży w marcu tego roku, juz w trakcie choroby na nowotwór. Tóż przed narodzinami Patryka dawano Kasi max 6 mc życia, sznasa się zwiększyła po cesarce i pierszej chemioterapii- rak zaczoł powoli sie cofać- nie na długo- znów sa przerzuty. W tej chwili jest przerzut do piersi.

Moja prośba to prośba jedynie o noclegi w dniach kiedy Kasia (sama) bedzie w Poznaniu na leczeniu. Bierze teraz udział w eksperymentalnym leczeniu nowotworu który zwiększa jej szanse na przeżycie a przynajmniej jest możliwe przedłużenie jej życia. Kasia jest świetna sympatyczną 28-ośmio letnią dziewczyną. Wiadomo ze sam koszt podruży z Bytomia do Poznania nie jest mały i nie bedzie... Mam nadzieję że przynajmniej z noclegami damy sobie radę.

Ja niestety jestem z Gdańska, czy znajdzie się osoba z Poznania, która pomoże dziewczynie?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
madziap 



Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 133
Pomogła: 19 razy

 #2  Wysłany: 2009-04-24, 08:18  


Tu jest historia Kasi:
http://forum.gazeta.pl/fo...7372&w=93622602

Kasia choruje na czerniaka. Szansa na leczenie pojawiła się w Poznaniu
Ja niestety nie pomogę gdyż mieszkam w innej części Polski, ale może ktoś się znajdzie.
[/b]
_________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Augustyn z Hippony
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #3  Wysłany: 2009-04-24, 08:56  


http://forum.gazeta.pl/fo...7372&w=93622602

Dziękuję MADZIAP zawsze mylę chlonniaka z czerniakiem :/
Z psiapsióła rozmawiałam wczoraj telefonicznie i obiecałam zorientować sie gdzie sie da żby tylko móc jej pomóc w jakikolwiek sposób.

Dziewczyna jest naprawdę cudowna.
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #4  Wysłany: 2009-04-24, 14:21  


Ja jestem z Poznania.
Z ogromną chęcią bym pomogła, niestety nie mam warunków.
Jedyne co mogę zrobić, to popytać wśród znajomych. Jaki to ma być termin?
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #5  Wysłany: 2009-04-24, 14:39  


JUSIA- dizękuję Ci bardzo. Napewno teraz w środę 6/7 maj i 7/8 maj, w piątek Kasia wracała by już do Bytomia.

Nie chodzi o jakieś niewiadomo jakie warunki- zależy nam na bezpiecznym noclegu :(
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #6  Wysłany: 2009-04-24, 20:08  


DSS -Mieszkam niespelna kilometr od poznania ( to taka sypialnia poznania) serdecznie zapraszam. jakoś sie pomieścimy :) tel podam na priva
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #7  Wysłany: 2009-04-24, 20:18  


pixi,
Nie wierzyłam w sukces tej akcji, a tu proszę. Jesteś fantastyczna.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #8  Wysłany: 2009-04-24, 20:51  


Dziękuję za mile slowa :) ale myślę, że to normalny odruch. Żeby nie zapomnieć : oczywiście zapewniam caly transport po poznaniu:)
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #9  Wysłany: 2009-04-24, 21:56  


PIXI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękuję CI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteś cudowna
czyli mogę Kasi przekazać ze o nocleg nie musi się martwić?

Boziu... cudownie- uwierzcie mi ze to dla mnie dużo .... To wiele... Nie mogę bardziej Kaśce pomóc w tej chwili jak przynajmniej w ten sposób, ze udało mis ie znaleźć kogoś tak fantastycznego!!!!!!!!!!!

Kasiuli dzisiaj odmówiono udziału w leczeniu- ale dzięki sile jej woli przeżycia udało sie :mrgreen: zakwalifikowali Kasie :mrgreen:

PIXI Jutro podam Ci na PRIV namiary na KAsie łącznie z jej numerem telefonu :)
Dziękuję CI kochana

(prosze Cię równiez o namiary na Ciebie :) )

DSS dziękuję za pomoc
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #10  Wysłany: 2009-04-25, 09:31  


w Szczecinie ten problem jest inaczej rozwiązany. Na terenie centrum onkologii jest mały hotelik, który dla pacjętów dojeżdżających jest za darmo. oczywiście wyżywienie na własną rękę ale bar jest przyjemny, niedrogi i dość dobrze zaopatrzony również w ciepłe posiłki. Ale nasi forumowicze są lepsi od najlepszego hotelu i bardzo, bardzo pomocni.
Nadzieja-pisz o Kaśce. Mam nadzieję że jej się uda. Wszyscy chcemy żyć, jesteśmy tu jeszcze potrzebni ale Kaśka szczególnie bo ma malutkie dziecko.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #11  Wysłany: 2009-04-25, 11:39  


JOGI- Kasia ma dwoje malutkich dszieci ;) Emilka ma 16 miesięcy no i Patryś miesięczniak :)
 
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #12  Wysłany: 2009-04-25, 16:16  


Szansa, jaka pojawila się w Poznaniu, to udział w tym badaniu klinicznym:

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00716495
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #13  Wysłany: 2009-04-25, 21:53  


Tzn., że już nocleg załatwiony?
Bo jak nie, to stanę na głowie, a coś wymyślę i będzie nocleg u mnie.
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #14  Wysłany: 2009-04-25, 23:54  


teraz można pytać PIXI- czy nocleg załatwiony :)
I Kasia i PIXI dostały na siebie namiary :)

