1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #241  Wysłany: 2012-12-29, 23:31  


W MRI kręgosłupa nie ma zmian podejrzanych onkologicznie.

Odnośnie problemów z nogą - faktycznie budzi to podejrzenie incydentu zakrzepowo-zatorowego (raczej na innym tle niż nowotworowym - choroba zakrzepowo-zatorowa towarzyszy nowotworom, i owszem, ale zaawansowanym miejscowo lub, przede wszystkim, w fazie rozsiewu. Może być to natomiast powikłaniem po leczeniu cytostatykami lub leczenie to mogło przyczynić się do wzrostu ryzyka wystąpienia incydentu zakrzepowo-zatorowego).
Wskazane byłoby przede wszystkim wykonanie USG Doppler tej nogi.
pozdrawiam ciepło _littleflower_
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #242  Wysłany: 2012-12-30, 18:59  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Może być to natomiast powikłaniem po leczeniu cytostatykami lub leczenie to mogło przyczynić się do wzrostu ryzyka wystąpienia incydentu zakrzepowo-zatorowego

Madziu, dziękuję za odpowiedz. Mądre głowy i literatura onkologiczna mówią, że; "chorzy otrzymujący Cisplatynę prezentowali wyższe ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej...". Minęło już tyle czasu od kiedy otrzymywałem tą chemię wiec skutki uboczne po takim czasie? Jak wcześniej pisałem przez noc opuchlizna nogi znacznie maleje, pozostaje głównie w okolicach stopy. Doszły jednak bardzo mocna bóle łydek w obu nogach, w nocy, nie dające spokojnie spać. Zaraz po Nowym Roku szukam prywatnie chirurga naczyniowego i wykonam badania Dopplerowskie.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #243  Wysłany: 2012-12-30, 19:22  


Skutki uboczne możemy odczuwać do końca życia Krzysztofie...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #244  Wysłany: 2012-12-30, 20:05  


Gazda napisał/a:
Skutki uboczne możemy odczuwać do końca życia

- czyli do końca naszych dni Arturze jak na froncie; raz w okopach innym razem do boju... ale nie damy się!
Dalsza relacja z frontu jak coś się wyjaśni, aby mogły te nasze posty być wskazówkami dla nas czytających (nie narzekaniem siedzącego w okopach) ;)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #245  Wysłany: 2012-12-30, 22:21  


Krzysztof, specjalistka nie jestem, cisplatyny nie dostawałam ale bóle łydek zrywały mnie w nocy, myślałam, że zgłupieję. Mądrzejsza część mnie podpowiadała, coby sobie elektrolity oznaczyć ale leniwszej się nie chciało. W związku z tym, zaordynowałam sobie Aspargin - jedyny potas dostępny bez recepty - walnęłam pełną dawkę i po skonsumowaniu jednego opakowania mam spokój.
Może sprawdź sobie też poziom potasu.
Badanie przepływu żylnego jak najbardziej wskazane.
A uroki leczenia będziemy pewnie odczuwać do końca świata i jeden dzień dłużej :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #246  Wysłany: 2012-12-31, 13:31  


Zoja ma rację, trzeba zakupić Aspargin, bo to nie tylko potas, ale też i magnez, a niedobory obu tych mikroelementów mogą powodować kurcze nocne i ból nóg. Poza tym badanie dopplerowskie wskazane 8-) , tylko dlaczego, jak zawsze prywatnie :fucc:
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #247  Wysłany: 2012-12-31, 13:47  


Wlaśnie Małgosiu...dlaczego :cry:

Myślę, że w tym temacie długo nic się nie zmieni. My na pewno nie doczekamy, dzieci też nie, może wnuki?
pozdrawiam :-D i nie dajmy się !
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #248  Wysłany: 2012-12-31, 17:10  


Fragment ulotki wymienionego wyżej Asparaginu:
Cytat:
Nie podawać bez wiedzy lekarza w chorobach nowotworowych

Całość: http://filofarm.com.pl/Pr...spargin_50_i_75
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #249  Wysłany: 2012-12-31, 17:14  


