1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy był ktoś leczony z przerzutów mięsaka (osteosarcoma)?
Autor Wiadomość
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2010-08-24, 11:43  Czy był ktoś leczony z przerzutów mięsaka (osteosarcoma)?


Witam
Chciałam się dowiedzieć czy ktoś brał chemię o nastepującym składzie: ifosfamid i etopozyd? U mojego męża który miał mięsaka kości po 2 latach pojawił sie przerzut i ma dostać chemioterpię 2 linii o powyzszym składzie. Czy ktoś zna ten rodzaj chemii? W jakich dawkach powinna być podawana? Prosze o pomoc.
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-06, 12:35  Czy był ktoś leczony z przerzutów mięsaka (osteosarcoma)?


Proszę o informację kto z Was leczył przerzuty mięsaka kości?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-06, 16:46  


Witaj fioko7, czy mógłbyś rozwinąć swoje pytanie?
Bo rozumiem, że oczekujesz konkretnych i rzetelnych informacji?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #4  Wysłany: 2010-09-07, 11:04  


Mąż 2 lata temu leczył sie na mięsaka kości. Jest po amputacji nogi. Wszystkie badania kontrolne przechodził pomyslnie az do czerwca tego roku, kiedy to okazało się że są przerzuty. Nie jestesmy z Warszawy, ale bylismy na konsultacji na Ursynowie w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości. W W arszawie zlecono chemioterapię etopozyd + ifosfamid wg schematu. Po 3 kursach wykonać tk i ewentualna operacja usunięcia guzka z płuca i po 6 kursach znowu tk. Po konsultacji w Warszawie wywnioskowałam ze będzie tylko 6 kursów chemii. Mąż leczy w miejscowości w której mieszkamy i tu lekarze zgodzili się z tym co zaproponowała Warszawa, ale wyliczyli 12 kursów. Męczy mnie ta niewiedza dlaczego 12 a nie 6? Mąż nie chce znać odp na to pyatnie i dlatego tez nie zapytał lekarza. Czy w osteosarcoma jeśli robią się przerzuty na płuca to są to rozsiane guzki? U męża znaleziono 1 guzek i jak byliśmy prywatnie u lekarza z Ursynowa to stwierdził żeby narazie monitorować ten guzek bo jest on niecharakterystyczny.
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-09, 10:23  Podwyższone enzymy wątrobowe


Witam
Mam pytanie o czym mogą świadczyć podwyższone następujące paramatery krwi:
ALAT - 50 (norma do 41) i GGTP - 96 (norma 10-71). Lekarz mówił o możliwym jakimś stanie zapalnym. Poczytałam troche na necie i sie wystraszyłam ze mogą byc oznaką przerzutów do wątroby. Czy to prawda? Zaznaczę ze mąż jest 1,5 mies po operacji nerki i teraz wyszły mu takie badania jak napisałam powyżej. Prosze o odpowiedź

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-09-09, 10:34 ]
Fioko, zgodnie z Regulaminem scalam Twój post do Twojego wątku - w sprawach odnoszących się do Waszej historii choroby pisz tutaj, w tym jednym miejscu. Pozdrawiam.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2010-09-09, 18:57  


fioko7, na szczęście wartości te nie są wysokie.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, choćby i stan zapalny, albo brane leki na przykład. Jednak mając na uwadze Historię choroby Męża, trzeba brać pod uwagę i taką ewentualność, że coś może dziać się w wątrobie.

Dobrze by było powtórzyć badania takie jak: ALAT, ASPAT, GGTP,Fosfataza alkaliczna, bilirubina, LDH.
Jeżeli wartości będą ponownie nie prawidłowe, trzeba pomyśleć o rozszerzeniu diagnostyki.
Kiedy idziecie na kontrolę?
Czy Mąż przyjmuje jakieś leki ?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2010-09-10, 06:12  


Mąż miał w normie ASPAT,LDH,BILIRUBINĘ, FOSFATAZE ALKALICZNA, KREATYNINE tylko to ALAT i GGTP było podwyższone tak jak pisałam w poprzednim poście. Mąż na stałe nie bierze żadnych leków ale po operacji dość długo brał ketonal w tabletkach. Pozostałe wyniki (morfologia) wszystko w jak najlepszym porządku, tylko te dwa alat i ggtp podwyższone. Wczoraj mąż miał robioną biochemię ale wiem ze miał mieć robione tylko aspat ale nie wiem jak wyszło bo lekarz nie powiedział - powiedział tylko że wyniki krwi sa ok.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #8  Wysłany: 2010-09-10, 14:03  


AFP oznaczono?
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
alabongo 


Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 1

 #9  Wysłany: 2010-11-05, 21:12  


U mnie w wieku 12 lat amputowano kończyny dolną z powodu osteosarcoma, a półtora roku później był przerzut do płuc. Oczywiście poddawana byłam chemioterapii, od tego czasu, a minęło już 17 lat jest wszystko ok.
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #10  Wysłany: 2010-11-12, 21:36  


Alabongo, możesz napisać coś więcej o Twojej chorobie ?
Czy była operacja płuca, czy tylko chemioterapia i jak duży był guz w płucach ?
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #11  Wysłany: 2010-12-13, 09:01  Czy to infekcja???Proszę o pomoc


