1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 43
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wyrostka zębodołowego
irena1949

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9394

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-09-26, 12:39   Temat: Rak wyrostka zębodołowego
Kochana bezimienna
Za tydzień będę miała usuwany guz w mózgu.Nie wiem czy jest złoślowy czy nie.Jestem bardzo załamana.Nie wiem czy piszę na Twojej stronie i czy ta wiadomość do Ciebie dotrze.Mam nadzieję,że będzie dobrze.Mimo złych opinii o naszej służbie zdrowia ja uważam,że /ja osobiście/ mam do czynienia ze wspaniałymi lekarzami.Przeszłam już 4 operacje i każdy lekarz był wspaniały.Teraz będzie mnie operował najlepszy neurochirurg w Poznaniu.mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.Trzymam kciuki za Twoją mamę.Będzie dobrze. :-D :-D
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
irena1949

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 42544

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-05, 22:23   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub-kochany,co u Ciebie?Napisz coś.
papa :-D
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
irena1949

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 42544

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-07, 10:14   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub napisał/a:
Mam bardzo duży obrzęk twarzy .Spuchnięty jestem jak chomik .Mam wycięte węzły chłonne,żyły,szyja trzyma się tylko chyba na kręgosłupie.Czy ktoś może miał taki problem ,płyny zbierają sie na twarzy i nie mają odpływu.Cz jest jakiś sposób na to dostaje antybiotyk ale on nie pomaga.Prosze o pomoc.

Witam Rub
we wrześniu u.roku miałam usunięte 10 węzłów i dwie ślinianki.Byłam spuchnięta strasznie.Ta opuchlizna jeszcze trwa ale od listopada 2011 roku chodzę na masaże limfatyczne i to bardzo pomogło.Proces ten trwa bardzo długo.Nawet do 1,5 roku.
Nie wiem czy Tobie moim pisaniem pomogę ponieważ dawno nie byłam na forum dopiero teraz przeczytałam od Ciebie wiadomości.
Trzymaj się kochany.Będzie dobrze papa :)

[ Dodano: 2013-07-07, 10:26 ]
Rub, irena1949, Rub, kmis757,
Cześć Krzysieńku.
fajnie,że się odezwałeś.Cieszę się,że u Ciebie jest ok
papa :lol:
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-05, 23:43   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Kochani,jestem
porzepraszam,że tak długo nie pisałam.Ciągle walczyłam i walczę nadal.Lecz ta walka jest już inna.Na dzień dzisiejszy mam już protezkę.Uczę się jeść i mówić.Ważę 57 kg.Od najmniejszej mojej wagi przytyłam 6 kg.Figurę mam jak 35 lat temu.Wyglądam lepiej i czuję się swietnie.Mam jeszcze twarz trochę spuchniętą ale w dalszym ciągu chodzę na masaże limfatyczne,które są bardzo skuteczne.Brody nie mam już tak twardej jak miałam a to na skutek masażu trwającego od listopada ubiegłego roku.Tydzień temu miałam zrobiony rezonans magnetyczny .Wyniki odebrałam wczoraj i jest wszystko ok.Wznowy nie ma.Jest super.Jeszcze pożyję trochę i bardzo się cieszę.
Kochani,walka była straszna.Ale zwyciężyłam ponieważ wierzyłam w siebie i w moich lekarzyMiałam to szczęście,że w swoim życiu spotykałam wspaniałych lekarzy.Lekarzy profesjonalnych i bezinteresownych,którzy pracują z pełnym oddaniem i poświęceniem dla pacjentów.
Krzysiu ,jeżeli mnie przeczytasz to napisz,proszę co u Ciebie.
Pozdrawiam Was wszystkich i mocno ściskam :lol: :lol: :lol:
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
irena1949

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 42544

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-22, 18:40   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub,jesteś świetny.A ja głupia martwię się,że muszę mieć usunięte po raditerapii wszystkie zęby.
Trzymam za Ciebie kciuki i pisz ponieważ fajnie się Ciebie czyta .
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
irena1949

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 42544

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-18, 00:50   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub-witam Cię serdecznie
przeczytałam wszystkie Twoje wątki i wątki naszych przyjaciół na forum.
Jesteś wspaniały i pięknie walczysz z tą gadziną.Rozbraja mnie Twoje poczucie humoru i tak trzymaj.Będzie dobrze i należy w to wierzyć.Pamiętaj wiara czyni cuda.Czytam,że masz teraz wspaniałych lekarzy,którzy wiedzą jak pomóc.
Byłam operowana na oddziale chirurgii szczękowej w Poznaniu.Miałam to szczęście,że operował mnie wspaniały fachowiec.
Serdecznie Ciebie pozdrawiam i musisz wiedzieć,że jestem z Tobą.papa :lol:
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-14, 17:38   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Gazda napisał/a:
A możesz przepisać dokładne wyniki badania hist-pat?

