1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POMÓŻCIE CO TO ZA PIEPRZYK CZY CZERNIAK ?
Autor Wiadomość
szymsia30 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2016-01-28, 13:19  POMÓŻCIE CO TO ZA PIEPRZYK CZY CZERNIAK ?


WITAM PAŃSTWA SERDECZNIE
choć witam serdecznie mój humor raczej optymistyczny nie jest
w dniu wczorajszym podczas kąpieli zauważyłam pieprzyk , wzbudził moj niepokoj gdyż jest zupełnie czarny jakby namalowany flamastrem a reszta piperzyków ( a mam ich troche ) jest brazowa lub jasnobrazowa
pieprzyk jest malutki wielkosci ok 2mm ( oczywiscie juz zmierzyłam )
i gołym okiem nie ejst to nic specjalnego jednakze postanowiłam zrobić zdjecie i je powiekszyc i nie wyglada to juz tak dobrze
duzo kiedys czytałam o czerniaku widziałam mnóstwo zdjęc wydaje mi sie ze ejst bardzo podobny do takich zmian
tu wrzuciłam zdjecie
http://zapodaj.net/f51826503e923.jpg.html

bardzo sie martwie umówiłam sie do dermatologa na wtorek na badanie dermatoskopowe
ale płakać mi sie che jak widze na zdjeicu jego postac,
czy ktos mi powie wiem ze mnóstwo tu ludzi którzy przeszli te chorobe lub z nia walcza moze mieli podobny okaz do mojego ?
_________________
szymsia30
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #2  Wysłany: 2016-01-28, 14:00  


tylko i wyłącznie po badaniu histopatologicznym można mieć pewność czym jest dane znamię, niestety nikt w internecie nie jest w stanie rozwiać Twoich wątpliwości.
Na szczęście wykonałaś już pierwszy krok - zapisałaś się do dermatologa, który obejrzy zmianę przy użyciu dermatoskopu i podejmie decyzję czy należy je usunąć, powodzenia:)
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #3  Wysłany: 2016-01-28, 16:53  


Koniecznie idź do lekarza, nalegaj na wycięcie tej zmiany. Czasami lekarze nie chcą wycinać, znamy wiele takich przypadków :)
 
Karina Święch 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 334
Skąd: Kraków
Pomogła: 83 razy

 #4  Wysłany: 2016-01-28, 19:06  


Masz racje tylko wizyta u specjalisty rozwieje twoje wątpliwości. Piszesz że masz dużo znamion na ciele ( piepszyków) czy jakieś już diagnozowalas? Czy ten który opisujesz pojawił się nie dawno? Czy zmienia kolor, wielkość ,kształt? W jakim jest miejscu? To są informacje o które zapewne zapyta dermatolog.
_________________
Zbyt szybko się to potoczyło 08.12.14 -18.02.15
 
szymsia30 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2016-01-29, 07:28  


witam
wczoraj zmieniałam juz wizytę z dermatologa na lekarza chirurga onkologa
takze mam na wtorek

pieprzyk nie wiem keidy dokłądnie sie pojawił , ale mam wrazenie ze juz go widziałam kilka razy znaduje sie z prawej strony mniejwiecej jak jest biodro ale bardziej z tyłu nad posladkiem
dlatego ze musze bardzo sie wykrecic aby go dojrzec to pewnie wczesniej nie zwracałam na niego az takiej uwagi lub popraostu zapomniałam ze jest
nie sadze abym go miała od dawna bo 3 lata temu byłam w ciazy i wtedy miałam obsesje na ogladaniu swojego ciała ( w poszukiwaniu rozstepów ) hehehe
w roku 2014 chodziłam na solarium przed slubem siostry
a tak poza tym to na słonku przebywam mało z racji pracy - byłam tez kilka razy nad woda ale nie specjalnie sie opaliłam
piperzyk jest innego koloru niz cała reszta , wszytskie piperzyki obejrzałam na zoomie w telefonie i wygladaja tak samo sa gładkie itp. ten czarny i z tymi nierwónosciami
moj maz twierdzi ze to dobrze ze wkoncu on mnie zaniepokoil i postanwiłam sie wybrac do dr bo na zywo wyglada własnie jak mini kropeczka i on mowi ze nigdy by nie pomyslał ze to moze byc cos złego dopoki sam nie zobaczył go w powiekszeniu
bardzo sie martwie , 4 lata temu ciezko przeszlismy nowotowr siostry to była ziarnica
boje sie ze i mnie dopadnie cos. choc troche sie sama pocieszam ze jest to bardzo małe max 2 mm ale z tego co juz czytałam to licxzy sie chyba ile ejst w głąb zajete |??
a dermatolga zmieniłam bo stwierdziałm ze jak to powazna zmiana to i tak wysle mnie do chirurga na wyciecie wiec nie chciałam przeciągac tego w czasie .
_________________
szymsia30
 
