Wow...ja połykam książki...dosłownie i mogę polecić masę.
Ostatnio czytałam Hańba – powieść Johna Maxwella Coetzee
Bohaterem powieści jest David Lurie, pięćdziesięciodwuletni wykładowca literatury romantycznej na uniwersytecie w Kapsztadzie. Sfrustrowany pracą i starzeniem się, wdaje się w romans ze swoją studentką, za co zostaje usunięty z uczelni. Po tych wydarzeniach wyjeżdża na wieś do swojej córki Lucy, lesbijki. Nie zaznaje jednak spokoju, farma zostaje napadnięta, Lucy zgwałcona a on poturbowany. Pod koniec Lurie pracuje jako wolontariusz przy usypianiu chorych zwierząt.
I zaczęłam czytać książkę" Malowany ptak" Kosińskiego ale jest bardzo ciężka...
Polecam też książki autorki Alex Kava-jeśli ktoś lubi tillery,Cobhen-rewelacja no i Paulo Coelho -przeczytałam wszystkie. Rewelacja. Jakieś dwa tygodnie temu czytałam 11 minut-bomba!!!! I to gorąco polecam!!!!
Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić ją może jedynie miłość... Jedenaście minut to współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie i miłości, a także o przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć.
Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej zakłamanych sfer naszego życia. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.
Kiedyś na temat czytelnictwa rozmawiało się na forum z Mral chyba wątku hobby.
Czytam co mi w rękę wpadnie. Chętnie wracam do trylogii Ja Dago Nienackiego. to wizja literacka początków państwa polskiego. Tego samego autora Wielki Las. Bohater jest tajemniczym człowiekiem z przeszłością i silna osobowością. Z klasyki Grek Zorba 9znakomity film z Antony Quinnem) i Mistrz i Małgorzata. Teraz czas dziele na robótki i czytelnictwo ale umysł mi się wyciszył, łatwiej mi się skupić na tym co robię i wrócę do książek. Ostatnio kilka kupiłam, poza biografią Polańskiego reszta jest przypadkowa ale przeczytam. Przyznam się że kupując je myślałam o ewentualnym kolejnym pobycie w szpitalu a że się nie zapowiada na szczęście to przeczytam je po prostu w międzyczasie. Brakuje mi podróżowania autobusem bo to świetny czas na czytanie.
_________________ Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
Jeśli ktoś lubi zwierzątka, szczególnie pieski, polecam "Marley i ja" Johna Grogana. Wzruszająca lektura! Kupiłam sobie jego nowość " Złapać życie za ogon " - fantastycznie się czyta!
Z lektur s.f mogę z czystym sumieniem polecić opowiadania Philipa K. Dicka.
No i uwielbiam Pilipiuka, jego opowiastki o Jakubie Wędrowyczu są przezabawne, pisane lekko, dowcipnie, wspaniała lektura.
Podpowiedzcie proszę, na jakim kanale są filmy z dr G.....wstyd przyznać....nie widziałam
Co do Chmielewskiej, autobiografia jest super, " Stare Próchno " to chyba ostatnia z tej serii. nie mogłam się powstrzymać i całą autobiografię sobie nabyłam, czytam jak mam doły.
Pozdrawiam.
_________________ Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
wlaśnie trafiłam na ten wątek i muszę się dopisać jako nalogowiec. podobno czytam nawet jak śpię ale to widział tylko mój mąż. polecam "krystynę córkę lawransa" moja kochana i czytana juz 7 razy. drugi klasyk to "kane i abel" archera.
"Brakuje mi podróżowania autobusem bo to świetny czas na czytanie" a ja jogi codziennie spedzam w autobusie ponad godzinę. z powodu torby( zbyt mała) musiałam odlożyć "rekę fatimy" (970 stron ):-D aż do urlopu. leży i dojrzewa...
jeszcze kilka pewniaków:
katedra w barcelonie
czara wyroczni
aleja wielkiego króla
więzień urodzenia
księzniczka z lodu
trylogia millenium larssona
Jusia, nie widziałam filmu o Marleyu ale książka jest naprawdę cudna!
Dzięki za namiary na dr G
Jestem zdruzgotana.....pognałam dziś ze ściągawką do biblioteki i bulba....większości polecanych przez Was lektur nie ma!
Obejrzałam film "Duma i uprzedzenie" i zachciało mi się - głupiej - książkę przeczytać. W moim mieście, w żadnej bibliotece nie ma! Ostały się do poszukiwań antykwariaty.
_________________ Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Paragraf 22.Autor Joseph Heller.Mam jeszcze kilka jego pozycji ale jakieś nijakie.Igor Newerly Zostało z uczty bogów.
_________________ carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
A ja polecam "Milosc po polsku" Gretkowskiej. Jak zwykle z watkiem emigracyjnym, pozwalajacym popatrzec na Polske z dystansu emigranta. Gretkowska jest jak nasze sumienie. Dla mnie rewelacja, zwlaszcza, ze watki emigracyjne mi bliskie.
Podroznicza "Masala" Maxa Cegielskiego... nie polecam
Ja polecam "Samotność w sieci-Tryptyk" choć wydaje mi się że prawie wszyscy ją znają. Druga to dokument dreszczowiec "Byłem synem Sadama Husajna" L Jahja wspomnienia człowieka który był sobowtórem syna Sadama Husajna.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum