1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Autor Wiadomość
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #31  Wysłany: 2012-01-28, 16:29  


,my mieliśmy taką super lekarkę, ciepła i bardzo miłą, mimo iz młoda miała takie wspaniałe podejście do pacjenta jak mało ktory lekarz,
ja mogłam do niej dzwonić i korzystałam z tego, czasem juz pod koniec była i 2 razy dziennie
dzięki jej zaangażowaniu i jej spokojnemu podejscu czuliśmy się bezpiecznie
wszystko zauważyła i o wszystko sama pytała
na poczatku jeszcze jezdziliśmy do hospicjum sami, co 2 tygodnie, pożniej to ona nas odwiedzała
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
tihoka 


Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa

 #32  Wysłany: 2012-03-19, 21:05  


Czy możecie mi polecić lub odradzić hospicjum domowe w Warszawie? Potrzebuje informacji gdzie najlepiej się udać a które miejsca lepiej omijać. Z góry dziękuję za pomoc.
 
user 


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 10

 #33  Wysłany: 2012-04-14, 16:15  


Do mojej Babuni lekarz przychodziła raz na 2 tygodnie a rehabilitantka 2 razy w tygodniu,pielęgniarka raz w tygodniu.Pielęgniarka wpadała i wypadała,raz na jakiś czas pomogła wymyć.Oglądała ciało Babuni wiele razy i przeoczyła robiące się odlezynki.Lekarz przychodził co 2 tygodnie bo stwierdziła ze stan Babuni nie wymaga częstszego widzenia.Była mila i ogólnie dobrze się zajmowała,była zawsze pod telefonem ale pod koniec troszeczkę zaniedbała parę oznak.Ogólnie nie zlecała badan kontrolnych typu:morfologia. Rehabilitanta na plus.
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #34  Wysłany: 2012-08-13, 00:48  


Słuchajcie, hospicjum domowe nie opiera się na tym że lekarz i pielęgniarka będą z chorym 24/na dobę. Oczywiste jest, że przy każdym chorym w tym okresie musi być ktoś z rodziny. Pielęgniarka odwiedza nas 2x w tygodniu, lekarz raz. Każdy dostaje ich numer, i w razie konieczności można się z nimi kontaktować, ale trzeba też myśleć, oni również są ludźmi i nie są stanie rzucić w danym momencie wszystkiego, i w ciągu 5 min zawitać u nas. J miałam super lekarza i pielęgniarkę, jestem z Lublina, byłam przy chorym cały czas, zmiana z mamą, bo to jest konieczność! Nie ma możliwości, by chory przebywał w Hospicjum Domowym sam i liczył na pomoc lekarza i pielęgniarki. Jeśli ktoś decyduje się na taki typ pomocy, musi się liczyć z tym, iż będzie przy chorym 24h, nie ma innej opcji. Więc nie ma co mieć tutaj wyrzutów do lekarzy i pielęgniarek, trzeba po prostu z nimi współpracować, oni naprawdę robią wiele, jestem tego dowodem. (Hospicjum-Lublin) Pielęgnowałam ojczyma jak mogłam, nauczyłam się przy tym wiele, wszelkie kroplówki, które były potrzebne codziennie...wszystkiego się nauczyłam1 Bo na tym polega HD, trzeba być z chorym, na czas podać leki, myśleć i pytać czy bardziej boli. moglam podać dodatkową dawkę...nie macie racji narzekając! HD jest wspaniałe, tylko trzeba zainwestować również swoją obecność i wielką chęć pomocy, wspólnoty, bo bez tego...ani rusz. Nie jest realna pomoc osobie chorej przez zespół HD jeśli ktoś z domowników nie współpracuje, nie jest z chorym 24h....to się nie uda! Dobra pomoc, i "ludzkie' przejście... to najważniejsze i dla członków rodziny a tym bardziej dla osoby która się z nami żegna.
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #35  Wysłany: 2012-08-13, 08:05  


Anulinka12 czy byliście pod opieka Hospicjum Dobrego Samarytanina z ul. Bernardyńskiej? Bo my jesteśmy tam właśnie zapisani.
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #36  Wysłany: 2012-08-14, 00:39  


guzia, dokładnie tak i polecam z całego serca te Hospicjum:.

