1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pierwotny rak wątroby HCC
Autor Wiadomość
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #91  Wysłany: 2012-11-20, 13:49  


zmiejszono mi dawkę oksaliplatyny prawie o połowę powód : ASPAT 98 ALAT 104 próby wątrobowe z każdym wlewem wzrastały a teraz zadecydowano na chwilke zmiejszyć dawke zobaczymy jak będzie następnym razem . jestem w domu mam podłączoną pompę noszę ja w kieszeni :P całkiem inne samopoczucie niz w szpitalu... dodatkowo zastosuję sobię dietę bo nigdy nie stosowałam nic konkretnego, mam nadzieje że próby spadnaą oby nie wzrastały bo będzie nieciekawie ....
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #92  Wysłany: 2012-12-08, 13:34  


DZIŚ MIJAJA 3 LATA od dnia w który zawalił mi się cały świat... NIE PODDAJĘ SIĘ WALCZĘ DALEJ !!!! w poniedziałek sie dowiem kiedy będzie tomograf a ASAT i ALAT spadły do 87 :) pozdrawiam
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #93  Wysłany: 2012-12-28, 20:52  


u mnie wszystko wporządku :) czuje sie świetnie 7 stycznia mam tomograf ;/ i sie zobaczy co i jak a jak narazie wszystko wporządku .pzrzytyłam 10kg co za tym idzie mam apetyt i wyglądam dobrzze więc i samopoczucie jest o wiele lepsze :) pozdrawiam
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #94  Wysłany: 2013-01-06, 17:07  


Jutro 15,30 tomograf trzymajcie kciuki strasznie sie boje stres sięga najwyższego poziomu, chce mi się ryczec i wogóle szkoda opowiadac bądźcie jutro ze mna potrzebuje Was :*** a na przybranie wagi no nie wiem poprostu to ta chemia tak na nmnie zadzałała zwiększony apetyt i lepsze samopoczucie a jeszce nie dawno nie mogłam patrzec na jedzenie. jeśli chodzi o badania krwi wszystku jest super a próby wątrobowe spadaja :) ale jutro jeden z najgorszych dni w moim życiu ;/

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-01-06, 17:13 ]
Trzymamy kciuki!

 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #95  Wysłany: 2013-01-09, 17:14  


NIESTETY :-( dokładnie nie wiem jak to wygląda ale rozmawiałam telefonicznie z moja lekarką i mi powiedziała że jest gorzej wszystkie powiedziała tylko że zmiana w śródpiersiu tzn węzeł chłonny uległ powiększeniu i zmiany w wątrobie równiez sie zwiększyły i sa nowe ale jakie sa rozmiary tergo już się nie pytałam jak dostane opis to dokładnie przepisze co do innych ogranów jest wszystko w porządku. powiedziała że mam byc spokojna i zadzwonic we wtorek że mi jeszce jedną chemie da, także szczegóły we wtorek. ojjjj niedobrze niedobrze... dziękuję i pozdrawiam ;)
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #96  Wysłany: 2013-01-15, 13:26  


w czwartek zaczynam nową chemioterapie
hmmm zapomniałam jak sie nazywa cos na G.... bede jeździła raz w tygodniu na pobyt jednodniowy i tak 3 razy potem przerwa i od nowa... co za tym idzie ogromne koszty znów sie będą z tym wiązały ale czy tez pomoże hmmm :/ oby skutki uboczne nie były uciążliwe
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #97  Wysłany: 2013-01-18, 22:06  


podali cistplatyne i gemzar i za tydzień jadę i będę miec podawany chyba tylko gemzar i to jest jeden kurs takie 2 części, no zobaczymy co dalej, nie mam narazie skutków ubocznych wiadomo wczoraj byłam strasznie zmęczona i spałam dzisiaj jest wszystko wporządku
a w tomografie wyszło tak
: wszystkie zmiany sie powiekszyły niestety ;/ mam 5 guzków w wątrobie w 6 segmęcie 29mm, 22mm, 26mm i dwa nowe w 7 segmęcie 7mm i 14mm zmiana w śródpiersiu 39mm i zmiana pomiędzy śledzioną i trzustką 96 mm. jesli chodzi o całą reszte bo tomograf miałam płuc, brzucha i miednicy jest wszystko wporządku

no jak widac nie wygląda to ciekawie i zmian jest sporo moja lekarka powiedziała trzeba miec nadzieję ale widzą to na piśmie ciężko już mi w to uwierzyc ;/ ale obiecałam synkowi że damy rade !!!
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #98  Wysłany: 2013-01-18, 23:13  