Witam. Piszę z prosbą o pomoc, bo nie wiem już co mysleć i co robić. Mąż leczy się z przerzutów mięsaka kości (guzek 13 mm na płucu, i guzek na nerce). Jest w trakcie chemioterapii etopozy+ifosfamid (jest po 5 kursie). Kilka dni po 5 kursie pojawiły się objawy wskazujące na infekcję - temperatura do 39 stopni. Początkowo mysleliśmy że gorączka nastapiła po neulaście, pojechaliśmy tez na oddział zrobić wyniki krwi i wyszły ok. Lekarz kazał leczyć sie domowymi metodami. Stany gorączkow tak do 38 stopni utrzymywały sie przez kilka dni i doszło do tego uczucie łaskotania w gardle i katar. Poszliśmy do przychodni onkologicznej i pani doktor przepisała duomox. Mąż brał go prawie 5 dni ale bez poprawy. Poszlismy ponownie do lekarza 1 kontaktu i przepisał sumamed na 3 dni. W między czasie pojawił sie suchy kaszel. Rano bez temepratur, a popołudniu ok 38. Kolejny raz poszliśmy na onkologię, lekarz powiedział że oskrzela i płuca sa czyste po osłuchaniu. Zrobili tez baanie CRP, wyszło 80. Lekarz stwierdził ze nie ma konieczności dawania antybiotyku i kazał mężowi iść do laryngologa. Poszliśmy prywatnie do laryngologa, który stwierdził, że mąż w ogóle nie ma śluzówki w gardle i że to może przez chemię. Mąż próbuje odkaszliwać bo czuje ze flegma zalega mu w okolicy" jabłka adama".Kaszel suchy nadal męczy. O dziwo w nocy jest spokój, mąż śpi i nie kaszle w ogóle. Ja martwie sie że ten kaszel może być objawem że nowotwór bardziej zaatakował płuca, czy krtań, sama juz nie wiem co. Powiem jeszcze tyle że 18 listopada mąż miał robiony tomograf płuc i jamy brzysznej i wyszła poprawa w porównaniu do poprzednich badań. Guzki zmniejszyły się, a więc chemia działa. Ja jednak cały czas martwię sie, że ten kaszel nie jest od onfekacji i te stany podgoraczkowe (w sobote wieczorem juz mniejsza temp tak do 37. 5, wczoraj rano 36,7, popołudniu i wieczorem 37,5-37,7). Proszę o pomoc.
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #12  Wysłany: 2011-01-03, 07:14  Leczenie przerzutów osteosarcoma za granicą.


Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś namiar bądź zna dobra klinikę zagraniczną, która leczy przerzuty osteosarcoma. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Mąż ma przerzuty osteosarcoma. Miał chemie II rzutu ifosfamid i etopozyd ale chyba niewiele pomogła. Teraz czekamy jeszcze na tomograf i lekarze zaproponowali chemię gemtycabina i docetaxol (nie wiem czy poprawnie napisałam nazwy). jA NIE WIEM co robić czy próbować jeszcze tej chemii czy szukać jakiegos szpitala nie w Polsce. Proszę o porady i pomoc.

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2011-01-03, 08:18 ]
fioko7, scalam temat do Twojego pierwotnego wątku - łatwiej jest pomóc, kiedy zna się całą Waszą historię choroby, a ta opisana jest w Twoim temacie. Pozdrawiam.
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #13  Wysłany: 2011-01-06, 22:22  


A tomograf kiedy będzie miał robiony i czy ten kaszel ma nadal ?
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #14  Wysłany: 2011-01-07, 09:31  


15.12.2010 mąż miał robiony tomograf i wg opisu wyszedł rozsiew drobnoguzkowy w płucach. Lekarzom jednak nie dawał spokoju ten kaszel i podwyższone temperatury i zbadali krew i wyszło, że mąż przeszedł zapalenie mycoplasma pneumoniae. Kilka dni temu przyszły jeszcze wyniki na chlamydie pneumoniae i wartosć wyszła na granicy i lekarka kazała to badanie powtórzyć, a więc czekamy na wynik. Lekarze twierdzą, że wynik tk z 15.12.2010 mógł być "zakłócony" przez to zapalenie. Bylismy na konsultacji w CO w Warszawie. Lekarze ustalili że 17.01.2011 mąż będzie miał kolejny tomograf, aby sprawdzić czy coś sie zmieniło. Jakby guzki były nowotworowe to chemia zmieniona będzie. W czasie świąt mężowi się polepszyło, ustał kaszel i goraćzki, jednakże od Sylwestra znowu stany podgoraczkowe do 38 i znowu kaszel. Mąż caly czas twierdzi że czuje drapanie jakby w krtani i że z nosa spływa mu gęsta wydzielina do gardła i że to powoduje kaszel. Nadmienię ze katar ma non stop. Nie wiem co mysleć o tym wszystkim.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #15  Wysłany: 2011-01-07, 21:36  


fioko7, czy Mąż otrzymał jakieś leczenie?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group