1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośbą o interpretacjevwynikow
Autor Wiadomość
Julax 


Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: Jasło

 #1  Wysłany: 2018-03-08, 01:30  Prośbą o interpretacjevwynikow


Witam wszystkich, bardzo prosze o jakieś sugestie....bo jesteśmy przerażeni... to wyniki taty 74 l







[ Dodano: 2018-03-08, 07:35 ]
Wiem, że dobrze nie jest.... tato przerażony, bo dobrze się czuje i nie wie co się dzieje...dlaczego ten guz na nerce słabiej się wyprawia, .....


2018-03-08 02.16.58.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 958 raz(y) 1,46 MB

2018-03-08 02.22.15.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 979 raz(y) 2,01 MB

2018-03-08 02.15.39.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 980 raz(y) 560,66 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-03-08, 07:45  


Julax,

Witaj na forum. Co chciałabyś konkretnie od nas wiedzieć. Jest niestety zmiana w płucach i wygląda źle, najprawdopodniej są to zmiany złośliwe, przykro mi. Czy był pobrany materiał do badań hist.pat. ,żeby sprawdzić czym owe zmiany są w płucach.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2018-03-08, 08:21  


Julax witaj na forum. Obie zmiany na płucach mają podejrzaną budową (policykliczna-> niejednorodna, spikularna->nieregularna) i muszą napewno być dokładniej zdiagnozowane. Ale dopiero badania histopatologiczne powiedzą wam z czym macie do czynienia.

Czy macie już jakiś plan diagnostyki? Bronchoskopia? Biopsja?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Julax 


Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: Jasło

 #4  Wysłany: 2018-03-08, 08:36  


biopsja zrobiona w poniedzialek. nie wiemy gdzie sie z tym ruszyc...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2018-03-08, 08:38  


Trzeba poczekać na wynik biopsji i jak już będzie wynik, ruszyć do onkologa na dalsze leczenie.

pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2018-03-08, 10:01  


Julax,
Do onkologa trzeba zapisać się już teraz, skierowanie nie jest potrzebne.
Warto dopytać w szpitalu, gdzie pobierano wycinki, ile mniej wiecej standardowo czeka się u nich na wynik histopatologiczny - uzasadnij to potrzebą dostosowania terminu wizyty u onkologa. Powiedz, że chcesz wszystko dobrze zgrać w czasie, żeby nie czekać zbyt długo pomiędzy otrzymaniem wyniku a wizytą u onkologa.
Wynik biopsji powinien dać odpowiedź czy guzki w płucach są zmianami przerzutowymi ( nerka) czy to może coś innego.
 
Julax 


Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: Jasło

 #7  Wysłany: 2018-03-08, 17:03  


Dlaczego ten guz w nerce słabiej się wybarwia niż zdrowy miąższ nerek? Węzły chłonne wszystkie niepowiekszone, myślałam, że przy nowotworów pierwsze powiększają się węzły chłonne? Dlaczegoreumatolog kaaał atychmiast odstawić trexan? Byłam dziś zvwynikami U onkologia. Kazał sprawdzić, czy głową czystą. W poniedziałek jedziemy na rezonans z kontrastem. Tarakochirurg który robilmbiopsje mówił żeby natychmiast wyciąć nerek i zobaczyć czy da radę samą... I wtedy ciąć pluca.... onkolog mówi że jak głową czystą to ciąć nerke i resztę zostawić jeśli to przerzuty i chemia... jestem głupia. Tato mówi, ze po odsatawieniu t rexanu dobrze się czuje, chyba nawet lepiej stawy to nie bolą... nie wie, ze jedzie na rezonans głowy tylko nerki... pewnie się zorientuje, to się będziemy tłumaczyć...szok

[ Dodano: 2018-03-08, 17:05 ]
Czy nie można oddać nerki W razie w
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2018-03-08, 17:44  


Julax,
Lekarze najprawdopodobniej podejrzewają raka nerki z przerzutami do płuc i stąd proponowane przez torakochirurga postępowanie. Mam nadzieję, że wyniki z płuc będą szybko gotowe i pozwolą na ustalenie planu działania. Jeżel potwierdzi się podejrzenie raka nerki to faktycznie leczenie chirurgiczne jest podstawą o ile pozwala na to zaawansowanie miejscowe nowotworu i oczywiście stan ogólny chorego. Tata ma stwierdzoną PNN, obawiam się, że może to być problem.
Poczekajmy jednak na wyniki z guzkow w płucach.
Wiem, że wszystko jest dla Was przerażające i niezrozumiałe - niestety trzeba wytrzymać ten etap diagnostyki i rozpoznawania choroby.
Co do oddawania nerki/ przeszczepu to nie praktykuje się tego przy czynnej chorobie nowotworowej.
 
Julax 


Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: Jasło

 #9  Wysłany: 2018-03-10, 21:08  


A dlaczego kazali zrobić biopsję lewego płuca? W poniedziałek jedzie zrobić rezonans glowy... Wynik będzie we czwartek. Boże tak strasznie się boje

[ Dodano: 2018-03-10, 21:13 ]
Ojciec był pod stałą opieką nefrologa...i co teraz się okazało, że ostatnie USG miał robione 2 lata temu. Przeczytałam, że przy przyjmowaniu trexanu po ustabilizowaniu dawki powinno robić się USG co 3 miesiące. i jak zaufać komus
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2018-03-11, 12:44  


Cytat:
dlaczego kazali zrobić biopsję lewego płuca?

Jeżeli w guzie z płuca zostaną stwierdzone komórki raka nerkowokomórkowego to będzie jednocześnie wiadomo czym jest guz w nerce i nie trzeba będzie go dodatkowo diagnozować.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group