1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gamma Knife w Polsce!!!
malgos1981

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 160288

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2015-12-15, 15:40   Temat: Re: pytanie
witaj Piotrze,
zadzwoniłam do kliniki do Katowic, prywatna wizyta została wyznaczona na następny tydzień, koszt ok 140 zł jak dobrze pamiętam, nie mam kartki z nazwiskiem lekarza, niestety nie pojechałam, ponieważ wcześniej zalogowałam sie na stronie warszawskiej kliniki Gamma Knife i wysyłając opis TK głowy, bardzo szybko dostałam odpowiedź, że mama nie kwalifikuje sie do zabiegu (podejrzewam, że aż 5 ognisk). Zadzwoń też do Wawy - tylko tam sie dłużej czeka bo ja dostałam info, że dopiero po nowym roku na konsultację - koszt też ok 150-170 zł, sam zabiieg nie na NFZ to ok. 20 tyś zł.
pojechałyśmy na wyznaczony termin radioterapi całej głowy (WBRT) w CO w Warszawie. Mama dostała 5 naświetlań (przez 5 dni, nie mam karty wypisowej ale była to radioterapia paliatywna). W szpitalu czuła sie ok, niestety po 7 dobie od wypisu zaczął sie kaszel i problemy z oddychaniem (uboczne skutki radioterapii?) i po dobie mama zmarła. Lekarze powiedzieli, że rak odnowił sie na płucach, stąd kaszel i problemy z oddychaniem, plus organizm wyniszczony RT, masą sterydów itp. Niestety nic nie dało sie zrobić, pierwotne ognisko raka dało o sobie znać.
Życzę powodzenia w tej trudnej walce i dużo cierpliwości jeżeli chodzi o polską służbę zdrowia.

Piotr Ostrowski napisał/a:
(...)


[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-12-16, 08:28 ]
Nie ma potrzeby cytowania całych poprzednich postów.

  Temat: Gamma Knife w Polsce!!!
malgos1981

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 160288

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2015-10-26, 09:11   Temat: pytanie
DumSpiro-Spero napisał/a:
Podstawowe warunki do przeprowadzenia radioterapii stereotaktycznej przerzutowych guzów mózgu (w tym CyberKnife oraz Gamma Knife):
  1. ognisko pierwotne pod kontrolą (nieaktywne lub leczone prawidłowo z szansą na całkowitą remisję);
  2. brak przerzutów pozaczaszkowych (np. w wątrobie);
  3. ilość przerzutów do OUN (mózgu) - maks. 3 (czasem napromienia się do 4, ale to rzadkość);
  4. maksymalny wymiar pojedynczego przerzutu - 3 cm (czasem napromienia się nieco większe, ale to rzadkość).

W Waszej sytuacji konieczne jest odnalezienie ogniska pierwotnego i ustalenie w jakich jeszcze narządach wewnętrznych prócz OUN doszło do rozsiewu.

Tymczasem nie zwlekając, pod warunkiem dobrego stanu ogólnego chorego, można podjąć decyzję o WBRT (whole brain radiotherapy treatment, paliatywne napromienianie całego mózgowia). Nie jest do tego konieczne oczekiwanie na wynik poszukiwań (ognisko pierwotne).

Radioterapia stereotaktyczna na tę chwilę nie wchodzi w grę - nie przyniesie bowiem choremu żadnej korzyści.
pozdrawiam ciepło.


witaj, Adminie.
mam pytanie o kwalifikację do zabiegu Gamma - mam umówioną konsultację w piątek w Katowicach, ale z tego co czytam nie wiem czy jest sens jechać pół Polski. Mama ma aż 5 ognisk (2, 12, 6, 17, 11 i 10 mm - przerzuty raka płuc (po bilobektomii, chemioterapii uzupełniającej i radioterapii) czy taka ilośc dyskwalifikuje? w listopadzie ma mieć radioterapię paliatywną. czy poczekać na efekty po i dopiero konsultacja? przepraszam za chaotyczność, to mój pierwszy raz tutaj...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group