Zoja 62 napisał/a:
zaordynowałam sobie Aspargin - jedyny potas dostępny bez recepty

Bez przesady, magnezu z potasem jest kilka preparatów, sam potas (bez Mg) też jest dostępny :)

Aczkolwiek przed takim samodzielnym ordynowaniem sobie potasu czy innych dobrze byłoby najpierw oznaczyć ich poziom.
_________________
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #250  Wysłany: 2012-12-31, 18:24  


Zgadza się.......moja culpa i lenistwo :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-12-31, 18:32 ]
Ojtam ojtam ;)

_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #251  Wysłany: 2012-12-31, 19:00  


Zoja 62 napisał/a:
Zgadza się.......moja culpa i lenistwo :cry:

:-D
Ulotki bym nie czytała, ale zaintrygowała mnie uwaga neurologa, który uprzedził, żebym nie stosowała potasu, natomiast magnez zlecił nie sprawdzając jego poziomu. A mnie się sprawdzać też nie chciało , więc nie sprawdzałam :)
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #252  Wysłany: 2013-01-01, 12:33  


absenteeism napisał/a:
Bez przesady, magnezu z potasem jest kilka preparatów, sam potas (bez Mg) też jest dostępny

no tak tylko na ogół te pozostałe preparaty to ... suplementy diety, które po pierwsze nie mają dokładnych ulotek, a poza tym kto tam wie ile jest tych mikroelementów :?ale?: . Ja tam na ogół nie mam zaufania do tych preparatów, bo one nie podlegają żadnym badaniom :roll:
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #253  Wysłany: 2013-01-01, 14:03  


absenteeism napisał/a:
Aczkolwiek przed takim samodzielnym ordynowaniem sobie potasu czy innych dobrze byłoby najpierw oznaczyć ich poziom.

- i z tym zgadzam się najbardziej. Uważam, że branie jakichkolwiek preparatów czy też suplementów diety nie powinno odbywać się w sposób niekontrolowany a zwłaszcza teraz gdy w naszym organizmie jest tak dużo zmian po przebytym leczeniu onkologicznym. Przed 'rakowieckim', jak rzekł mówić nasz śp. Roman, byłem nadciśnieniowcem. Choć niewielkie ale było. Teraz nie ma po nim śladu ale są jego wzloty; 145/90, to znów upadki 110/60. Przed leczeniem byłem wiecznie gorącym facetem teraz marznę nawet pod kołderką... Wiele się w nas zmieniło i dokładanie jeszcze niekontrolowanej porcji medykamentów wcale nie jest zapewne obojętne. Organizm chyba sam powinien poradzić sobie i wyregulować się na nowo. W czasie leczenia miałem ubytki potasu i kroplówki, w jakich je dostawałem, były największą zmorą i okropnym bólem żył. Dziękuję za podpowiedzi w mojej sprawie a zaczniemy ten rok od dalszej kontroli i badań. Ból nóg ustąpił ale opuchlizna nadal bawi się ze mną; narasta w dzień, maleje przez noc...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #254  Wysłany: 2013-01-22, 14:50  


Co tam u Ciebie Krzysztof?

Dziękuję za wizytę u mnie i słowa wsparcia.
Dopiero dziś przeczytałem Twój obszerny wątek i dzięki temu nabrałem troszkę więcej sił do walki.

Pozdrawiamy i dużo zdrówka
Darek
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #255  Wysłany: 2013-01-22, 18:09  


Darek01 napisał/a:
dziś przeczytałem Twój obszerny wątek i dzięki temu nabrałem troszkę więcej sił do walki.