no moja lekarka tez była za tym by to wycieli ale chirurdzy mówia swoję nie powiedzieli NIE tylko że operacja byłaby ryzzykowna i nie przyniosła by mi większych korzyści ale wtedy miałam 3 guzki w wątrobie teraz jest ich pięć ;/ ja tak myślę żeby jednak sie przejechac jeszcze gdzieś do chirurga na konsultacje dla własnego sumienia,,, moja koleżanka poznałam ja na Banacha miala guza pierwotnego przy trzustce z przerzutami do płuc i wątroby na Banacha wykroili jej tego guza i usuneli go wraz z częścią trzustki wycieli jej przerzut z płuc i zrobili przeszczep dziewczyna 2 lata po przeszczepie i jest super a tu się boja wytnąć 2 węzłów chłonnych nie rozumiem tego przeciez nie takie operację przeprowadzają nie wiem ale spróbuję jeszce konsultacji prywatnie !!!!!
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #99  Wysłany: 2013-01-21, 21:53  


pielęgniarki z oddziału poleciły mi chirurga profesof MARIUSZ FRĄCZEK z Barskiej dużo czytałam i chciałbym sie do niego dostac lecz nie moge w necie znaleźć nigdzie namiarów do niego, chciałabym sie dostac prywatnie może był ktoś i może mi podac nr telefonu :)
 
Marynka 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Katowice
Pomogła: 1 raz

 #100  Wysłany: 2013-01-21, 22:07  


Barska 16 20

Warszawa, 02-315, mazowieckie

22-822-25-35

wojsuraz@unet.pl

www.szpital-barska.pl

znalazłam taki namiar, będę dalej szukać.
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #101  Wysłany: 2013-01-22, 12:47  


dziękuję ale tez znalazłam fajny link gdzie profesorzy przyjmują prywatnie wklejam może się przyda innym

http://www.cmwum.pl/index...specjalistyczne

są to konsultacje prywatne
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #102  Wysłany: 2013-01-28, 14:34  


narazie jeszzce nie mam terminu rozmawiałam z moją lekarką powiedziała żeby poczekac że narazie się nie umawiać i teraz nie wiem, a tak pozatym dostałam grmzar i cistplatyne i morfologia mi tak spadła że 2 części cyklu juz nie dostałam WBC 2,08 a NEUT 0,86 we wtorem robie sobie kontrolna morfologie i zobaczymy no nieciekawie się zaczęła chemioterapia nie wiem czu dam rade ja pociągnąć tzn ja dam ale moja morfologia nie wiem ;) ... co do tej konsultacji chirurgicznej nie ma odległych terminów musze umówić się na kolejną chemioterapię we wtorek i wetdy za jednym razem załatwię by nie jeżdzić taki kawał dwa razy gdyby te guzy z wątroby chociaż się cofneły operacja była by możliwa a jeśli ta choroba postęuje nie wiem mogli te guzki wyciąć od razu jak były małe a w wątrobie były aby 2 i potem skierowac na chemie a teraz to juz za późno ale spróbuję zobaczymy pozdrawiam
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #103  Wysłany: 2013-01-29, 20:28  


no tak jutro jade na kontrolna morfologie mam nadzieję że w czwartrk na chemie poproszę lekarza żeby mi chemie na wtorki przełożyła a nie będzie z tym problemu i sie zapisze do tego lekarza z tego co juz wiem terminy nie są odleglę i wizyta tez sporo nie kosztuje wiec mam nadzieję że do połowy lutego wszystko załatwię... tylko się boje tej chemii dopiero pierwszy kurs a morfologia sie tak posypała a gdzie reszta ;/ jeśli chodzi o reszte czuje sie świetnie :) w pełni sił !!! :)
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #104  Wysłany: 2013-02-06, 10:00  


morfologia no w normie aczkolwiek wszystko na najniższych granicach !! ale chemie dostałam, teraz nie odczówam bólu głowy to mam nadzieje że wszystko się trzyma w normie kolejna morfologia 11 i 14 na chemie. JESTEM WŚCIEKŁA bo tak niby sa leki które moga pomóc chodzi mi tu o zastrzyki Zarzio ale lekarz ich przepisac nie może no jakas tragedia bo gdymym miała te zastrzyki przepisane nie było by zmartwień i nawet jeśli neutrofile spadna to chemioterapie bym dostała gdybym zrobiła zastrzyk bez potrzeby odkładania. poprostu dla mnie jest to jakaś paranoja ;/ na szczęście dostałam 2 zastrzyki od lekarza w razie czego. POPROSTU MÓJ LEKARZ JEST ANIOŁEM I WALCZY RAZEM ZE MNĄ :)
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #105  Wysłany: 2013-02-12, 18:24  


u mnie po staremu bez zmian czyli wszystko w jak najlepszym porządku oprócz morfologi neutrofile znów spadły podałam sobie 2 zastrzyki i jutro jadę na kontrole i w czwartek mam nadzieje na chemię, strasznie sie boje że nie dotrwam tzn że te spadki w morfologi mi nie pozwola na branie tej chemi zastrzyki są ale co z tego jak nie osiągalne dlla zwykłego człowieka !!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group