1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: absenteeism
2013-12-29, 16:49
Mięsak Ewinga, siostra
Autor Wiadomość
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #241  Wysłany: 2011-09-15, 22:42  


monika1901 napisał/a:
Kasieńka jest w domku( już prawie tydzień) cieszymy się z każdego dnia choć wyniki już spadają i pewnie niedługo trafimy na oddział z dołkiem! ale mimo wszystko jest super! rozwijamy swoje umiejętności kulinarne! moje słoneczko choć jeszcze słabiutkie to daje z siebie wszystko! boi się tylko komórek macierzystych które będzie miała pobierane wkrótce(niestety z krwi jest to niemożliwe)ale myśle że damy radę!!!

Teraz Moniko znalazłam że pisałaś juz o tym wczesniej
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #242  Wysłany: 2011-09-17, 22:39  


wciąż czekamy na wynik histpatologiczny tej kości usuniętej!!! lekarz poinformował nas że długo to trwa ze względu na to że kość nie może się odwapnić(?????) co to takiego???? szukałam w necie ale nic nie mogę znależć! może ktoś pomoże?
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #243  Wysłany: 2011-09-18, 17:32  


monika1901, spokojnie, inaczej bada się wycięte kości inaczej tkanki miękkie. To trwa niestety.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #244  Wysłany: 2011-09-20, 22:27  


dziś moje słoneczko wyszło do domku! wyniki się poprawiły.... :) niestety nadal nie mamy wyniku histopatologicznego! :uuu: a przypomnę że już mija drugi miesiąc od operacji( a z tego co wiem to na wynik czeka się miesiąc) lekarze nadal nas zbywają! obiecali kolejny raz że wynik będzie w poniedziałek( i tak jest od dłuższego czasu). powinnyśmy być cierpliwe ale to czekanie nas przerasta.kolejna chemia w poniedziałek! Kasieńka będzie w niedzielę z nami na chrzcinach Lenki!!!!!!!:-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
magnum 


Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 31
Pomogła: 3 razy

 #245  Wysłany: 2011-09-21, 13:23  


Z tego co pamiętam leczycie się w Bydgoszczy... Moja siostra miała tam wycinanego guza nadnercza i na wyniki czekalibyśmy pewnie też tygodniami, gdyby nie fakt, że pojawiły się objawy przerzutów na płucach. Zrobiono TK, wyszły przerzuty w płucach i wątrobie. Dopiero wtedy, po kilku telefonach na oddział morfologii histopatologicznej (chyba tak to się nazywa), próbki do badania wycinka siostry przełożono z kupki "mniej ważne" na "pilne".

Gdyby nie to, pewnie jeszcze kilka tygodni łudzilibyśmy się, że guz jest łagodny (tak powtarzali nam lekarze) i nie rozpoczęlibyśmy leczenia, a komórki nowotworowe samoistnie dalej rozsiewałyby się po organizmie.

Niestety, taki jest stan służby zdrowie w Polsce... Smutne.
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #246  Wysłany: 2011-09-22, 22:53  


mam wyniki rtg oto pisy.......... KOLANO- stan po zabiegu na lewej kości udowej. W obrębie przynasady dalszej widoczne rozrzedzenie struktury kostnej wielkości ok. 39x19x19mm ze sklerotyczną otoczką. Zagęszczenie struktury kostnej 5x12mm.bocznie w górnej części trzonu lewej kości udowej-insula compacta? zaostrzenie górnej krawędzi rzepki. szpara stawu kolanowego symetryczna. PODUDZIE- zagęszczenie struktury kostnej 5x11mmm w górnej części trzonu lewej kości piszczelowej-insula compacta? proszę o interpretacje tych wyników. na wynik histopatologiczny nadal czekamy... Kasieńka chodzi choć ta noga jest spuchnięta i robi się sina....lekarze czekają na wynik!!!!!!!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #247  Wysłany: 2011-09-23, 00:23  


Nie są mi niestety znane daty poniższych badań RTG, zatem użyję dat postów, w których opisy tych badań zostały zamieszczone.

Cytat:
2011-08-30, 21:49

Niejasny obraz kłykcia bocznego-widoczny ubytek? rozrzedzenie?struktury kostnej na dł.10mm gł.6mm. Powyżej na granicy kłykcia przyśrodkowego i przynasady widoczna wyrośl kostna? na dł.5mm i gr.3mm-zmiany trudne do interpretacji ze względu na rzucające się elementy gipsu.



2011-09-22, 22:53

KOLANO- stan po zabiegu na lewej kości udowej. W obrębie przynasady dalszej widoczne rozrzedzenie struktury kostnej wielkości ok. 39x19x19mm ze sklerotyczną otoczką. Zagęszczenie struktury kostnej 5x12mm.bocznie w górnej części trzonu lewej kości udowej-insula compacta? zaostrzenie górnej krawędzi rzepki. szpara stawu kolanowego symetryczna. PODUDZIE- zagęszczenie struktury kostnej 5x11mmm w górnej części trzonu lewej kości piszczelowej-insula compacta?


Niestety wygląda na to, że coś może się dziać. W tej sytuacji RTG wydaje się badaniem niewystarczającym. Wskazane byłoby wykonanie TK lub MRI.

