1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz Wilmsa zprzerzutami do płuc wznowa w trakcie leczenia
Autor Wiadomość
Balbi 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 63
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2019-12-03, 13:40  Guz Wilmsa zprzerzutami do płuc wznowa w trakcie leczenia


Hej wszystkim,

dawno mnie tu nie było, znowu potrzebuję Waszej pomocy, czy ktoś z Was ma namiary do lekarzy w Niemczech godnych polecenia, którzy chcieliby powalczyć o małą dziewczynkę? Podobno można zrobić jakieś typowanie, żeby określić konkretny typ nowotworu.

Sprawa wygląda tak: Dziewczynka 3 latka, maj 2019 diagnoza pooperacyjna potwierdzona histopatem nephroblastoma histologic intermediste risk stage 4.guz nadnercza i przerzuty do płuc

leczenie zgodne z protokołem SIOP 2001 przed operacją 6 chemii operacja (usunięto guz z nadnerczem, węzły chłonne wnęki, okoliczne węzły chłonne) chemioterapia pooperacyjna połączona z radioterapią oraz usunięcie 2 przerzutów z płuc.

Dobrze reagowała na leczenie, do czwartku wszystko szło zgodnie z planem, niestety w czwartek ze względu na szmery na płucach usg potem TK na cito i okazało się, że jest progres guzek 10*9, ponieważ to jedyny taki przypadek w Polsce po konsylium nowa chemioterapia jeśli guz na tą zareaguje dopiero operacja i otwarty komunikat leczenie trochę na oślep.

Przepraszam, że nie dołączam wyników badań, ale poza nieczytelnym wynikiem hist pat nic nie mam, maleńka jest córeczką mojego siostrzeńca i chciałabym im jakoś pomóc, a wiem jak cenne były Wasze rady, kiedy walczyłam o mojego tatę, proszę poradźcie gdzie możemy uderzyć kogo poprosić o pomoc, co jeszcze można zrobić słyszałam o klinice w Essen czy w Monachium, że robią jakieś typowania?

Błagam pomóżcie

Balbi
_________________
W życiu ważny jest nie triumf , lecz walka , istotą rzeczą jest nie zwyciężać lecz umiejętnie toczyć rycerski bój.
 
Balbi 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 63
Pomogła: 2 razy

 #2  Wysłany: 2019-12-07, 15:37  


Naprawdę nikt nic, cokolwiek jakieś rady sugestie
_________________
W życiu ważny jest nie triumf , lecz walka , istotą rzeczą jest nie zwyciężać lecz umiejętnie toczyć rycerski bój.
 
Balbi 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 63
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2021-03-09, 22:02  


Dobry wieczór,

to znowu ja, potrzebuje Waszej pomocy, jo mózg mi pęka:




Powiedzcie mi bardzo proszę co dokładnie oznacza ten opis hist patu?
W usg, rtg, TK, nie znaleziono meta, podczas usuwania ropnia z opłucnej pobrano materiał do badania i znaleźli to co w opisie.

Juz nic nie rozumiem.
_________________
W życiu ważny jest nie triumf , lecz walka , istotą rzeczą jest nie zwyciężać lecz umiejętnie toczyć rycerski bój.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2021-03-10, 09:50  


Niestety musisz przepisać, coś nie tak z załącznikami. To badanie tego dziecka?
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group