1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zaawansowany złośliwy nowotwór pęcherzyka żółciowego
k2196

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 54784

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-15, 11:28   Temat: zaawansowany złośliwy nowotwór pęcherzyka żółciowego
Tak mi przykro... Obiecuję modlitwę, a Tobie i Dziadysławowi życzę dużo siły w tych trudnych chwilach...
  Temat: kasik_7921 - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4207

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-01-04, 20:35   Temat: kasik_7921 - komentarze
Może taka mała podpowiedź techniczna - róbcie zdjęcia podczas spędzanego wspólnie czasu :) W razie czego, łatwiej będzie powspominać po latach.
  Temat: gruczolakorak płuca prawego z przerzutami
k2196

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-29, 22:22   Temat: gruczolakorak płuca prawego z przerzutami
Nie daj się oszukać... Bioenergoterapia nie uleczy Twojego taty (gdyby tak było, konwencjonalna onkologia już od dawna nie byłaby przez nikogo stosowana)... Przykro mi.
  Temat: Rak nerki z ogniskami satelitarnymi i zajęciem nadnercza
k2196

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12406

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-06, 20:03   Temat: Rak nerki z ogniskami satelitarnymi i zajęciem nadnercza
Jesteśmy przy Tobie myślami...
  Temat: Rak nerki z ogniskami satelitarnymi i zajęciem nadnercza
k2196

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12406

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-03, 19:51   Temat: Rak nerki z ogniskami satelitarnymi i zajęciem nadnercza
To takie przykre... Życzę Ci teraz dużo siły.
  Temat: zaawansowany złośliwy nowotwór pęcherzyka żółciowego
k2196

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 54784

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-11-19, 18:53   Temat: Re: zaawansowany złośliwy nowotwór pęcherzyka żółciowego
Z góry przepraszam, że odpowiem tylko na jedno pytanie, ale sądzę, że dobre i to.
praptak :) napisał/a:
4. Czy ktoś z Was wie jak mogą wyglądać ostatnie dni chorego? Jakich wydarzeń lub komplikacji mogę się spodziewać?

Zobacz tutaj: http://www.forum-onkologi...lisko-vt947.htm

[ Dodano: 2010-11-19, 18:54 ]
Proszę moderatorów o oddzielenie kropki od linka spacją, bo zlało się i nie da się bezpośrednio przejść do strony, do której odsyłam :|
[ Komentarz dodany przez: jusia: 2010-11-19, 20:53 ]
Załatwione.
  Temat: TK klatki piersiowej z kontrastem
k2196

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36274

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-17, 20:38   Temat: TK klatki piersiowej z kontrastem
Wiesz, ja nie uważam, żeby Twoje pragnienie było straszne. To, co napisałaś, świadczy jedynie o Twojej głębokiej dojrzałości, bo potrafisz przedłożyć komfort taty nad swoje dobre samopoczucie i naturalną chęć utrzymania jednej z najbliższych osób jak najdłużej przy sobie.
  Temat: spike40 - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 22582

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-11-03, 23:04   Temat: spike40 - komentarze
Spike, jesteś dla mnie wzorem. Autentycznie.
  Temat: spike40 - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 22582

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-08, 15:49   Temat: spike40 - komentarze
Widać, że jesteś naprawdę dobrym człowiekiem, skoro przejmujesz się ojcem. Zauważ, że zazwyczaj podczas gehenny, którą ludzie przeżywają w życiu, życzą swoim oprawcom podobnej sprawiedliwości, jaka teraz dotknęła Twojego ojca w postaci tej miażdżycy. Moim zdaniem stoisz naprawdę przed wielkim dylematem moralnym. Odpowiedź na pytanie, jak zachować się w stosunku do ojca, możesz uzyskać jedynie od własnego serca, sumienia i rozumu. Jeżeli miałabym radzić coś od siebie, to ja chyba spróbowałabym zastanowić się, jak poczułaby się mama, gdyby się dowiedziała, że się nim interesujesz.
  Temat: spike40 - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 22582

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-05, 12:25   Temat: spike40 - komentarze
Spike: Trzymam kciuki, żeby ojciec nie przysporzył Wam stresów oraz żeby rozwód udało się uzyskać jak najszybciej.

