1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #181  Wysłany: 2012-04-29, 12:15  


zagubiona1974, _itsme_ ::thnx::
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #182  Wysłany: 2012-04-29, 12:18  


kmis757, milusiej niedzieli. :sun:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #183  Wysłany: 2012-04-29, 12:29  


asia77,
Tobie Asiu też miłej i spokojnej niedzieli. U mnie cieplutko lecz bardzo a to bardzo mocno wieje wiatr i zastanawiam się właśnie jak i gdzie wystawić głowę.
Miłego... dla Wszystkich Forumowiczów oraz tych "doglądających" tu nas :-D

[ Dodano: 2012-04-30, 10:01 ]
Dla Wszystkich mających wątpliwości jak korzystać ze słońca po radioterapii.
Odczyn popromienny po radioterapii to efekt uboczny promieniowania jonizującego. Pojawia się na różnych etapach radioterapii lub po niej (z kilkudniowym opóźnieniem lub nawet po kilku miesiącach) w postaci zaczerwienienia skóry i śluzówek w napromienianym miejscu, bólu, obrzęku, pieczenia, złuszczania naskórka lub nabłonka, pęcherzyków wypełnionych płynem. Objawom tym mogą towarzyszyć utrata owłosienia i trudno gojące się owrzodzenia. Skóra goi się, jednak jest cieńsza i bardziej sucha niż przed naświetlaniami, przez co jest bardziej wrażliwa na urazy, a rany goją się dłużej. Na skórze mogą pozostać przebarwienia, rozszerzone naczyńka, stwardnienia. Różnego rodzaju uszkodzenia skóry zależne są od dawki promieniowania, wielkości naświetlanego obszaru, głębokości przenikania dawki, a także od miejsca na ciele, które podlega promieniowaniu (obszary, gdzie skóra przylega do kości lub zawiera gruczoły potowe są najbardziej wrażliwe).
Tyle fachowej ogólnej informacji. I tu wszystko zależy od zaleceń lekarzy i od nas samych. To tak samo jak z dietą czy alkoholem po leczeniu raka w obrębie przełyku, gardła i ust. Są i tu wśród forumowiczów i tacy, którzy chwałą się piciem piwa po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia czy też opalenizną nad Bałtykiem niedługo po leczeniu.
Ja dostałem następujące zalecenia w DCO po zakończonym leczeniu radioterapii szyi: nie wystawiać miejsca naświetlanego przez rok na działanie promieni słonecznych. Zasłaniać szyje np. apaszką i zakładać na głowę "ogromiasty" kapelusz ( wyszedłem ze szpitala w czerwcu). Zasłaniać szyję nawet na przejście krótkiego dystansu w słońcu. Smarować każdorazowo szyję filtrem o jak największej wartości. Co każdy z nas zrobi z tą wiedza to już jego sprawa.
Czasem bardzo szybko zapominamy na co zachorowaliśmy...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #184  Wysłany: 2012-04-30, 13:43  


Krzysztofie, dzięki za info :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #185  Wysłany: 2012-04-30, 13:47  


Czy stany lękowe, ciągłe obawy i nerwowość mogą prowadzić do wzrostu ryzyka rozwoju nowotworu?
http://fitness.wp.pl/zdro...nowotworom.html
- bardzo ciekawe badania i wnioski z nich płynące...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
irena1949 


Dołączyła: 01 Maj 2012
Posty: 43
Skąd: Poznań/Złotniki
Pomogła: 5 razy

 #186  Wysłany: 2012-05-02, 00:58  


Krzysiu
Jesteś pierwszą osobą,która podtrzymała mnie na duchu.Przeczytałam wszystkie wpisy do Ciebie.Jestem pod wielkim wrażeniem Was wszystkich.Wydałoby się,że jest tak mało życzliwości na świecie a tutaj spotykam się z ludzmi,którzy o niczym innym nie piszą tylko jak pomóc i doradzić człowiekowi w potrzebie.Jestem na tym forum dopiero od 24 godzin i czuję się psychicznie znacznie lepiej niż 25 godzin temu.Dziękuję Wam wszystkim za to.Jesteście wspaniali.
_________________
irena1949
 
