1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dla mnie wyrok
Autor Wiadomość
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2014-06-17, 15:28  Dla mnie wyrok


Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Czytam to forum od 20 dni.
Może od początku - całe życie miałam znamię na łydce. Jakiś rok może półtora temu to znamię zaczęło mnie swędzić, robił się strupek i jak by to powiedzieć - czułam je jak jakoś krostę przez co nie mogłam o nim zapomnieć.

8 maja udałam się do dermatologa, Pani doktor obejrzała znamię i stwierdziła, że żle wygląda, jak to ona określiła są różne kolory, różne faktury i lepiej usunąć. Dostałam skierowanie do chirurga.

Chirurg nie patrząc na moje znamię zapisał mnie na zabieg na 28 maja.
Podczas zabiegu usłyszałam rozmowę lekarza z pielęgniarkami mu asystującymi, ze żle to wygląda. Od razu dodałam dwa do dwóch i wyszedł mi czerniak.

Niestety nie pomyliłam się. Dziś odebrałam wynik.

Histpat:
Płacik skóry 2 razy 0,8 cm z barwnikową płaską zmianą - Melanoma malignum pigmentosus epithelioides typus nodularis, excisio completa, marginesy boczne 0,1 cm i 0,05 cm, w głąb 0,3 cm.
Wg Clarka 2 naciekania, Breslow 1 mm, figury podziału mniej niż 1/1 mm2, owrzodzenia brak, angioinwazji brak, guzki satelitarne - brak, cechy znamienia obecne, cechy regresji brak, nacieki limfocytarne rozsiane na granicy, zmiana na całej długości. Materiał przebadano w całości.

Jestem załamana, nie mogę zdobyć się na pozytywne myślenie. Nie mam w nikim wsparcia. Nie wiem co robić. Nic już nie wiem.

Zapomniałam dodać, że lekarz o czerniaku poinformował mnie w biegu na schodach. Rzucił tylko - wyniki są złe, proszę przyjść jutro do poradni onkologicznej i wsio.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-06-17, 15:55  


Monika,
dobrze w takim razie, że tu jesteś, bo tu wsparcie dostaniesz i to od wielu osób.

Jutro masz wizytę w poradni, rewelacyjnie, że tak szybko.

Jakkolwiek dzisiejsza diagnoza brzmi dla Ciebie jak "wyrok", oczywiste jest, że będziesz walczyć i nie dasz się chorobie :) Są na tym forum osoby skutecznie walczące z czerniakiem, to może być dla Ciebie idealna motywacja.

Witaj na forum, jesli będziesz miała jakieś pytania, z pewnością uzyskasz odpowiedzi.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #3  Wysłany: 2014-06-17, 16:51  


Monika84,

jakie masz konkretnie pytania?

Od razu mowie, ze nie mamy zadnych innych wynikow i niewiele da sie powiedziec. Musisz zrobic rtg pluc, USG j.brzusznej, dobrze byloby zrobic USG wezlow chlonnych.
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #4  Wysłany: 2014-06-17, 18:23  


Dziękuję wam bardzo za wsparcie.Moje nastawienie jest dramatyczne.Nie mogę wykrzesać w sobie nawet odrobiny wiary w to,ze z tego wyjdę.

Dziś odebrałam wynik histo.......nic innego jeszcze nie miałam robione.

Zobaczę co jutro powie lekarz.Wspominał on o skierowaniu do szpitala do wawy i docinku rany jak również wycięciu węzłów.
O usg,rtg itp nic nie mówił chodz czytając to forum wiem,że to standard.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #5  Wysłany: 2014-06-17, 18:25  


Monika,
te badania zostaną zlecone, a Ty pomyśl, czy nie przyda Ci się wsparcie psychologa/psychoonkologa? Nie musisz zmagać się z tym sama.
 
pit76 


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 39
Pomógł: 14 razy

 #6  Wysłany: 2014-06-17, 18:41  


Breslow 1mm. Powinnas byc spokojna, znalazłas go we wczesnym stopniu zaawansowania, mozesz sie naprawde cieszyc ze teraz a nie pozniej.
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #7  Wysłany: 2014-06-17, 19:17  


Lekarz mi powiedział,że to bardzo zły wynik.
 
pit76 


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 39
Pomógł: 14 razy

 #8  Wysłany: 2014-06-17, 21:34  


Ano, czerniak to zawsze zły wynik. Ale skoro czytałas forum to wiesz ze Breslow 1-2mm to statystycznie ponad 90% szans na wyleczenie, aczkolwiek nie kazdy nowotwor taki sam. Nie ma sensu panikowac, moja matka miała 9mm przezyła 3mies od daignozy a ktos inny z 11mm zyje kilka lat. 1mm to powod do radosci ze znalazłas go w pore w przeciwienstwie do ludzi ktorzy zbyt długo zwlekaja z wizyta u lekzrza a potem sa takie wyniki 7, 9, 11 mm. Gdyby wiedza o tym nowotworze była lepiej rozpowszechniona, profilaktyka itd na takich wynikach 1-2mm moze by sie konczyło.
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2014-06-17, 22:22  


Panikuję strasznie,muszę się z tym oswoić.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #10  Wysłany: 2014-06-18, 00:28  


Monika,

jesli potrzebujesz wsparcia emocjonalnego, wygadania się, poproś administratorów o wydzielenie wątku tzw. kciukowego - tam użytkownicy forum będą mogli Cie wspierać "duchowo", zaś ten wątek - merytoryczny - poświęcony będzie konkretom związanym z diagnostyką i leczeniem.
Pozdrawiam :)
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #11  Wysłany: 2014-06-18, 06:39  


Ludziska na prawdę jesteście wspaniali.Nie mogę się nadziwić,ze zupełnie obcych ludzi interesuje mój los.Dziękuję wam bardzo,ze jesteście.

Nie spałam dziś całą noc,po prostu jak każdy/a muszę oswoić się z diagnozą,przyjąć do wiadomości fakty i na pewno jakoś to będzie.Emocje opadną i będzie git ;)
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #12  Wysłany: 2014-06-18, 07:51  


To jest zrozumiałe, że potrzeba czasu na oswojenie się z taką diagnozą, wszyscy tutaj to doskonale rozumieją! dzisiaj rak to nie wyrok, szanse masz, także grunt to się nie poddawać i walczyć z pozytywnym nastawieniem - dam radę i wyjdę z tego i jak piszesz będzie git.

Dzisiaj masz wizytę w poradni zapisz sobie pytania (bo wiadomo możesz być/będziesz trochę zdenerwowana)jakie chcesz zadać lekarzowi, bo coś może umknąć.

Pozdrawiam.
 
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #13  Wysłany: 2014-06-18, 10:11  


W zasadzie to nie mam pytań do lekarza wszystko co powinnam juz wiem z tego forum ;)
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #14  Wysłany: 2014-06-18, 14:36  


Monika84, jak wizyta u onkologa ?
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #15  Wysłany: 2014-06-18, 14:39  


Kochani mój lekarz to fantastyczny człowiek,bardzo poprawił mi nastrój i całkowicie zmienił mój tok myślenia.

Dostałam skierowanie z wyznaczonym już terminem do prof Rutkowskiego do CO w Wawie na 30 czerwca.

Czy to normalne,ze mój lekarz nie zlecił mi usg,rtg,tk ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group