oczywiście,już piszę
podaję ostatnie wyniki PET
rozpoznanie:rak wyrostka zębodołoweo swzczęki prawej
problem kliniczny:podejrzenie wznowy
Opis badania;
głowa i szyja:
stan po usunięciu wyrostka zębodołowego prawej zatoki szczękowej bez aktywności 18F-FDG.Zatoka szczękowa podzielona na dwie części pasmem miękotkankowym bez aktywności 18F-FDG.Węzły chłonne niepowiększone,nieaktywne metabolicznie.
Prawy płat tarczycy powiększony,w jego tylnej części pomiędzy tchawicą a kręgosłupem guzek hipodensyjny średnicy 23 mm bez aktywności 18F-FDG
klatka piersiowa:
fizjologiczny wychwyt 18F-FDG
płuca wolne od zmian ogniskowych
węzły chłonne niepowiększone,nieaktywne metabolicznie
jama brzuszna i miednica:
zwiększony wychwyt 18F-FDG na przebiegu protezy aortowo-biodrowej-odczyn na ciało obce
węzły chłonne niepowiękiszone,nieaktywne metabolicznie.
układ kostny:fizjologiczny wychwyt 18F-Fdg
Skolioza w odcinku lędzwiowym
Wnioski
Nie stwierdza się metabolicznych cech wznowy
to wszystko nt PET a teraz napiszę badania histopatologicze,które były przeprowadzone po usunięciu we wrześniu10 węzłowi dwóch ślinianek.
Data wyniku badania:28.09.2012 operacja miała miejsce w dniu 17.09.2012
Radioterapia i chemioterapia skończyła mi się 25 czerwca 2012 roku.Miłam 35 lamp i siedem chemii.
Badania histopatologicze mam częściowo w języku polskim iłacińskim więc piszę jak mam
Badania mikroskowowe:i
Infitratio carcinomatosa-carcinoam planoepitheliale partim keratodes G2
Atrophia fibrosa et lipomatosa glandulae salivariae.Nodulus lymphaticus cum fibrose.
Materiał zawierautkanie zanikowej slinianki.W jej otoczeniu nasilone włóknienie z obecnością nacieku nowotworowego.Z utkaniem raka sąsiaduje częściowo zwłókniały węzek chłonny,wolny od przrzutów./mat.1-trójkąt podżuchwowy,strona prawa/
Noduli lymphatici sine metastasibus No 4 (0/4)
(mat.2 - węzły chłonne głębokie szyi,strona prawa)
Atrophia fibrosa et lipomatosa glandulae sALIVARIAE.
Noduli lymphatici sine metasstasibus No (0/3)
(mat.3-trójkąt podżuchwowy,strona lewa)
Metastases carcinomatosae in lymphonodis No(3/10)
Noduli lymphatici sine metastasibus No 7(7/10)
Naciek nowotworowy ogniskowo przekracza torebkę dwóch węzłów chłonnych.
(mat.4-węzły głębokie szyi,strona lewa)
podałam wszystkie badania mikroskopowe bez badań makroskopowych.Moja Pani radiolog twierdziła,że badania histopatologiczne nie były wiarygodne ponieważ było to 2 miesiące po radioterapii i chemioterapii.
Dziękuję Gazda.Serdecznie Ciebie pozdrawiam.I
  Temat: Rak wyrostka zębodołowego
irena1949