Leno: podziwiam ludzi, którzy potrafią mimo wszystko dostrzec w alkoholikach dobrych ludzi, a tylko zepsutych chorobą, w którą się wpędzili. To naprawdę trudne.
  Temat: Fundacja "Czas dla życia", Lublin
k2196

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5275

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2010-10-04, 15:15   Temat: Fundacja "Czas dla życia", Lublin
Pomyślałam, że informacja może się komuś przydać, dlatego wklejam:

Kurier Lubelski napisał/a:
Fundacja "Czas dla życia" walczy za chorych

Chory na raka pan Edward przez lata nie mógł doczekać się leczenia przy pomocy najnowocześniejszych lekarstw. NFZ nie przejmował się nawet wyrokiem sądu, który nakazywał rozpoczęcie tej terapii. Sytuacja zmieniła się, gdy do akcji wkroczyła lubelska fundacja "Czas dla życia". Dopiero wtedy podanie kosztownego leku okazało się możliwe.

- Jesteśmy od tego, by rozpychać się łokciami za pacjentów i pomagać w otrzymaniu najskuteczniejszej terapii - wyjaśnia Agnieszka Zielińska, prezes fundacji.

"Czas dla życia" powstał z myślą o cierpiących na choroby nowotworowe i zapewnieniu im dostępu do tzw. terapii niestandardowych.

- W wielu miejscach w Polsce w ogóle się po nie nie sięga. Leki są drogie i dlatego
nie są stosowane. Nikt nie myśli o tym, że to one dają większą nadzieję na wygranie walki z chorobą - mówi prezes Zielińska.

Przedstawiciele fundacji mówią, że cierpiący na raka często są źle traktowani. - Ludzie cierpią nie tylko z powodu choroby. Czują się nietolerowani przez osoby, które powinny służyć im pomocą - słyszymy.

Jak dotąd "Czas dla życia" zajął się ośmiorgiem pacjentów z całego kraju. We wszystkich przypadkach udało się wywalczyć załatwienie kosztownych terapii.

- Niestety, dwoje podopiecznych fundacji zmarło. Walka z nowotworem wymaga szybkich działań. Te osoby musiały latami czekać na leczenie. W ich przypadku pomoc przyszła zbyt późno - przyznaje prezes Zielińska.

"Czas dla życia" planuje poszerzenie zakresu działalności i chce nieść wsparcie dla cierpiących na inne dolegliwości m.in. tętnicze nadciśnienie płucne.

Fundacja czeka na zgłoszenia od innych pacjentów. - Oferujemy wszechstronną pomoc. Informujemy o procesie leczenia, bierzemy na siebie kontakty z urzędnikami, obsługę prawną - wylicza Agnieszka Kubicka, wiceprezes fundacji. - Jak dotąd nie mamy podopiecznych z Lublina.

Źródło: http://www.kurierlubelski...orych,id,t.html
  Temat: Rak przełyku, nie będzie operacji
k2196

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 19099

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-17, 22:03   Temat: Rak przełyku, nie będzie operacji
Ja jednak zdecydowałabym się na hospicjum stacjonarne. Z tego, co opisujesz, sytuacja jest naprawdę trudna, a Twój tata zasługuje na 24-godzinną opiekę po to, by mógł godnie odejść. A godnie, to niekoniecznie znaczy tylko i wyłącznie w domu. Moim zdaniem godnie to bez niepotrzebnego cierpienia.
  Temat: banialuka - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 109696

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-30, 12:08   Temat: banialuka - komentarze
Spróbuj nie martwić się na zapas, nie wyobrażać sobie czarnych scenariuszy i ewentualnych schematów postępowania... Człowiek jest taką istotą, że najlepiej radzi sobie, gdy musi iść na żywioł, bo wie, że nie ma innego wyjścia. Dlatego polecam skupienie się na tym, co dzieje się tu i teraz. Co do wyników - wszyscy jesteśmy dobrej myśli! ;)
  Temat: Stomia
k2196

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 11725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-07-17, 09:51   Temat: Stomia
I tak trzymać! :) Jak widać, z optymizmem, pozytywnym nastawieniem i uśmiechem na twarzy można łatwiej poradzić sobie z przeciwnościami :)
  Temat: banialuka - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 109696

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-22, 12:42   Temat: banialuka - komentarze
Nie zaniedbuj śniadań i tym podobnych rzeczy - pamiętaj, że musisz teraz mieć dużo siły - nie tylko psychicznej, ale także fizycznej :)


[komentarz dodany przez: banialuka: 2010-06-22, 13:36]
Dziękuje Wam wszystkim raz jeszcze :cmok: Musze sie szybko zbierac bo mamusia nie moze widzec ze płacze bo wtedy ona gorzej to znosi. Od płakania mam noce, a przy niej staje sie twardzielka z psychologicznymi radami, których pewnie sama potrzebuje.
(...)
Opisze wszystki szczegóły później bo dziecko mi kolezanaka odebrała ze szkoły i musze po nia leciec, a w ogóle to jeszcze śniadania nie jadłam. Później napisze szczegółowo przez co przeszłyśmy :<:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group