1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mama - rokowania?
Autor Wiadomość
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #16  Wysłany: 2010-10-31, 00:34  


Przepraszam, musiałam przeoczyć Twoją informację o opiece z hospicjum :uuu:
Życzę dużo siły Tobie i Twojej rodzinie. Okazujcie mamie jak najwięcej ciepła i miłości. Pozdrawiam!
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #17  Wysłany: 2010-10-31, 08:49  


@kocurek

"nie uspokaja nas stwierdzenie lekarza, że Mama musi sama dotrzeć na własnych nogach na chemioterapię"

być może nie zrozumiałaś sensu tego zdania. Nie jest ono koronnym przykładem na znieczulicę lekarską, tylko przełożeniem na poziom Twojej wiedzy medycznej sensu pewnych obowiązujących w onkologii wytycznych, dotyczących stosowania chemioterapii: jeżeli Twoja mama nie jest w stanie dojść o własnych siłach na chemioterapię (jedno z ważnych kryteriów indeksu Karnoffskiego - ocena podstawowych zdolności motorycznych), to chemia może ją raczej zabić, niż podleczyć. Inaczej mówiąc, lekarz tak decydując przedłuża, a nie skraca życie.

Spróbuj popatrzyć na lekarzy też trochę z ich strony. Mają na wizytę onkologiczną 10 minut. W tym czasie trzeba zmieścić diagnozę, opisać chorobę, możliwe do zastosowania środki terapeutyczne, uzasadnić, dlaczego zebrana przez Ciebie na chybcika w internecie ćwierćwiedza nie jest w tym wypadku możliwa do zastosowania, wyjaśnić, że opisywane właśnie w gazecie nowe metody zostały jak na razie wypróbowane na szczurach, więc do ludzi dotrą w najlepszym wypadku za 15 lat, a to oznacza, że siedzący właśnie przed nim pacjent od 14 lat będzie martwy, odnieść się jakoś w sensie psychologicznym do faktu, że powiedział właśnie komuś, że za pół roku umrze (wszystko w 10 minut) i przetłumaczyć laikowi, że szpital jest od leczenia, czyli od wypadków, w których można dla pacjenta coś jeszcze zrobić.
To jest niewykonalne. Ty oczekujesz, że lekarz będzie jak ksiądz w konfesjonale, albo ciepły ojcowski prototyp hollywoodzkiego, wszystkorozumiejącego, wiejskiego medyka, a on ma na Was 10 minut, nie pamięta jak się nazywacie w 5 minut po rozmowie i kropka. Sześć dramatów na godzinę. Taki system.
 
BeataM 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 198
Pomogła: 21 razy

 #18  Wysłany: 2010-10-31, 14:40  


"Sześć dramatów na godzinę.Taki system."

Nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie: chrzanić ten system!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dwie wizyty u onkologa - koszmar! 10 minut w biegu na kawałku krzesła, pani doktor spokojna bez emocji, chora przerażona, niepamiętająca co szanowna pani doktor mówi.... strach, łzy, dygotanie z zimna.... i tylko 4 godziny czekania na poczekalni na te 10 minut koszmaru....

Jest mi źle:(
_________________
Nadzieja umarła ostatnia... 17 III 2011 [']
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #19  Wysłany: 2010-10-31, 19:36  


BeataM,



:*** |przytula| |przytula| |przytula| |przytula|
 
kocurek 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: Polska

 #20  Wysłany: 2010-11-01, 09:47  


zawsze są dwie strony medalu: lekarz i pacjent. tylko różnica polega na tym, że lekarz jest zdrowy, a pacjent jest chory śmiertelnie.

ja wiem, że lekarze przez chorobę samego systemu nie mają na nic czasu i praca w szpitalu przypomina jedną wielką fabrykę z taśmą produkcyjną. ja zdaję sobie z tego sprawę, bo znam środowisko. moja mama w nim tkwiła przez 35 lat swojej pracy, więc pooglądałam sobie jak to wygląda od środka, ale ... nie można się cały czas usprawiedliwiać brakiem czasu. na dobre, jedno malutkie słowo i pogłaskanie przysłowiowe pacjenta po głowie naprawdę potrzebna jest tylko mała sekunda, a jak wiele ona może w jego psychice zmienić na lepsze, nastawić na życie, a nie na śmierć.

