1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Autor Wiadomość
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #61  Wysłany: 2017-10-04, 16:28  


Bardzo zrozumiale wszystko poisałaś.

Nie potrafie natomiast odpowiedzieć na pytanie z czego wynikają opóźnienia w wydaniu bloczków.

W każdym laboratorium procedury są inne.
Ja Ci opisałam moje doświadczenia z wypożyczaniem materiału, bo też konsultowałam 2 wyniki gdzie indziej.

Pani, z którą załatwiałam te sprawy mówiła, ze mają bardzo dużo roboty, bo jest bardzo dużo wypożyczeń szkiełek i bloczków.

Moja rada, to miła i grzeczna rozmowa typu "bardzo Pania proszę, bo sie tak bardzo denerwuję". Działa w 90% przypadków.

Niestety procedury czasami są absudralne, a sytem nieczuły na nasze cierpienie.
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #62  Wysłany: 2017-10-04, 16:38  


Martys, ja jezdzac tam po wynki, a robiłam tam hist.pat. badania dwukrotnie spotykałam się z b.przyjemna atmosfera. Wszystko na cito, dwa dni i wyniki...i teraz wszystko zmienia się o 180 stopni...bo chce badac bloczki gdzie indziej. Tlumaczenie, ze to dotyczy mojego zdrowia i spokojnej glowy plus to, ze już drugi raz przekładam lot, bo nie mogę wyjechać z kraju nie wiedzac co miałam na nodze nie pomagają....doczytałam w ustawie, ze rtyb administracyjny wynosi 14 dni...szalenie długo gdy chodzi o sprawy diagnostyki onkologicznej...czekam na telefon, kiedy będę mogla odebrać material...dzielenie materialu i wydawanie częściowe tez jest wymysłem tego zakładu. jako pacjent mam prawo do pelnej dokumentacji, bez zadnych warunków. nie robiłam problemów, bo chciałam otrzymać szkiełka, liczac jednak po cichu, ze może wyniki będą poprawne...teraz sprawa wygląda już zupełnie inaczej i każdy dzień zwloki bardzo mnie stresuje....
_________________
Aneta
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #63  Wysłany: 2017-10-04, 20:59  


Całkowicie Cię rozumiem.
Nie pozostaje Ci nic innego, jak próbować dalej.
pozdrawiam gorąco
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #64  Wysłany: 2017-10-05, 20:38  


dziekuje Martys, dziś znow boj o bloczki. Nie-mila Pani w zakładzie, z którego usiluje wypozyczyc bloczki telefonicznie poinformowala mnie, ze nie maja obowiązku wypozyczyc mi materialu!!!! w miedzy czasie przestudiowałam ustawe i rzeczywiście ustawa precyzuje sprawy dotyczące dokumentacji medycznej, w tym zdjęć rtg, ale nie precyzuje czym sa metarialy hist.pat. znalazlam również list rzecznik praw pacjenta do ministra Arlukowicza, z prosba o wprowadzenie zmian do ustawy odnośnie materiałów patomorfologicznych, oraz projekt rozporządzenia ws. standardów patomorfologii, status projetu otwarty...trochę wyrokow sadu najwyższego w tej sprawie...wychodzi na to, ze w tej kwestii poki co jest wolna amerykanka. telefon do kierownika placówki poskutkował tym, ze dziś o 19 otrzymałam maila, ze udostepnia mi bloczki w chwili zwrotu szkiełka....nie wiedziałam, ze o takie sprawy trzeba toczyc boje. wiadomym jest, ze jeśli wypożyczam bloczki po szkiełku to powstala rozbieznosc miedzy rozpoznaniami, ale wydawlao mi się, ze najważniejsze jest dobro pacjenta i to, żeby jak najszybciej się poprawnie zdiagnozowal.
_________________
Aneta
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #65  Wysłany: 2017-10-07, 18:42  


No to trafiła Ci sie placówka, nie ma co.
Na przyszłość trzeba jej unikać.

Chyba nie masz wyjścia.
Odda im te szkiełka i niech Ci dadzą bloczki.

Masakra jakaś.

Trzymaj się.
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #66  Wysłany: 2017-10-07, 22:16  


dziekuje
_________________
Aneta
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #67  Wysłany: 2017-10-08, 21:14  


Daj znać jak Ci się uda "wyrwać" od nich te bloczki.
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #68  Wysłany: 2017-10-09, 14:59  


hej, dziś przejelam bloczki, zawiozłam do zakładu w szpitalu klinicznym. będą skrawać, barwic, w srode mam dzwonic. Ciesze się bardzo, ze sa we właściwych rekach...teraz tylko doczekać do wyniku, pozdrawiam:)
_________________
Aneta
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #69  Wysłany: 2017-10-09, 18:40  


Super.
Czekamy na wynik.
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #70  Wysłany: 2017-10-11, 16:48  


odebrałam wynik po ponownym przebadaniu, rozpoznanie zgola inne niż po pierwszym badaniu...z plamy soczewicowatej na włókniaka!na szczęście dalej zmiana lagodna, ale potwierdza się regula....masz watpliwosc, sprawdz...pozdrawiam
_________________
Aneta
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #71  Wysłany: 2017-10-11, 21:09  


Super!!! pozdrawiam
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #72  Wysłany: 2017-10-11, 23:48  


dziekuje:)!!pozdrawiam:)
_________________
Aneta
 
pinakolada 


Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 17

 #73  Wysłany: 2017-11-05, 13:39  


Cześć.

Wielki Strach, czy udzielałaś się kiedyś na forum kafeterii? Nie orientujesz się co się dzieje z dziewczynami z tamtego forum i gdzie je mogę znaleźć? Doczytałam, że wszystkie przeniosły się tutaj...

Od ok. półtora tygodnia siedzę jak na bombie. Czerniak zawładnął moimi myślami i moim życiem. Na dniach mam mieć wycięte znamię, które na 99% jest czerniakiem. Strasznie się boję wyniku, bardzo bym chciała żeby było to wczesne stadium. Mieliśmy z mężem tyle planów na przyszłość, a za chwilę wszystko legnie w gruzach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group