Patxxx 


Dołączyła: 27 Lut 2012
Posty: 68
Pomogła: 1 raz

 #187  Wysłany: 2012-05-04, 12:46  


Krzysztof,
wszystkiego naj, naj, naj z okazji roczku i trzymam kciuki za następne :) - bardzo Ci jestem wdzięczna za wszelką pomoc, którą nam okazujesz.
Ciepło pozdrawiam!
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #188  Wysłany: 2012-05-04, 19:55  


irena1949, Dziękuję Irenko i świetnie, że tak dobrze poczułaś się na forum. Zbieraj siły i niech moc będzie z Tobą od poniedziałku. :)
Patxxx, Kciuki jak najbardziej wskazana dla nas wszystkich. Świetne informacje płyną też o Twoim tacie Patrycjo, oby tak dalej. :-D
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #189  Wysłany: 2012-05-17, 21:06  


Oto moja relacja z wizyty kontrolnej w DCO Wrocław na 11-cie miesięcy po zakończonym leczeniu:
- jak napisano w wyniku z (MRI) Rezonansu Magnetycznego, wynik wskazuje na obraz znacznej regresji zmiany resztkowej. Po siedmiu miesiącach nadal widoczny był powiększony węzeł chłonny ( wymiar 1,5 x 1,1 cm). Organizm wchłonął te zmiany i obecnie nie widać powiększonych węzłów chłonnych. Guz zasadniczy też wreszcie zaczął maleć. Oznacza to, że jak przewidywano są to zmiany martwicze po chemio.. i radioterapii. Za trzy miesiące kolejny Rezonans i mam nadzieje dalsze zmiany we właściwym kierunku.
Na Zlocie piałem i chrypiałem, chodziłem z butelką wody bo suchość i brak śliny, kaszlałem jak nikt na tej wspaniałej imprezie( trochę to wynik przeziębienia ;) )... nie zapominałem o nakryciu głowy i apaszce na szyi czym chroniłem się przed słońcem i wiatrem, co może czasem i dziwiło... Wyniki jedna pozwalają mi patrzeć z optymizmem w przyszłość czego sobie i wszystkim bardzo życzę. :)


skanuj0008.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 273 raz(y) 540,72 KB

_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #190  Wysłany: 2012-05-17, 21:35  


kmis757 napisał/a:
nie zapominałem o nakryciu głowy i apaszce na szyi czym chroniłem się przed słońcem i wiatrem, co może czasem i dziwiło... Wyniki jedna pozwalają mi patrzeć z optymizmem w przyszłość czego sobie i wszystkim bardzo życzę. :)


Jesteś bardzo zdyscyplinowanym pacjentem :) Gratuluję efektów.
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #191  Wysłany: 2012-05-17, 22:21  


100 lat, 100 lat ! :-D GRATULUJE!
Może być już tylko lepiej !
Mocno pozdrawiam !
_________________
Ewa
 
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #192  Wysłany: 2012-05-18, 10:57  


Gratulację :-D .
Wyników i samodyscypilny ;)
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #193  Wysłany: 2012-05-18, 19:09  


urania, Bluesy, małgosia_43,
- bardzo dziekuje i ślac Wam pozdrowienia życze dużo :sun: ,uśmiechu a przede wszystkim zdrowia :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #194  Wysłany: 2012-05-18, 19:30  


brawo i oby tak dalej :)
Bardzo się cieszę z tych dobrych wieści... :-D
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #195  Wysłany: 2012-05-21, 12:47  


Jestem już dziś po zabiegu wycięcia guza powłoki brzusznej. Cięcie, szukanie guza bo nagle przemieścił się, parę szwów i po strachu. Teraz oczekiwanie na zagojenie się, usunięcie szwów i to co u nas najmilsze czekanie na wynik histopatologiczny.
Nadal z podziwem czytam Forumowiczów leczonych na nowotwory okolic szyi, chodzi mi konkretnie o przełyk ( język, krtań, migdały). Będąc 16 maja w DCO , na 11 miesięcy po zakończonej chemio... i radioterapii dopytałem od nowa o odżywianie się i zasady korzystania ze słońca. Szyje proszę nadal chronić przed słońcem apaszką i dodatkowo nosić nakrycie głowy. Nawet na krótkie przejście po słońcu smarować szyje filtrem(60).Co do jedzenia to nie chodzi o dietę, tylko nadal wystrzegać się pokarmów które podrażniają nam przełyk i powodują kaszel. Pani dr laryngolog-onkolog przestrzegła, że ma pacjentów, którzy nie stosowali się do tych zaleceń i noszą teraz rurki tracheostomijne.
Wybrane teksty:-głupio latem chodzić w szaliku
- wykręca buzie ale jem
- piłem piwko dwa tygodnie po leczeniu
- pyszny kapuśniaczek
- próbowałam lody choć nie czułam ich smaku
Tak wiele w życiu zależy od nas samych.... i tak szybko zapominamy na co chorujemy... :|
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group