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9394

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-14, 13:02   Temat: Rak wyrostka zębodołowego
bezimienna,dlaczego nie piszesz do nas?Napisz co z mamą.Miałam tego samego raka i zwyciężyłam.Napisz,proszę.
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-14, 12:33   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
dziękuję Wam za słowa otuchy.
Już mogę wchodzić na forum.Mogę czytać i pisać.Jestem zupełnie inną kobietą.Nie jestem przerazona.Krzysieńku jaka to była ciężka walka.Byłam nieznośna.Podświadomie się buntowałam i zadawałam sobie pytanie:DLACZEGO JA?To było już niezależne ode mnie.Teraz jest dobrze.Chodzę na masaże,które mi bardzo pomagają.Jeden raz w miesiącu chodzę do szpitala gdzie mnie operowano, na kontrolę i tak do września tego roku.31 stycznia mam wizytę u radiologa po wynikach PET.To właśnie ta lekarka od samego począrtku twierdziła,że nie będę już świeciła.Miała rację.Jest taką młodą osobą.
Teraz chodzę do dentysty ponieważ lampy mi zniszczyły pozostałe zęby i muszę przed protezą wszystkie je usunąć.Ale to jest pryszcz.Przynajmniej nie będą mnie już bolały zęby.Tyle na dzisiaj.Trzymajcie się kochani.papa
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-12, 00:19   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Kochani
Przepraszam,że tak długo nie pisałam.Po prostu miałam dosyć mojej choroby.Nie chciałam o niej rozmawiać ani pisać.We wrześniu usuneli mi 10 węzłów chłonnych i dwie ślinianki.Wyniki poszły do histopatologii i okazało się,że są komórki rakowe.Chociaż mój radiolog piowiedziała,że po 35 lampach muszą być w rozpadzie.Skierowała mnie na kolejne badanie PET i okazało się,że nie świecę.Nie mam komórek rakowychZwyciężyłam.Walka była ciężka ale dałam radę.Schudłam 35 kg.Dobrze,że miałam z czego.
pozdrawiam wszystkich na forum ,przesyłam milion całusków :lol:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-01-12, 08:40 ]
Wspaniała wiadomość, gratuluję takiego rezultatu leczenia i życzę, by tak było cały czas. :uhm!: :)
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-07, 14:11   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Ja już głupieję.Radiolog mówi,że komórki są martwe i się rozpadają ale trzeba czekać a specjaliści od szczęki,że należy usunąć.Chodzę na konsultacje do dwóch szpitali i dwóch lekarzy o różnych specjalnościach.Nie boję się kolejnej operacji tymbardziej,że operować mnie będzie najlepszy specjalista w Poznaniu.Idę do szpitala spokojna i pełna zaufania do lekarza,który się mną zaopiekuje.W szpitalu będę 10 dni.Dobra Kochani,kończę.Napiszę do Was po powrocie.Przesyłam milion całusków papa :lol: ;)
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-06, 13:03   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Nie Krzysieńku,nie wystarcza.Ja mam tyle wypisów ze szpitala,że nie jestem w stanie tego wszystkiego Wam opisać.Jestem jeszcze słaba,żeby tak długo siedzieć przy komputerze.Mam straszną huśtawkę humorów.Sama siebie nie znoszę.Od poniedziałku idę znów do szpitala.Wczoraj byłam u lekarza,który mi operował mojego raczka i powiedział,że wężły chłonne należy usunąć dla bezpieczeństwa.Jak trzeba ,to trzeba.Dzisiaj byłam zrobić sobie morfologię i jeszcze inne badania,żeby szpital miał już wszystko gotowe i szybko operowali.Trochę się boję o te wyniki ponieważ ja kiepsko jem i mogą być wyniki nieciekawe.Będzie mnie operował ten sam lekarz co usunął mi mojego raczka a usunął go radykalnie tylko te przerzuty poszły na wężły.Chociaż raqdiolog twierdzi,żę te wężły są po radioterapii w składzie rozpadu cały czas.Natomiast wczoraj ordynator powiedział,że radioterapia nie poradziła sobie z węzłami chłonnymi.I bądz tu mądry.Już się zmęczyłam.Krzysieńku ,ściskam Cię mocno i wszystkich na forum.
papa :-D
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-05, 11:17   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Witam Was Kochani
Czuję się z dnia na dzień co raz lepiej.Jednak 10 września idę do szpitala a 12 będę miała usuwane 2 węzły chłonne.Można zwarjować.Ciągle coś.Niech już wszystko co chore zlikwidują.11.10 mam badania PET-to będą bardzo ważne badania.Mam nadzieję,że już nic negatywnego nie wyjdzie.Jak będę pozytywnie nakręcona to napiszę.Pozdrawiam Was serdecznie ;)
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-12, 07:48   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
Krzysiu,ale mnie pocieszyłeś haha.Dobrze,że nie rok ponieważ w przyszłym roku córka wychodzi za mąż i mam nadzieję,że do tego czasu wyzdrowieję.papa całuski przesyłam :) :lol:
  Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
irena1949

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 29830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-10, 18:43   Temat: Guz wyrostka zębodołowego szczęki
No usiadłam do komutera.Gardło boli w dalszym ciągu.Jutro idę na kontrolę do szpitala ,do laryngologa.Nie lubię tych badań.Są bardzo nieprzyjemne.Ale co zrobić.Za dwa tygodnie idę na kontrolę do szpitala ,gdzie miałam lampy a potem jeszcze nie wiem gdzie pójdę.Można zwarjować.Gardło cięgle boli.Od jutra moja lekarka rodzinna przepisałami mi plastry przeciwbólowe na 72 godziny.Jem tylko płynne rzeczy,które mają dużo witamin.Wstrętne to ale jak to ma pomóc to jem.Wiem,że muszę jeść.Gdybym nie jadła to byłabym bardzo słaba i wcale bym nie wstawała.Nie sądziłam,że dochodzenie do zdrowia będzie tak długo trwało.Końca nie widać.A kiedy będę miała protezkę?Nie wiem.Teraz najważniejsze jest żeby zagoiło mi się gardło i podniebienie.Na razie tyle kochani.papa :-D :-D
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group