1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Autor Wiadomość
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #16  Wysłany: 2015-06-09, 11:10  


Już po wizycie w Warszawskim CO , termin poszerzenia marginesu oraz oznaczenia i zbadania wartownika ustalony na 25 czerwca :)
Wrażenia po wizycie jak najbardziej pozytywne , nastawiłam się na dłuuuuuuuuuuugie czekanie a poszło jak z buta :-D ale faktycznie o godz. 15 były jeszcze osoby z godz. 8 , a ja weszłam jeszcze sporo przed wyznaczoną godz. ale to może dlatego że miałam jeszcze przeprowadzaną wstępną diagnostykę anestezjologiczną ?
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów tych piszących jak i tylko czytających :)
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #17  Wysłany: 2015-07-02, 19:30  


icia napisał/a:
To cięcie pod pachą trochę mi dokucza i coś twarde zaczyna mi się tam robić , nie wiem czy to ma tak być , czy to normalne??


to może być zbierająca się limfa
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #18  Wysłany: 2015-07-20, 21:22  


I już po zdjęciu szwów i wyniki odebrane :)
Węzły wartownicze czyste , zalecenia co do dalszego postępowania w chorobie to rutynowa kontrola 2 razy do roku USG i RTG i o dziwo kazali mi z tym iść do rodzinnego a w COI pojawić się dopiero gdyby coś niepokojącego się działo
Pozdrawiam Was wszystkich i życzę Wam też takich pozytywnych informacji jakie ja dziś usłyszałam :)
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #19  Wysłany: 2015-07-21, 21:40  


Usłyszałam dokładnie to samo w COI i też byłam zdziwiona,że nie podlegam kontroli u nich.Czuję się pozostawiona sama sobie bo jakie pojęcie o czerniaku ma rodzinny
 
kasia1976 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #20  Wysłany: 2015-07-22, 14:41  


Nie daj się oszukać u mojej mamy też miało być rtg co 6 miesięcy i usg zrób sobie jeszcze inne badania , a lekarz rodzinny o czerniaku nie wie nic . W COI chcą umyć ręce , bo jak pojawi się coś niepokojącego to może być już pozamiatane. Trzymaj się .Pozdrawim
_________________
kasia1976
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #21  Wysłany: 2015-07-22, 15:06  


kasia1976 napisał/a:
Nie daj się oszukać

Nie do końca rozumiem kto ma być tym oszustem i wobec kogo takie oskarżenie jest kierowane.

kasia1976 napisał/a:
u mojej mamy też miało być rtg co 6 miesięcy i usg

Takie skierowanie może dać bez problemu lekarz rodzinny.

kasia1976 napisał/a:
lekarz rodzinny o czerniaku nie wie nic

Nie musi wiedzieć niczego poza tym by dać skierowania j.w. Ewentualnie zbadać palpacyjnie węzły chłonne lub przy pojawieniu się nowej zmiany skórnej dać skierowanie do lekarza dermatologa w celu wykonania dermatoskopii.
A ewentualne nieprawidłowości w RTG lub USG zobaczy.
Nie róbcie proszę z lekarzy rodzinnych idiotów.

kasia1976 napisał/a:
W COI chcą umyć ręce

To pomówienie.

kasia1976 napisał/a:
jak pojawi się coś niepokojącego to może być już pozamiatane.

Jak pojawi się coś niepokojącego to trzeba będzie to zbadać i leczyć. I wtedy CO-I będzie potrzebne.

Na razie dajcie tym lekarzom leczyć chorych z chorobą aktywną, bo inaczej zasoby "kontrolowanych" po udanym leczeniu zaleją ich i zabraknie czasu i sił na naprawdę chorych.

Taki standard obowiązuje w całym cywilizowanym świecie. Do onkologa idzie się w razie realnej potrzeby, a ten wtedy nigdy nie odmawia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #22  Wysłany: 2015-07-22, 22:37  


ali0210 napisał/a:
Szkoda, że tak piszecie Panie.

