1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dieta dr Budwig?
Autor Wiadomość
yoka3 


Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 60
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2010-09-22, 11:37  dieta dr Budwig?


Czy choremu na nowotwór jelita grubego ( po usunięciu guza bez stomii) można podawać w trakcie chemioterapii (a konkretnie już w domu po tym kilkudniowym okresie przyjmowania chemii w szpitalu ale de facto cały czas w trakcie chemioterapii jak rozumiem) pastę dr Budwig, to pasta która składa się z chudego sera białego i sześciu łyzek oleju lnianego (zawiera dużo kawsów Omega-3, specjalnie tłoczonego na zimno). Chory czuje się ogólnie dobrze, nie ma nudności, a ma za to apetyt, wszelkie inne dodatkowe tłuszcze wtedy są już ograniczone.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-22, 23:42  


Oczywiście jeżeli ojcu to nie zaszkodzi i będzie smakowało to jak najbardziej może to jeść.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-22, 23:52  


Yoka
Mój Tata wcina olej lniany nieoczyszczony dr Budwig, może nie tyle co zalecają, ale dwie łyżki dziennie. Pytałam dr - powiedział, że może jeść, podobnie jak inne "pyszności" z omega (ecomer, Biomarine).

pozdrawiam:)
_________________
Katarzynka36
 
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #4  Wysłany: 2010-12-28, 11:08  


a ja czytałam o tej diecie i aktualnie tłumaczę sobie jakiś tam artykulik na jej temat, i z tego co pamiętam dieta ta nie jest zalecana przy chemii ze względu na to, że bardzo oczyszcza i chyba osłabia leki, ale muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić. Z drugiej strony w tej diecie charakterystyczny jest pewien rygoryzm, bo jeśli spożywa się pewne produkty, których nie wolno to dieta po prostu nie działa, bo organizm nafaszerowany jest omega 6 i wypiera omega 3 z oleju. To tyle póki co :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2010-12-28, 11:59  


A czy ktoś ze stosujących wie może jak ten olej jest stabilizowany (konserwowany) bo z tego co ja wiem to olej lniany nadaje się do spożycia 2,3 doby po wyciśnięciu.
_________________
sprzątnięta
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #6  Wysłany: 2010-12-28, 12:27  


nie wiem tego, ale wiem, że należy go jak najszybciej spożyć, najlepiej zamawiać na konkretny dzień w sklepie i koniecznie musi być w lodówce
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #7  Wysłany: 2010-12-29, 21:04  


Witajcie dziewczyny
byłam na tej diecie , sprawdziłam to na własnej skórze :mrgreen: nie powiem działa ale trzeba przestrzegać reguł to jest konieczne , nie wolno stosować podczas chemioterapii i radioterapii ponieważ dieta ta jest silnie oczyszczająca organizm z toksyn , podczas chemii i naświetlań i diety organizm bardzo osłabnie to by było niebezpieczne , przy tej diecie nie wolno spożywać tłuszczów zwierzęcych dlatego że kwasy omega 3 i 6 będą się odkładały w organiźmie i będzie się tyło , próbujcie , powodzenia ;)

[ Dodano: 2010-12-29, 21:12 ]
zapomniałam olej lniany nieoczyszczany kupować w sklepach zielarskich w których są lodówki , olej musi być przechowywany w lodówce w ciemnej butelce to jest bardzo ważne :!: termin do spożycia od daty produkcji 2 miesiące :!: najlepszy z firmy Oleofarm :!:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2010-12-30, 00:17  


sonia21 napisał/a:
działa ale trzeba przestrzegać reguł

Działa... na co? :)
Albo: w jaki sposób?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #9  Wysłany: 2010-12-30, 00:28  


Nie wystarczy, że działa? :D
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #10  Wysłany: 2010-12-30, 09:10  


Ja w przeciwieństwie do Soni natrafiłem w Internecie na wpisy, że z tą dietą to tak nie do końca. Więc z pieśniami pochwalnymi poczekajmy.

[ Dodano: 2010-12-30, 09:12 ]
Dodam tylko, że jesteśmy tutaj ludźmi dorosłymi więc nic zakazać i nakazać nie można więc jeśli, ktoś będzie miał ochotę wejść do ołowianego pojemnika z radioaktywnym pierwiastkiem żeby zabić wszelkie komórki rakowe to proszę bardzo.
_________________
Andrzej W.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #11  Wysłany: 2010-12-30, 09:41  


DumSpiro-Spero napisał/a:
sonia21 napisał/a:
działa ale trzeba przestrzegać reguł

Działa... na co? :)
Albo: w jaki sposób?

Dokadnie to samo pytanie mi się nasunęło. Nie działa chyba (miejmy nadzieję, biorąc pod uwagę komu się ją tu poleca) odchudzająco, nie da się w żaden sposób sprawdzić jej działania w profilaktyce nowotworów, bo potrzebna by była duża grupa żyjących na tej diecie przez bardzo długi czas (a i tak jest za duża liczba innych czynników, które należy brać pod uwagę). Niby da się przeprowadzić u siebie jakieś badania na zawartość toksyn i po zastosowaniu diety sprawdzić, czy się zmniejszyły, ale będzie to dotyczyło jakichś pojedynczych substancji (których poziom może i spadnie), nie będzie reprezentatywne dla ogólnego stanu organizmu.
A to, że ktoś, kto ją zastosował poczuł się subiektywnie lepiej, to oczywiście fajnie, ale zasadniczo każdy, który je niezdrowo (zwłaszcza: nieregularnie, w pośpiechu, bez śniadania) i za dużo, poczuje się lepiej na jakiejkolwiek diecie o odpowiedniej ilości kalorii i przede wszystkim o stałych porach posiłków.
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #12  Wysłany: 2010-12-30, 20:29  


Witajcie
pisząc , że działa nie miałam na myśli że to dieta cud i wyleczy nas wszystkich z chorób nowotworowych , sory jeżeli tak to zrozumiałyście |prosi| ja po naświetlaniach czułam się bardzo źle , wyregulował mi się układ pokarmowy , wróciłam do swojej wagi , bo podczas naświetlań jadłam jak smok ( przytyłam 9 kg. ) obecnie ważę 68 kg.Po tamoxifenie podnosi mi się poziom cholesterolu , więc co jakiś czas stosuję tą dietę , doszłam do wniosku , że lepszy biały serek z olejem niż tabletki na cholesterol , które rujnują wątrobę to sprawdziłam na sobie naprawdę działa . Czytałam dużo o tej diecie ale że zabija komórki nowotworowe |kill| to nie wierzę w to , bo od opracowania tej diety nie ubyło chorych i onkologów lecz wręcz przeciwnie , może nie jasno napisałam o co mi chodzi w poprzednim poście . DSS napisała kiedyś że lekarze leczą raka i to jest święta prawda :!: a dieta no cóż na pewno nie zaszkodzi oczywiście zdrowa dieta
pozdrawiam cieplutko.
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #13  Wysłany: 2010-12-30, 21:45  


jak wyzdrowieję...(za jakiś czas) :) to jej spróbuję, nie zaszkodzi, a może chociaż problemy z brzuszkiem wyeliminuje. Zawsze chciałam zdrowiej jeść, ale widać trzeba było chłoniaka, żebym zaczęła :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group