1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 202
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
k2196

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 25270

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-04, 16:01   Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
Całe szczęście... :)
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 83653

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-01-31, 14:35   Temat: Katarzynka36 - komentarze
I jak, wiadomo już coś...?
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
k2196

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 35986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-25, 15:03   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Sprawa jest bardzo delikatna. To Ty najlepiej znasz mamę i dzięki temu możesz z pewną dozą prawdopodobieństwa przewidzieć, jak może zareagować na prawdę odnośnie swojego stanu zdrowia. Bo takie wieści mogą wpłynąć zarówno mobilizująco jak i deprymująco, a wiadomo, że stan psychiczny chorego bezpośrednio przekłada się na skuteczność terapii. Ja na Twoim miejscu rozważyłabym np. stopniowe wdrażanie informacji - żeby nie wszystko mówić od razu, ale jednak powoli zbliżać się do faktycznego stanu. To może jej pozwolić uporządkować jakieś swoje sprawy.
  Temat: Peti - komentarze
k2196

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 62368

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-01-24, 20:51   Temat: Peti - komentarze
Wszyscy trzymamy kciuki, żeby wystarczyła modyfikacja leków na te enzymy wątrobowe... Nie daj się zwątpieniu! Pamiętaj, że Małżowinek potrzebuje Twojej siły.
  Temat: Proszę o pomoc - rak jelita grubego
k2196

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6007

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-24, 20:47   Temat: Proszę o pomoc - rak jelita grubego
Najlepiej byłoby, gdybyś przytoczyła dokładne wyniki tych badań, które już macie oraz jak najszybciej skontaktowała się z onkologiem, żeby to on przejął sprawę babci.
  Temat: przerzuty do kręgosłupa - co robić ????
k2196

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-24, 15:38   Temat: przerzuty do kręgosłupa - co robić ????
Może warto byłoby zgłosić się do Poradni Leczenia Bólu? Pracujący tam specjaliści są w stanie indywidualnie tak dobrać środki przeciwbólowe, by niemal wyeliminować tę przykrą dolegliwość. Twój tata nie musi, a nawet nie powinien męczyć się z powodu bólu!
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
k2196

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 22393

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-19, 13:46   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Jednak warto mieć się na baczności przez najbliższe dni, bo często skutki uboczne chemioterapii objawiają się po kilku dniach od wlewu. Ale mam nadzieję, że Twoja mama przebrnie przez wszystko bez problemu ;)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy - płuco prawe.
k2196

Odpowiedzi: 397
Wyświetleń: 81004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-17, 17:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy - płuco prawe.
A ja bym nie lekceważyła takich objawów ze strony psychiki. Przecież nie chciałabyś, żeby skutecznie uniemożliwiła Ci trzeźwe myślenie. Może warto byłoby pomyśleć o zwróceniu się do psychoonkologa? Z tego, co mi wiadomo, osoby opiekujące się chorymi także mogą szukać tam wskazówek.
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
k2196

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130324

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-17, 15:07   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Nie przejmuj się, czasem przychodzi na człowieka taki gorszy okres, że wszystko wali się naraz. Ale dzięki temu od razu ma się całość komplikacji za sobą i może przyjść ten lepszy czas - co by było, gdyby naprawdę każdego dnia coś szwankowało? :roll: Także głowa do góry i trzymam kciuki za fachowców, żeby przynajmniej oni dopisali! :-D
  Temat: Nowotwór złosliwy pęcherza i rak podstawnokomórkowy skóry
k2196

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 16132

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-16, 23:51   Temat: Nowotwór złosliwy pęcherza i rak podstawnokomórkowy skóry
A ja spotęguję to wrażenie, bo 27.01. są również moje urodziny! :-D Także nie ma innej opcji, tylko wszystko będzie dobrze ;)
  Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
k2196

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8275

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-16, 12:11   Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
I co tam było (nie mogłam posłuchać)?
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca lewego.
k2196

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-15, 22:15   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca lewego.
ma_ka napisał/a:
Czy mam podać wyniki badania histopatologicznego?

Jak najbardziej. Im więcej wyników, tym bardziej całościowo można się wypowiadać ;)
  Temat: Bardzo proszę o pomoc
k2196

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13396

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-15, 22:13   Temat: Bardzo proszę o pomoc
Rak częściowo pozytywnie zareagował na chemioterapię, bo guz w prawym płucu się zmniejszył, jak również zniknął płyn z lewej jamy opłucnej i worka osierdziowego. To dobre wieści. Jednak złe są takie, że węzły chłonne mają ponad 10 mm, co sugeruje, że może się w nich toczyć proces nowotworowy. Ostatnie zdanie nie stwierdza przerzutów do kości, ale je sugeruje - dlatego należy wykonać scyntygrafię kości, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego.
PS
Warto, żebyś wkleiła też ten wcześniejszy wynik zwany w wypisie "badaniem poprzednim".
  Temat: Reishi + acerola firmy Alter Medica
k2196

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 20575

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-01-15, 15:38   Temat: Reishi + acerola firmy Alter Medica
Serdeczne dzięki za odpowiedzi.
Mamę przekonuje fakt, że ten specyfik jest dostępny w aptekach, więc raczej nie powinien być trucizną... Ale udało mi się na razie wymóc na niej, żeby skonsultowała to ze swoją ginekolog-onkolog.
  Temat: Reishi + acerola firmy Alter Medica
k2196

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 20575

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-01-15, 11:32   Temat: Reishi + acerola firmy Alter Medica
Bardzo proszę o wypowiedź na temat środka Reishi + acerola firmy Alter Medica. Moja mama jest po raku szyjki macicy i chce jakoś "wspomóc" organizm. Mnie aż ciarki przechodzą i potrzebuję rzeczowych informacji na temat tego specyfiku.
 
Strona 1 z 14
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group