Darku, cieszę się, że moje posty są motywacją do walki, gdy dopada nas lub kogoś z rodziny lub przyjaciół ta potworna diagnoza; 'nowotwór'.
Nigdy nie wolno tracić wiary, że można stawić czoło takiemu wyzwaniu. Nadal samo słowo; 'Rak' budzi w nas lek i przerażenie i trwać tak zapewne będzie za naszego i następnego pokolenia... Sama metoda stosowanego leczenia Onkologicznego jaką stosuje się w naszym kraju i na świecie jest stosunkowo młoda. Będąc w DCO miałem okazję zapoznać się z historią tego ośrodka i początkami leczenia onkologicznego... Chemioterapia i Radioterapia, poprzedzona często chirurgicznym zabiegiem jest jedyna skuteczna metoda, która daje nam szanse na dalsze życie. Niestety nie wszystkie rodzaje nowotworu dają się jak do tej pory poskromić. W tym miejscu jest jeszcze metoda leczenia paliatywnego, które co roku jest coraz bardziej doskonałe i daje nam Onkologicznym możliwość znacznego wydłużenia życia chorego organizmu. Możemy się w tym miejscu buntować; dlaczego my, dlaczego jesteśmy bezsilni... Choroba kogoś bliskiego jest zawsze ogromnym ciosem ale postarajmy się tak spojrzeć na choroby onkologiczne a lepiej przyjdzie nam z nimi walczyć. Aby tak spojrzeć na to zagadnienie, trzeba jednak przejść ten stan leku po otrzymanej diagnozie (czego nikomu nie życzę), przejść ciężkie leczenie aby móc się po tym wszystkim wyciszyć i spojrzeć na to z tej drugiej strony; pacjenta po przebytym leczeniu, czekającego od kontroli do kontroli. Pacjenta, który musiał się pogodzić, nawet sam z sobą, ale któremu Onkologia dała kolejną szanse na dalsze życie.
Miejmy nadzieje, że za parę lat wasze młodsze pokolenie będzie miało większe szanse na unikanie takich chorób lub skuteczniejsze leczenie.

[ Dodano: 2013-01-22, 19:30 ]
Wywołany do tablicy... co u mnie; "pacjenta z rozpoznaniem nowotworu złośliwego nasady języka z przejściem nacieku na ścianę przednia i ścianę boczna gardła środkowego oraz przerzutami na węzły chłonne szyi...", leczonego chemioterapia i radioterapia - guz nie operowalny - 19-ście miesięcy po leczeniu.
To 'raport" dla tych co przed..., nie narzekanie: :)
Ponieważ MRI z 15 XI nadal nie jednoznaczne. Po rozlanym guzie pierwotnym; 5,5 na 5,3 cm, nadal resztka martwicza;1,5 na 0,5 cm - kolejne kontrole (siódme już) MRI 28 III. W ustach nadal uczucie obcego ciała.
Jak wcześniej pisałem - potrzebna była kontrola nogi lewej (opuchlizna utrzymująca się ponad 2 m-e). Badanie USG Doppler 2D wykluczyło zmiany zakrzepowe a wydolność żylna prawidłowa (Uf). Rozpoznanie; stan o charakterze chłonnym.
Kontrola RTG klatki piersiowej z XI wykazała; 'Zrosty w okolicy koniuszka sercowego'. Ponieważ czuje ciągle kluski w ustach, przewracające się w czasie oddychania, jakby zalewały mi oskrzela robię badania w tym kierunku. Pulmonolog i alergolog; wykluczone stany alergiczne (byłem uczuleniowcem), podejrzane zmiany na oskrzelach to zapewne wynik przebytego leczenia lub długoletniej pracy w atmosferze zapylonej albo przewlekle zapalenie oskrzeli. Stosuję od 2-ch tygodni zaleconą inhalację; Atrovent - kontrola za 3 m-e a w miedzy czasie badania pylicze...
Tarczyca w normie po codziennej dawce Euthyrox 100. Przypomnę: trwałe uszkodzenie tarczycy po Radioterapii, które ujawniło się u mnie 6 miesięcy po zakończonym leczeniu.
Ślina powoli wraca, najgorsze nad ranem. Smak jeszcze nie wrócił ale przebłyski są. Włosy na karku nadal nie wróciły do stanu z przed i broda gładka jak pupa niemowlaka.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group