1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2011-10-04, 07:59
Gamma Knife w Polsce!!!
Autor Wiadomość
malgos1981 


Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 2

 #76  Wysłany: 2015-10-26, 09:11  pytanie


DumSpiro-Spero napisał/a:
Podstawowe warunki do przeprowadzenia radioterapii stereotaktycznej przerzutowych guzów mózgu (w tym CyberKnife oraz Gamma Knife):
  1. ognisko pierwotne pod kontrolą (nieaktywne lub leczone prawidłowo z szansą na całkowitą remisję);
  2. brak przerzutów pozaczaszkowych (np. w wątrobie);
  3. ilość przerzutów do OUN (mózgu) - maks. 3 (czasem napromienia się do 4, ale to rzadkość);
  4. maksymalny wymiar pojedynczego przerzutu - 3 cm (czasem napromienia się nieco większe, ale to rzadkość).

W Waszej sytuacji konieczne jest odnalezienie ogniska pierwotnego i ustalenie w jakich jeszcze narządach wewnętrznych prócz OUN doszło do rozsiewu.

Tymczasem nie zwlekając, pod warunkiem dobrego stanu ogólnego chorego, można podjąć decyzję o WBRT (whole brain radiotherapy treatment, paliatywne napromienianie całego mózgowia). Nie jest do tego konieczne oczekiwanie na wynik poszukiwań (ognisko pierwotne).

Radioterapia stereotaktyczna na tę chwilę nie wchodzi w grę - nie przyniesie bowiem choremu żadnej korzyści.
pozdrawiam ciepło.


witaj, Adminie.
mam pytanie o kwalifikację do zabiegu Gamma - mam umówioną konsultację w piątek w Katowicach, ale z tego co czytam nie wiem czy jest sens jechać pół Polski. Mama ma aż 5 ognisk (2, 12, 6, 17, 11 i 10 mm - przerzuty raka płuc (po bilobektomii, chemioterapii uzupełniającej i radioterapii) czy taka ilośc dyskwalifikuje? w listopadzie ma mieć radioterapię paliatywną. czy poczekać na efekty po i dopiero konsultacja? przepraszam za chaotyczność, to mój pierwszy raz tutaj...
 
Piotr Ostrowski 


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 3

 #77  Wysłany: 2015-12-15, 10:49  Re: pytanie


malgos1981 napisał/a:
mam pytanie o kwalifikację do zabiegu Gamma ...


Witaj Małgosiu,
Dasz mi znać jak poszły konsultacje i, jeśli był, to również zabieg? Bardzo mnie interesuje ten temat odkąd moja żona zachorowała. Co prawda nie ma przerzutów na inne organy ale zastanawiam się jak lekarz z wami rozmawiał? Kogo polecacie w klinice w Katowicach? Widzę na ich stronie gammaknife, że mają kilku dobrych lekarzy jak na przykład dr n.med. Arkadiusz Lech (znam jego artykuły). Odezwij się proszę. Konsultację mamy za tydzień.
 
malgos1981 


Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 2

 #78  Wysłany: 2015-12-15, 15:40  Re: pytanie


witaj Piotrze,
zadzwoniłam do kliniki do Katowic, prywatna wizyta została wyznaczona na następny tydzień, koszt ok 140 zł jak dobrze pamiętam, nie mam kartki z nazwiskiem lekarza, niestety nie pojechałam, ponieważ wcześniej zalogowałam sie na stronie warszawskiej kliniki Gamma Knife i wysyłając opis TK głowy, bardzo szybko dostałam odpowiedź, że mama nie kwalifikuje sie do zabiegu (podejrzewam, że aż 5 ognisk). Zadzwoń też do Wawy - tylko tam sie dłużej czeka bo ja dostałam info, że dopiero po nowym roku na konsultację - koszt też ok 150-170 zł, sam zabiieg nie na NFZ to ok. 20 tyś zł.
pojechałyśmy na wyznaczony termin radioterapi całej głowy (WBRT) w CO w Warszawie. Mama dostała 5 naświetlań (przez 5 dni, nie mam karty wypisowej ale była to radioterapia paliatywna). W szpitalu czuła sie ok, niestety po 7 dobie od wypisu zaczął sie kaszel i problemy z oddychaniem (uboczne skutki radioterapii?) i po dobie mama zmarła. Lekarze powiedzieli, że rak odnowił sie na płucach, stąd kaszel i problemy z oddychaniem, plus organizm wyniszczony RT, masą sterydów itp. Niestety nic nie dało sie zrobić, pierwotne ognisko raka dało o sobie znać.
Życzę powodzenia w tej trudnej walce i dużo cierpliwości jeżeli chodzi o polską służbę zdrowia.

Piotr Ostrowski napisał/a:
(...)


[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-12-16, 08:28 ]
Nie ma potrzeby cytowania całych poprzednich postów.

 
aannkkaa77 


Dołączyła: 09 Gru 2015
Posty: 2

 #79  Wysłany: 2015-12-20, 22:41  


Witam, mój tata miał napromieniane guzy przerzutowe do mózgu metoda gamma Knife w warszawie. Początkowo chciałam zrezygnować z wizyty gdyż jak byliśmy z sama płytka z rezonansu na konsultacji w cyber Knife powiedziano nam, ze guzów jest minimum 6. Pierwszy tk wykazał 2 guzy wiec tym bardziej byliśmy w szoku. Dodam ze konsultacja byla bardzo szybko od wykrycia guzów. Po konsultacji w gamma Knife guzów wyszło 5, 4 naświetlono a jeden został do wycięcia chirurgicznego. Zawsze warto skonsultować każdy przypadek bo to lekarze kwalifikują pacjentów ktorym mogą pomóc. Pozdrawiam
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #80  Wysłany: 2016-01-13, 16:51  


aannkkaa77, no i jak Twój tata po tych naświetlaniach Gamma Knife się czuje i ma?
Te guzy zupełnie usunięto?

[ Dodano: 2016-01-13, 18:07 ]
ach i jeszcze mam pytanie do Ciebie aannkkaa77, czy na NFZ czy odpłatnie?
 
aannkkaa77 


Dołączyła: 09 Gru 2015
Posty: 2

 #81  Wysłany: 2016-02-21, 21:44  


Tata czuje się dobrze, wyniki po 2 mcach wskazały, ze guzy zmniejszyły się nawet o 50%. Pojawił się jeden nowy guz i teraz czekamy czy znowu uda się go naświetlić. Zabieg wykonany na NFZ.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group