Wynik badania histopatologicznego jest bardzo potrzebny - ważne by zobaczyć, czy zabieg był radykalny mikroskopowo czy nie.
Tak czy inaczej lożę po guzie powinno się uzupełniająco napromieniać. Czy lekarz prowadzący rozmawiał z Wami na ten temat?



źródło:
Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych
Mięsaki Kości


(czerwone podkreślenie moje).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #248  Wysłany: 2011-09-23, 10:20  


dziękuję za szybką odpowiedź! lekarz jeszcze z nami nie rozmawiał. Jak na razie o niczym nas nie informują! ten opis był przy wypisie Kasi ze szpitala i dopiero wtedy dowiedzieliśmy się co wyszło na rtg. wiem że jest w planach rozmowa z profesorem ale czekają na wynik histopatologiczny by mieć cały obraz choroby!

[ Dodano: 2011-09-23, 16:46 ]
dziś moja mama dostała wiadomość od lekarza prowadzącego Kasię że przyszedł wynik histopatologiczny i .............................NIE MA KOMÓREK NOWOTWOROWYCH KOŚĆ JEST CZYTA!!!!!! to jest wstępna diagnoza! dokładny wynik( opis) będę miała w poniedziałek więc napewno go umieszcze! Kasieńka szczęśliwa-sama mnie o tym poinformowana! radość ogromna...warto czekać na takie chwile!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #249  Wysłany: 2011-09-23, 17:57  


Cytat:
2011-06-07, 13:42

wczoraj miała rezonans. nowotwór nie powiększył się ani nie zmniejszył
(...)
15-tego PET!



2011-06-21, 20:00

mamy wstępne wyniki PET.... nie ma przerzutów i ognisk.NOWOTWÓR JEST NIEAKTYWNY!!!!!!!!! jutro będę znała szczegóły!!!!!!

Czy przed operacją w badaniach obrazowych stwierdzono remisję całkowitą?
(widzę tu niezgodność pomiędzy rezonansem a PET)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #250  Wysłany: 2011-09-23, 20:53  


To ja jeszcze zapytam, bo jakoś nie mogę się doszukać:

monika1901 napisał/a:
wczoraj robiona była tomografia i nie ma przerzutów :) (2011-08-09)


Tomografia czego?
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #251  Wysłany: 2011-09-23, 21:39  


Madzia 70!!!!!! to była tomografia płuc!!!!!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #252  Wysłany: 2011-09-23, 21:42  


Moniko mam nadzieje ze te problemy Kasi z moczeniem znikneły? Nic o tym nie piszesz czy lekarze znależli przyczyne i lekarstwo na to? Pozdrawiam serdecznie :in_love:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #253  Wysłany: 2011-09-26, 21:51  


problemy z moczeniem się skończyły...dziś moje słoneczko wróciło do szpitala! jutro chemia.... wczoraj były chrzciny Lenki. Kasieńka bardzo się cieszyła że mogła być z nami. trzymała małą na ręcach i całowała!!! cudny widok! moja dzielna dziewczynka!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #254  Wysłany: 2011-10-02, 21:43  


oto wynik histopatologiczny
OPIS MAKROSKOPOWY MATERIAŁU-proksymalny fragment kości udowej długości 21cm blizna po biopsji na powierzchni zewnętrznej. Główka kości udowej prawidłowa. Na przekroju kość udowa przebudowana na długości-12cm, częściowo zarośnięta jama szpikowa z torbielowatym ogniskiem martwicy ponowotworowej. Margines chirurgiczny dystalny-5,0do2,5cm
INNE TECHNIKI SPECJALNE-INTRA- nie znaleziono żywego utkania nowotworowego Ewinga sarcoma/PNET
Makro: proksymalny fragment kości udowej długości 21cm z częściowo zarośniętą jamą szpikową i ogniskiem torbielowatym wypełnionym martwicą.
Margines proksymalny mniej niż 5cm
Margines dystalny od pół regresji 2,5cm do 5cm
ROZPOZNANIE: CAŁKOWITA REGRESJA UTKANIA NOWOTWOROWEGO
Guz proksymalnego odcinka kości udowej, stan po chemioterapii wstępnej. W ocenie planimetrycznej największych przekrojów guza: CAŁKOWITA REGRESJA UTKANIA NOWOTWOROWEGO(100% REGRESJI) z torbielowatą przestrzenią pomartwiczą w jamie szpikowej. Nie znaleziono ognisk resztkowych i ognisk zatorowych utkania nowotworowego. Ogniskowe zarastanie jamy szpikowej z pogrubiałą warstwą korową kości. Głowa i szyjka kości udowej prawidłowa. W tkankach miękkich przykostnych, bliźnie i kanale po biopsji nie znaleziono utkania nowotworowego. Margines chirurgiczny dystalny w jamie szpikowej wolny od pół regresji-2,5cm do 5cm. Szpik kostny z miejsca odcięcia kości udowej, kolejne warstwy: nie znaleziono utkania nowotworowego mięsaka Ewinga zwraca uwagę aktywna odnowa szpiku z licznymi formami wczesnymi szpikowych-wskazana kontrola hematologiczna
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #255  Wysłany: 2011-10-02, 23:02  


moniko1901, o ile wszystko dobrze rozumiem, to są dobre wieści :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group