1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dysplazja szyjki macicy
Autor Wiadomość
Dorotag2 


Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-11-25, 12:51  Dysplazja szyjki macicy


Witam serdecznie,
jakie mam szansę na wyleczenie?

3lata temu wykryto wirusa HPV 16,56 w cytologi wychodził ascuss,
po porodzie miałam wykonaną kolposkopie i wynik wycinka wykazał cin1i cin2,
wraz z lekarzem stwierdziliśmy że poczekamy pół roku i ponownie zrobię cytologie,
okazała się prawidłową, za kolejne pół roku wykonałem cytologie ale już w Szkocji bo obecnie narazie tu pracuje
i wykazała niewielkie zmiany i nieprawidłowości które muszę skontrolować za 6mies i jeżeli będą to trzeba ponownie pobrać wycinek.
Jak to wygląda czy organizm jest w stanie sam zwalczyć czy jestem zagrożona nowotworem?
 
Maryna 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 10 razy

 #2  Wysłany: 2016-11-25, 13:11  


Doroto ja Ci nie odpowiem niestety bo się nie znam na tym, poza tym powinnaś założyć swój osobny wątek - pewnie moderatorzy zaraz Ci pomogą i przeniosą do nowego wątku, poczytaj też Regulamin forum.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #3  Wysłany: 2016-11-25, 15:02  


Dorotag2,
Jakie nieprawidłowości wykryto w ostatniej cytologii? Możesz przepisać cały wynik?
CIN2 zasadniczo się leczy a nie obserwuje. Czy tę biopsję "prawidłową" robiłaś tam gdzie poprzednią?
 
Dorotag2 


Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2016-11-25, 15:10  


tak , jak najbardzie przy pobraniu wycinka i podaniu do badania wynik wygladal tak elementy lacznotkankowe z obfitymi naciekami limfoidalnokomorkowymi cin1 i w innym odnicnu widoczne cechy sredniego stopnia cin2
nastepnie ustalilam z lekarzem ze nie bedzie konizacji i ppczekamy 6 mies bo czasem organizm sam zwalcza i tak bylo wynik cytologi po 6 mies byl prawidlowy , wyjechalam za granice powtorzyma cytologie po 6 mies i wynik mowi o niewilkich zmianach na szyjce i trzba go powurzyc za 6 mies takie zalecenie
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2016-11-25, 15:21  


Skoro masz zalecenie powtórzenia cytologii to trzeba tak zrobić - -ale nadal nie wiem o jakie zmiany chodzi? Ponownie któraś CIN?
 
Dorotag2 


Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2016-11-25, 15:35  


no wlasnie nie ma tam zanego cin tylko niewielkie zmiany ktore nie klasyfikuja sie do cin , tak samo mialam przy kazdej cytologi a dopiero przy pobraniu wycinka byla klasyfikacja podczas badania materialu
 
Ulisek 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 28

 #7  Wysłany: 2017-01-04, 20:31  


Biopsja jest zdecydowanie bardziej precyzyjna niż cytologia. Szczególnie biopsja celowana pod kontrolą kolposkopu. Czy tak miałaś robioną?
Jeśli był CIN 2 ja bym się zdecydowała na konizację. Dlaczego lekarz mimo to chciał czekać?
Nowotwór nie rozwija się tak od razu, z cin 2 jest jeszcze cin 3 i dalej... więc nie ma strasznego zagrożenia. Ale po co czekać skoro można leczyć?

Zadaję te pytanie bo jestem w podobnej sytuacji, w cytologii CIN 1, czekam na wynik biopsji z szyjki. Lekarz też twierdzi że czekać i obserwować co pół roku ale ja nie widzę sensu tego czekania. Dlaczego nie lepiej od razu wyciąć? (u mnie też hpv 16).

Pozdrawiam, daj znać.
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #8  Wysłany: 2017-01-11, 21:04  


proponuję jednak zrobić kolposkopię z pobraniem wycinków. ja miałam zawsze prawidłową cytologię a przy kolposkopii z wycinkami wyszło cin2/3. Cytologię miałam wykonywaną szczoteczką w dwóch różnych laboratoriach i nigdy nie wykazały zmian, jakie uwidoczniła kolposkopia.
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group