Niby nic a jednak tak wiele- PIXI_ będę Ci naprawdę dozgonnie wdzięczna :*
 
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #15  Wysłany: 2009-04-26, 03:04  


Kasia dobija się na forum GW 'Nowotwory- damy radę' o informację na temat badania, do którego ją przyjęto.
http://forum.gazeta.pl/fo...7372&w=93622602
Polskim zwyczajem, wygląda na to, że nikt nic jej nie powiedział, albo powiedzieli jej tak, że nie zrozumiała.
Kasia chyba nie zna angielskiego.
Czy ktoś mógłby ewentualnie jej wytłumaczyć na czym polega to badanie na podstawie jego oficjalnego opisu


http://clinicaltrials.gov...ord/NCT00716495
Brief Summary:

In this open-label study of patients with advanced melanoma 20 evaluable patients will be recruited.The drug substance, AGI-101H, is a whole cell, allogeneic melanoma vaccine, representing a mixture (1:1 ratio) of two therapeutic gene modified human melanoma cell lines, referred to as Mich1H6 and Mich2H6, which has been gamma-irradiated to render the cells non-proliferative. Patients will receive treatment for up to 26 weeks. Progression at any time point requiring systemic treatment with, for example with chemotherapy or cytokines will lead to withdrawal of this patient from the study.
The dose chosen is 5 x 10exp7 viable cells/dose.

Detailed Description

Total number of patients: 20 evaluable patients will be enrolled in the study.
Dosage: 5 x 10exp7 live cells. No dose modification is planned.
Administration: Subcutaneous (s.c.)

Duration of treatment: Patients will receive treatment for up to 26 weeks. Progression at any time point requiring systemic treatment with, for example with chemotherapy or cytokines will lead to withdrawal of this patient from the study. All surviving patients of this AGITAM trial will be offered the opportunity to transfer to a follow-up treatment protocol with AGI - 101H. In this case treatment may continue every 4 - 8 weeks until progression or death or withdrawal unless such therapy is contraindicated or patient does not wish to continue.

Reference therapy: Not applicable.

Description of medicinal product: The drug substance, AGI-101H, is a whole cell, allogeneic melanoma vaccine, representing a mixture (1:1 ratio) of two therapeutic genemodified human melanoma cell lines, referred to as Mich1H6 and Mich2H6, which has been gamma-irradiated to render the cells non-proliferative. There is no recommended International Non-proprietary (INN) Name for the drug substance.

Methodology: In this open-label study of patients with advanced melanoma, one dose of AGI - 101H vaccine will be administered s.c.. 20 evaluable patients will be recruited. An independent data monitoring committee (DMC) will review all safety data after the first 10 injections and then after another 10 injections (20 injections in total). Up to that second DMC meeting all patients have to stay in the hospital for a 2 hours observation; after the analysis of the 20 vaccinations the DMC will review the safety data and may recommend reverting to normal outpatients setting.

Recruitment Status :Recruiting
Enrollment: 20
Estimated Completion Date: March 2009
Estimated Primary Completion Date: March 2009 (final data collection date for primary outcome measure)

Eligibility Criteria:

Inclusion Criteria:

Patients must have given signed informed consent for participation in the study prior to any study-related procedures being performed and not part of normal medical care, with the understanding that consent may be withdrawn by the patient at any time without prejudice to their future medical care
Age ≥18 years of age and ≤75 years of age
Histologically confirmed, unresectable stage 3 or 4 measurable (RECIST criteria), cutaneous melanoma or unknown primary with melanoma metastases
Life expectancy of at least 30 weeks and an ECOG performance status of X 1
Adequate renal and liver function as defined by serum creatinine and total bilirubin levels no greater than 1.5 times the Investigational Site's upper normal laboratory limits
Normal clotting
The patient is willing and able to comply with the protocol for the duration of the study, including 2 hours of follow up observation after the injections (until DMC lifts it after analysis of the first 20 injections) during the course of the trial, examinations and punch biopsies of the vaccination sites 48 hrs post vaccine 1 (week 0) and 8 (week14).

Exclusion Criteria:

Any previous participation in another trial with the AGI - 101 vaccine
Ocular or mucosal melanoma
Pregnant or breast-feeding women, or women of childbearing potential unless effective methods of contraception are used (lack of childbearing potential is met by being post-menopausal, being surgically sterile, practicing contraception with an oral contraceptive or other hormonal therapy [e.g. hormone implants], intra-uterine device, diaphragm with spermicide or condom with spermicide, or being sexually inactive)
Radiotherapy to target lesions or immunotherapy (including treatment with Interferon or Interleukin-2 and systemic glucocorticosteroids) during the four weeks prior to the start of study treatment.
Any previous treatment with systemic chemotherapy for advanced melanoma
Brain metastases
Major surgery in the four weeks prior to the start of study treatment
Patients who are poor medical risks due to a serious, uncontrolled medical disorder, non-malignant systemic disease or active, uncontrolled infection. Examples include, but are not limited to, uncontrolled ventricular arrhythmia, recent (within 3 months) myocardial infarction, uncontrolled major seizure disorder, spinal cord compression, superior vena cava syndrome, or any psychiatric disorder that prohibits obtaining informed consent
Patients who are known to be serologically positive for Hepatitis B (patients vaccinated against Hepatitis B are accepted), Hepatitis C or HIV
States causing significant immunosuppression (e.g. organ transplantation or haemodialysis).
Simultaneous participation in any other study involving investigational drugs or having participated in a study less than 4 weeks prior to start of study treatment.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group