[ Dodano: 2012-08-14, 00:51 ]
Polecam to za malo, bo wierzcie mi, że to co zdobyłam dzięki tym ludziom to mało kto potrafi przekazać. Wspaniały pan doktor 'szpakowaty przystojniak' i pani pielęgniarka, która uczestniczyła w pogrzebie jak również odwiedzała mamę po nim.
Dlatego na 100% Hospicjm Dobrego Samarytanina w Lublinie zasługuje na 6!
Chyba nie ma lepszych ludzi na świecie jak ONI!
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #37  Wysłany: 2012-08-14, 08:54  


Anulinka12, u nas jeszcze nie mieliśmy wizyty z hospicjum ale dzięki Twoim słowom wiem że tato będzie miał w razie potrzeby dobrą opiekę :cmok:
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #38  Wysłany: 2012-08-14, 23:24  


guzia, my na prawdę byliśmy zadowoleni, prawdę mówiąc traktowaliśmy się nie jako lekarz-chory, bardziej rodzinnie, przy herbatce i miłej pogawędce to bardzo dużo znaczy by taka więź byla nawiązana, to jest pomoc domowa, więc powinna różnić się od tej szpitalnej:) zarówno lekarzowi i pielęgniarce będzie 'swojsko' a tym bardziej pacjentowi, oczywiście na tyle ile jest to możliwe. To bardzo dużo znaczy. Nie czytałam Twojego wątku, gdzie mogę go znaleźć?

pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego, jestem z czechowa:)
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #39  Wysłany: 2012-08-16, 06:59  


tutaj znajduje się mój temat
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #40  Wysłany: 2012-08-20, 00:10  


guzia, przepraszam że piszę dopiero teraz, ale miałam problemy rodzinne
temacik przeczytałam, powiedz mi jak tam po wizycie HD?
pozdrawiam Was serdecznie :)
A.
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
justyna87 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 7

 #41  Wysłany: 2012-08-20, 07:40  


do mojej mamy też przyjeżdżają z hospicjum domowego i my jesteśmy zadowoleni ;)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-20, 07:45 ]
Nie musisz pisać każdego posta boldem, czyli pogrubionymi literami - normalne są równie dobrze widoczne :)

 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #42  Wysłany: 2012-08-20, 23:28  


guzia, już po wizycie? z jakiej dzielnicy jesteście, napisz proszę jak bylo?
Pozdrawiam cieplutko Ania :*
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #43  Wysłany: 2012-08-22, 11:44  


my jesteśmy spoza Lublina ale kilometrowo "mieścimy" się w odległości w jakiej lekarze z HD dojeżdżają do pacjenta, jak narazie jesteśmy po konsultacji telefonicznej i rozmowie mamy z lekarzem na miejscu w hospicjum, lekarz powiedział że dopóki tato chodzi i w miarę dobrze sie czuje to nie ma potrzeby Go stresować wizytą domową, a gdyby tylko coś się działo gorzej to mamy dzwonić, dostaliśmy też recepty na leki przeciwbólowe dla taty
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #44  Wysłany: 2012-08-26, 01:16  


guzia, moje posty są usuwane, więc pisz na PW, pomogę jak tylko potrafię.

Mam kilka znajomych w HD w L, pisz.
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #45  Wysłany: 2012-09-24, 06:56  


w sobotę pierwszy raz był u nas lekarz z HD, miły konkretny człowiek, zrobił na nas dobre wrażenie, zbadał tatę, dał recepty, zostawił do siebie kontakt, teraz ma przyjechać pielęgniarka....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group