1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2011-10-04, 07:59
Gamma Knife w Polsce!!!
Autor Wiadomość
misiek 


Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 4
Pomogła: 1 raz

 #61  Wysłany: 2011-10-23, 20:55  


Moja mama niedawno była na konsultacji i została zakwalifikowana do zabiegu. Teraz czeka na termin. Jak się okazało, więcej czasu zmarnowała na czekaniu na skierowanie od swojego specjalisty, niż na drogę do Warszawy i wizytę.

[ Dodano: 2011-10-23, 20:59 ]
Dodam jeszcze że zadowolona przyjechała. Miła atmosfera i sprawna obsługa.
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #62  Wysłany: 2011-11-07, 15:21  


Ja będę miał tam zabieg w czwartek .Jak na razie wrażenia pozytywne .Miła atmosfera wszystko idzie sprawnie :)
 
Agnieszka2211 


Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 27
Pomogła: 1 raz

 #63  Wysłany: 2011-11-11, 20:04  


witam! Mojej siostrze 2 dni temu zdiagnozowali naczyniaka w mozgu. We wtorek bedzie miala angiografie w celu dokladnego oszacowania umiejscowienia i wielkosci naczyniaka. Czy takie rzeczy usuwa sie metoda GK? w jaki sposob w ogole dostac sie do Warszawy - czy to musi pokierowac szpital, czy jest jakas inna droga? Chcialabym jej pomoc i nie wiem od czego zaczac.
 
misiek 


Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 4
Pomogła: 1 raz

 #64  Wysłany: 2011-11-11, 21:08  


Agnieszka tutaj znajdziesz co leczą:
http://www.gammaknife.pl/leczenie/co-leczymy/
i o ile kojarzę co to naczyniak to chyba tak...Pewna nie jestem.

Jak już będzie wiedziała więcej, to zadzwońcie do rejestracji żeby zapisać się na termin konulstacji, na której lekarz oceni czy siostra kwalifkuje się do zabiegu tego typu.
Potem skierowanie-mama miała akurat od neurochirurga- i w umówionym trminie jedziecie.
 
cezbak 


Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Grudziądz

 #65  Wysłany: 2012-02-16, 09:40  


izaa napisał/a:
JMP napisz proszę jak dodaliście do maila zdjęcia z rezonansu. mam wynik na płytce i nie wiem jak to zrobić.
czekam na biopsję, która będzie w piatek. wynik po 2 tygodniach. nie wiem czy czekać z mailem do pragi na wynik czy pisać od razu. jak uważacie?

I przy okazji. czy ktoś z Was miał biopsję robioną w Akademii Medycznej w Gdańsku? obecne uck
bedę wdzięczna za odpowiedzi
pozdrawiam

Witam - my po prostu wysłaliśmy płytę kurierską przesyłką pocztową - koszt około 100 zł. Płyta została wysłana w poniedziałek a już wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź z Pragi z ustalonym terminem zabiegu na środę tj. 22 lutego. Tempo jak widać błyskawiczne, świetny kontakt z dr Liscak. Jeszcze jedno - na wszelki wypadek zrobiliśmy kopię płyty. Ja bym na Twoim miejscu wysłał płytę jak najszybciej ewentualne uzupełnienie wyników o biopsję można dosłać w postaci skanu mailem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
_________________
cezbak
 
andre 


Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 1

 #66  Wysłany: 2012-05-20, 17:44  


Witam! czy w Centrum Allenort też leczą gruczolaka przysadki mózgowej?
 
misiek 


Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 4
Pomogła: 1 raz

 #67  Wysłany: 2012-05-20, 19:55  


andre napisał/a:
Witam! czy w Centrum Allenort też leczą gruczolaka przysadki mózgowej?