Piszemy o kontroli po leczeniu, a podany przez Panią przykład wydaje się, że tego nie dotyczy.

myszka napisał/a:
Mialam podobna sytuacje z lekarzem rodzinnym jak Ty.A teraz kiedy ide po skierowania na badania to jest problem.Usg zawsze musze robic prywatnie, a rtg po znajomosci.Bo moja pani doktor twierdzi ,ze nie ma po co sie naswietlac.

To rozumiem.
W takiej sytuacji należy żądać w CO-I pisemnych wskazań dotyczących kontroli (wskazanych w danym przypadku; pamiętajmy, że czerniaki to choroby różne i o różnym ryzyku rozsiewu/nawrotu).
Wtedy nikt nie odmówi.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #23  Wysłany: 2015-07-24, 14:30  


Cytat:
Usg zawsze musze robic prywatnie, a rtg po znajomosci.Bo moja pani doktor twierdzi ,ze nie ma po co sie naswietlac.


I ma racje. Chcesz dodatkowe badania to sobie za nie plac a nie blokuj lekarzy dla na prawde chorych. Robienie 'po znajomosci' to tez niestety patologia tego kraju. Kazdy powinien miec rowny i sprawiedliwy dostep do bezplatnej sluzby zdrowia.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #24  Wysłany: 2015-07-24, 20:42  


stefanek napisał/a:
(...)


Stefanku nie zgodziłabym się tu z Tobą

USG i RTG to rutynowe badania a nie dodatkowe, wskazane przez CO jako badania kontrolne po wycięciu czerniaka , chyba tylko te najcieńsze czerniaki nie wymagają tej kontroli,

A załatwianie badania RTG to nie wiem co Myszka miała na myśli ale chyba chodziło o samo skierowanie bo bez niego nawet prywatnie RTG się nie wykona.

Nie bądźmy dla siebie złośliwi , cieszmy się tym co mamy i pomagajmy sobie w chorobie dzieląc się doświadczeniami i spostrzeżeniami :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-07-28, 08:06 ]
Nie ma potrzeby cytowania całych poprzednich postów.

 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #25  Wysłany: 2015-07-24, 20:52  


Myszka miala cienkiego czerniaka i to 5 lat temu jesli sie nie myle nie sa wiec w jej przypadku rutynowe.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #26  Wysłany: 2015-07-24, 21:19  


Po co ta dyskusja.Każdy ma swój rozum i robi jak uważa .Czerniak to nieprzewdywalny nowotwór a badania kontrolne raz w roku każdy powinien mieć zrobione.Takie jest moje zdanie .
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #27  Wysłany: 2016-02-07, 11:37  


Kochani chciała bym Was prosić o pomoc

W tym miesiącu trafiłam do ortopedy z bólami zwyrodnieniowymi w stawie barkowym , poprosiłam go także o zdiagnozowanie bólu kręgosłupa który pojawił się u mnie ok 3 m-cy wstecz

Po wykonaniu rtg lekarz powiedział że jeden z kręgów wygląda jakby był złamany , na moje pytanie czy to może być przerzut czerniaka odpowiedział negatywnie i dał mi skierowanie na TK tego kręgu w celu dalszej diagnostyki

I teraz moje pytanie czy zwykłe TK może wykluczyć przerzut czy powinno to być TK z kontrastem ?

Tak trudno uzyskać skierowanie na badania od lekarzy a jeśli jeszcze nie wie się dokładnie o co prosić to już wcale nie chcą dać
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #28  Wysłany: 2016-03-08, 20:55  


icia, czy wyjaśniło się u Ciebie sprawa z kręgosłupem? Miałaś robione TK?
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #29  Wysłany: 2016-03-09, 16:36  


TK wyszło ok , tak mnie zastanawia czy lekarz oglądał mój wynik z rtg czy pomylił z innym .

Ale tak mnie skutecznie wystraszył tą diagnozą że te oczekiwanie na wynik TK było dla mnie koszmarem
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #30  Wysłany: 2016-04-19, 14:11  


Jutro wizyta kontrolna w CO :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group