1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca? Gruźlica
Autor Wiadomość
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #196  Wysłany: 2014-01-20, 11:49  


To jest progresja, niestety. Mama gorzej sie czuje.Od dzisiaj ma chemie topotekan, pojawiły sie bóle głowy, bardzo wam dziekuje za zainteresowanie. Pozdrawiam. Piszę szybko bo mam problem z netem.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #197  Wysłany: 2014-01-23, 09:44  


Potrzebuje waszej pomocy.
Mama po tej chemii jest strasznie słaba.Obolała. Pani doktor powiedziała, że to nie od chemii, ona ma łagodne działanie ponoć. Więc jak tu wytłumaczyc mamy stan.
Może jakieś wyniki zrobić, na co zwrócić uwagę?
W zeszłym roku po chemii samopoczucie było trochę lepsze. Lekarka powiedziała też , że może ten guz sie rozpada z tąd te dolegliwości.Bolą ją kości, zwlaszcza ręce. Jest na lekach przeciw bólowych. Ból głowy doszedł, zwłaszcza w nocy. Nie wiem co robić.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #198  Wysłany: 2014-01-23, 19:30  


misiak napisał/a:
W zeszłym roku po chemii samopoczucie było trochę lepsze.


Każda kolejna chemia, niestety niesie za sobą coraz gorsze
skutki tym bardziej, że piszesz że jest progresja choroby czyli pojawia się postęp choroby nowotworowej.
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #199  Wysłany: 2014-02-08, 20:40  


Witam po długiej nieobecności.
Mama jest po pierwszym podaniu chemii(5 dniowym), niestety plytki spadly dość mocno.
Mama ma podane zastrzyki. Natomiast wczoraj miała silny ból w oklicy pośladków promieniujący po łydki. Ból był tak silny, że wzieła tramal. Dzisiaj jest lepiej. Czym może być spowodowany ten ból? Włosy wychodzą garściami. A miały nie wychodzić. W poniedziałek powtorka badań, mam nadzieje , że płytki wzrosły.

[ Dodano: 2014-02-08, 21:00 ]
I jeszcze o co chciałam sie spytać - mama przez parę dni po chemii bardzo dużo piła ok 4 litrów, dziwne było , że przy tak dużej ilości płynu nie chodziła za często siusiać.
Bardzo dużo je. Czy to jest normalne ?
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #200  Wysłany: 2014-02-08, 21:43  


misiak napisał/a:
I jeszcze o co chciałam sie spytać - mama przez parę dni po chemii bardzo dużo piła ok 4 litrów, dziwne było , że przy tak dużej ilości płynu nie chodziła za często siusiać.
Bardzo dużo je. Czy to jest normalne ?


to że mama dużo jest akurat normalne( bierze jakies sterydy ? ) wtedy apetyt wzrasta
mama jak dawno miała badany cukier?
nadmierne pragnienie może ozaczać( ale nie musi ) wzrost cukru w organiżmie
może tez być spowodowany samą chemią , dla spokoju zrobiłabym badanie cukru jednak

pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #201  Wysłany: 2014-02-13, 11:39  


Mama nie bierze żadnych leków. Od poniedziałku ma chemie do piątku. Wydaje mi sie, że znosi ją lepiej niż w zeszłym miesiącu. Apetyt trochę mniejszy. Od wczoraj jak wstaje rano pobolewa ją wątroba,ale to tylko rano. Jak długo można podawać topotekan, i kiedy powinna zrobić sobie badania, chodzi mi o tk. Następną rzeczą jest pytanie odnośnie usg brzucha. Niepamiętam kiedy miała robione , ale napewno doć dawno i dziwi mnie , że pani doktor tego do tej pory nie uczyniła. Może po wybraniu chemii dopiero ma zamiar, choć raczej nie wiem czy dobrze myślę bo mam mętlik w głowie, ale czy by tam coś było czy nie to chyba nie ma teraz żadnej różnicy bo i tak ma chemię podaną. Poprawcie mnie jeśli sie mylę.
Pozdrawiam.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #202  Wysłany: 2014-02-16, 15:02  


Dzisiejszy dzień jest beznadziejny, mama bierze zarzio, jest słaba,bolało ją w piersi.Znowu bardzo dużo pije. Czy to po chemii może być takie pragbinie ??
Czy ktoś na moje może głupie pytania, ale odpowie??
Mało tego mama ma wśrodę jechać na komisję lekarską, składaliśmy o zasiłek, tylko jak ona tam pojedzie?
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #203  Wysłany: 2014-02-16, 16:07  


nie musi jechac- mogliscie zaznaczyc opcje, ze nie jest w stanie osobiscie stawic sie na komisjie.
Jesli tego nie zrobiliscie, dowiedz sie u rodzinnego czy jest mozliwosc wystawienia zaswiadczenia? Nie powinno byc problemu
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #204  Wysłany: 2014-02-16, 18:17  


Śliczne dzięki,faktycznie nawet nie pomyślałam. Jutro sie dowiem co i jak.