Proponuję zapytać swojego lekarza albo zadzwonić, coś napewno powiedzą.
http://www.gammaknife.pl/leczenie/co-leczymy/
 
bosza 


Dołączyła: 17 Cze 2012
Posty: 1
Skąd: Radom

 #68  Wysłany: 2012-06-17, 17:21  oponiak


Witam! czy słyszeliście o zastosowaniu noża Gamma na oponiaka który przylega do nerwu wzrokowego?
 
justyna1631 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 3

 #69  Wysłany: 2012-07-12, 20:34  


Witam czy jak wysyłaliście wyniki do Pragi to w języku Polskim czy angielskim np wyniki biopsji i MRI proszę o szybka odpowiedź, dzięki
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #70  Wysłany: 2012-07-12, 21:54  


Witaj Justyno,
Wysyłalismy w marcu historię Taty choroby - ja napisalam po kolei chronologicznie - wszytsko w języku angielskim oraz dołączyliśmy nie wynik badania a samą płytkę. Bo Praga nie chce opisu badania, tylko płytki i sami sobie je analizują.

pozdrawiam
_________________
Katarzynka36
 
 
justyna1631 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 3

 #71  Wysłany: 2012-07-12, 22:29  


Aha, dzięki wielkie za odpowiedź,ja już wysłałam samego maila z wynikami, zobaczymy czy coś odpisze
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #72  Wysłany: 2012-07-12, 23:35  


Justyno,
wyników dr Liscak nie chce, on chce źródlo - czyli płytkę by mógł sam dokonać analizy - kwalifikacji na zabieg.

pozdrawiam
_________________
Katarzynka36
 
 
justyna1631 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 3

 #73  Wysłany: 2012-07-13, 00:15  


Tak ja zrozumiałam ale już wysłałam maila wiec poczekam czy odpisze a w miedzy czasie wyśle płytke, pozdrawiam
 
rwh 


Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 1

 #74  Wysłany: 2012-07-22, 23:39  


Witam wszystkich

U mojego taty wykryto kilka dni temu na neurologii nowotwór z kilkoma przerzutami do mózgu (tomografia), ale lekarz twierdzi, ze po dokładniejszych badaniach może ich wyjść więcej (nie musi). Na razie nie wiadomo czego to nowotwór, w wątrobie też coś chyba jest, ale też charakter chyba przerzutowy, jeśli już. Nie wiadomo na razie jakie jest źródło, ale tak czy siak najgorsze w tym wszystkim są owe przerzuty w mózgu.

Czy w takim wypadku wchodzi w grę myślenie o CyberKnife lub GammaKnife? CK używają od 2011 w Gliwicach, a GK jest dostępny w Pradze.

Jakie badania są potrzebne do ostatecznego orzeczenia lekarskiego w danej placówce, czy pacjent nadaje się do takiego zabiegu? TK samo chyba nie wystarczy, potrzebny jest rozumiem Rezonans? Sam Rezonans czy razem z TK? Wyniki w formie elektronicznej na płycie? Dadzą nam takowe w "zwykłym" szpitalu, bo na razie to ja nie wiem w ogóle w jakiej to było robione formie?

Przepraszam za chaos w moim poście, ale sami rozumiecie... ||Plss||
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #75  Wysłany: 2012-07-23, 11:58  


Podstawowe warunki do przeprowadzenia radioterapii stereotaktycznej przerzutowych guzów mózgu (w tym CyberKnife oraz Gamma Knife):
  1. ognisko pierwotne pod kontrolą (nieaktywne lub leczone prawidłowo z szansą na całkowitą remisję);
  2. brak przerzutów pozaczaszkowych (np. w wątrobie);
  3. ilość przerzutów do OUN (mózgu) - maks. 3 (czasem napromienia się do 4, ale to rzadkość);
  4. maksymalny wymiar pojedynczego przerzutu - 3 cm (czasem napromienia się nieco większe, ale to rzadkość).

W Waszej sytuacji konieczne jest odnalezienie ogniska pierwotnego i ustalenie w jakich jeszcze narządach wewnętrznych prócz OUN doszło do rozsiewu.

Tymczasem nie zwlekając, pod warunkiem dobrego stanu ogólnego chorego, można podjąć decyzję o WBRT (whole brain radiotherapy treatment, paliatywne napromienianie całego mózgowia). Nie jest do tego konieczne oczekiwanie na wynik poszukiwań (ognisko pierwotne).

Radioterapia stereotaktyczna na tę chwilę nie wchodzi w grę - nie przyniesie bowiem choremu żadnej korzyści.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group