wiesz ... dobrze się dyskutuje, jak się jest po stronie zdrowego człowieka, wówczas można powiedzieć wszystko, ale najgorsze jest gdy znajdzie się człowiek po drugiej stronie.

być może ja jestem z innej epoki, być może mam w głowie zbyt dużo ideałów, które mi wpojono ... staram się zrozumieć wszystko, ale ciężko mi ... zrozumieć to, że ludzie muszą odejść w taki sposób ...

rozumiem, że chemioterapia jest ciężka dla organizmu i lekarze obawiają się o zdrowie pacjenta i nie chcą na siłę jej wykonać by go po prostu nie zabić. rozumiem. ale szkoda, że nie można w jakiś inny sposób pacjenta przygotować do chemii. nie jest to problem tylko mojej Mamy. czytałam wypowiedzi ludzi na forum i też napisali to samo, że czasami pacjent pozostawiony jest sam sobie i to jest najgorsze ... leży w domu i nic z tego nie wynika pozytywnego, a jeżeli zwraca się do szpitala, to jest odsyłany do domu, bo system jest chory ...

dzięki za przytulenie owcamarta :)

pozdrawiam wszystkich
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #21  Wysłany: 2010-11-01, 19:18  


kocurek napisał/a:
jedno malutkie słowo i pogłaskanie przysłowiowe pacjenta po głowie naprawdę potrzebna jest tylko mała sekunda, a jak wiele ona może w jego psychice zmienić na lepsze,


Ja również miałam podobne poglądy ...lecz niestety po raz drugi zderzyłam sie z rzeczywistością :cry: musimy uzbroić sie w wiele cierpliwości niestety.

Pozdrawiam serdecznie
 
kocurek 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: Polska

 #22  Wysłany: 2010-11-02, 15:30  


Witam wszystkich. Dziękuję za wsparcie. Moja Mamcia umarła dzisiaj w nocy. Zasnęła spokojnie. We śnie przeniosła się na drugą stronę. Teraz nareszcie nie cierpi. Mam nadzieję, że jej przykład przynajmniej w jakimś sensie uczuli wszystkich na to by być bardziej ludzkim dla pacjentów. Życzę Wam wszystkim zdrowia i byście poradzili sobie ze wszystkimi waszymi problemami. By wszystko co złe odeszło :) . Trzymajcie się cieplutko, ja teraz muszę odprowadzić Mamę ...
 
BeataM 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 198
Pomogła: 21 razy

 #23  Wysłany: 2010-11-02, 15:46  


Tak mi przykro Kocurku... Bardzo współczuję straty Mamy... Trzymaj się cieplutko |przytula|
_________________
Nadzieja umarła ostatnia... 17 III 2011 [']
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #24  Wysłany: 2010-11-02, 16:17  


Przyjmij wyrazy współczucia...
_________________
agni5
 
Lena W. 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 423
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 51 razy

 #25  Wysłany: 2010-11-02, 17:56  


kocurek, wyrazy wspolczucia, dla mamy wieczny spoczynek [*]
_________________
Resurgam!
 
 
natka7 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 265
Pomogła: 42 razy

 #26  Wysłany: 2010-11-02, 18:09  


bardzo mi przykro
przyjmij kondolencje
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #27  Wysłany: 2010-11-02, 18:29  


Przyjmij wyrazy współczucia.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
michal82 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 49
Skąd: Łódź
Pomógł: 1 raz

 #28  Wysłany: 2010-11-02, 20:10  


Przyjmij wyrazy współczucia... [*][*][*]
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #29  Wysłany: 2010-11-02, 20:18  


Kocurku
KOchana, jak mi przykro...
jak to się wszytsko szybko potoczyło...
przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia...

Słów brakuje...
ściskam mocno....
_________________
Katarzynka36
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #30  Wysłany: 2010-11-02, 20:41  


Wyrazy współczucia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group