[ Dodano: 2014-02-17, 12:26 ]
Mam pytanie odnośnie podawania topotekanu. Ile dawek chemii można przyjąć? Mama ma trzy i ma mieć jakieś badania. Zastanawiam sie czy to koniec leczenia. I czy jeśli wybierze tą chemię i by było bez znacznej poprawy to co dalej??
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #205  Wysłany: 2014-02-19, 09:29  


Może któraś z was mi odpowie na pytanie odnośnie brania topotekanu. W ilu dawkach można go brać. I jeśli on nie zadziała to co dalej? Czy jest jakie następne leczenie?
Mama ma narazie trzy cykle, potem ma mieć jakieś badania. Nie było mamy lekarza onkologa był na urlopie a pani u której była powiedziała cyutje- u pani leci wszystko na łeb na szyję, co miała na myśli nie wiem , mama nie spytała bo była zszokowana tymi słowami.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
ultra 


Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 181
Pomogła: 19 razy

 #206  Wysłany: 2014-02-20, 08:55  


Misiak, z tym ZUSem to oprócz tego, ze lekarz orzecznik może przyjechać do domu, to jeszcze jest taka opcja, ze są pewne typy raka, które z marszu są orzekane jako stała niezdolność do powrotu do pracy.
U nas tAk było, ze lekarz przyjechalA i była bardzo oburzona wręcz na mamy lekarke rodzinna, ze ta nie wpisała od razu we wniosku ze jest to mesotheliomA, bo ten typ od razu kwalifikuje pacjenta do renty bez konieczności jakiejkolwiek wizyty orzecznika.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #207  Wysłany: 2014-02-20, 09:24  


misiak napisał/a:
Może któraś z was mi odpowie na pytanie odnośnie brania topotekanu. W ilu dawkach można go brać. I jeśli on nie zadziała to co dalej? Czy jest jakie następne leczenie?

Dawkowanie zależne jest od tego, czy chemioterapia działa i czy pacjent znosi ją dobrze. Jeśli nie ma reakcji na leczenie, a poprzednie opcje (PE/KE, CAV) zostały wykorzystane, to niestety nie bardzo jest co zaproponować w zamian poza leczeniem typowo objawowym.
_________________
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #208  Wysłany: 2014-02-21, 21:09  


Czym sie rózni schemat PE od topotekanu? Czy to prawda, że topotekan bardziej szkodzi, czyli przenika do ośrodkowego układu nerwowego co ma duże znaczenie do przerzutów do mózgu?
I po czym lekarz stwierdza , że w 2 linii podać trzeba topotekan a nie tak jak w pierwszej schemat PE?
Czy stopień IIIA to stadium ograniczone czy rozległe?

Większość osób miało profilaktyczne naświetlanie głowy, a mama nie miała i to mnie bardzo zastanawia.
Bardzo proszę o wytłumaczenie jak najprostsze jeśli można. Dziękuję. Bom ciemna. :uuu:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #209  Wysłany: 2014-02-21, 21:20  


misiak napisał/a:
Czym sie rózni schemat PE od topotekanu?

Tym, że to różne substancje. W PE jest cisplatyna z etopozydem, a topotekan to topotekan :)

misiak napisał/a:
Czy to prawda, że topotekan bardziej szkodzi, czyli przenika do ośrodkowego układu nerwowego co ma duże znaczenie do przerzutów do mózgu?

Przenika barierę krew-mózg, więc właśnie ma szansę ewentualnie zadziałać na przerzuty do mózgu.

misiak napisał/a:
I po czym lekarz stwierdza , że w 2 linii podać trzeba topotekan a nie tak jak w pierwszej schemat PE?

Po tym, ile czasu minęło od zakończenia I linii do progresji/wznowy.

misiak napisał/a:
Czy stopień IIIA to stadium ograniczone czy rozległe?

Nie przekłada się tego, to jakby dwie różne klasyfikacje.
_________________
 
izaa.k 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #210  Wysłany: 2014-02-21, 21:31  


hej schemat PE( czyli dwie substancje chemiczne cisplatyna i etopozyd) a topotecan to po prostu dwie różne substancje chemiczne, tak jakbyś miała paracetamol i ibuprofen, gdy Cię coś boli bierzesz jedno, jak ból nie ustępuje zmieniasz i bierzesz drugie:) dlatego u Twojej zmieniono podawanie chemii na topotecan ponieważ schemat PE nie przyniósł oczekiwanych pozytywnych rezultatów, często jest też tak, że dany rak uodparnia się na daną chemię i trzeba ją zmienić. Badania pokazują, że topotecan przekracza granicę krew-mózg, także co za ty idzie może zwalczać ewentualne przerzuty do mózgu, a co profilaktycznych naświetlań to zapytaj wprost lekarza co on myśli na ten temat., a TK głowy było robione? pozdrawiam

[ Dodano: 2014-02-21, 21:33 ]
Nawet nie zauważyłam, kiedy koleżanka wyprzedziła mnie w odpowiedzi hehe:)
_________________
Mama [*] 03.02.2014
Tata [*] 06.12.2002
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group