myszka141_2008 


Dołączyła: 21 Gru 2012
Posty: 69
Pomogła: 4 razy

 #6  Wysłany: 2016-01-29, 17:53  


Dobra decyzja z tym chirurgiem. I bardzo dobrze, że działasz tak szybko.
Zmiana faktycznie nie wygląda ciekawie i ja osobiście nalegałabym na natychmiastowe jej usunięcie metodą chirurgiczną. Prześlą do badania i będziesz miała pewność, że (tu mam nadzieję i bardzo Ci tego życzę) to nic takiego.
_________________
myszka141
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #7  Wysłany: 2016-01-29, 19:17  


Znamię mogło się pojawić po ciąży, znamiona mają receptory estrogenowe.

Właśnie, tak jak pisze myszka - pamiętaj żeby usunąć chirurgicznie do badania histopatologicznego, a nie jakimś laserem
 
szymsia30 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2016-01-29, 19:37  


Tak wiele już w te trzy dni przeczytałam ze wiem właśnie iż musi zrobić to najlepiej dobry lekarz ten akurat jest szefem całego oddziału chirurgii onkologicznej oczywiście chce to jak najszybciej usunąć
W ciąży miałam mało progesteronu i żeby donosić ciążę brałam bardzo duże jego dawki
Teraz w kwietniu mieliśmy mieć pierwsze podejscie do kolejnej ciąży i nie wiem co z tego wyjdzie w aktualnych okolicznościach
_________________
szymsia30
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #9  Wysłany: 2016-01-31, 10:24  


szymsia30, nie stresuj się na zaś :) moje znamię wyglądało całkiem ładnie, a okazało się czerniakiem. Nie zawsze te wyglądające brzydko są złośliwe. Podam tu nawet przykład mojej koleżanki, której znamię w czasie wakacji (intensywne opalanie) się odbarwiło, zaczęło cieknąć a nic złego nie wyszło. Bądź dobrej myśli, bo to więcej niż połowa sukcesu i daj znać jak wyniki. Pozdrawiam :)
 
szymsia30 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2016-02-03, 07:43  


witam
jestem po wizycie
troche rozczarowana a jednoczesnie szczesliwa
rozczarowana bo :
dr choc najwyzszy stopniem onkolog specjalizujacy sie w tego typou nowotworach spojrzał tylko okiem
nie uzył zadnego przyrzadu zeby przyjrzec sie temu z bliska
tłumaczylam mu ze na "oko" piprzyk wyglada jak kropka od markera a w powiekszeniu jest juz nieładnie co widzieliscie pod linkiem
on stwierdzil ze to nic groznego i nie mam sie martwic
no ciesze sie gdyby tam było 100% ale jego wypowiedz i sposob badania hjm nie wsbudził mojego uznania
poprosiłam mimo wszytsko o usuniecie
powiedział ze moge to zrobic w ramach NFZ
i dał nr aby sie zapisac na zabieg bedzie trwał 5 min i zostanie po nim kreska
i tak tez zrobie
nie chce co meisiac sie denerwowac i sprawdzac czy urosło, czy zmieniło kolor itp

[ Dodano: 2016-02-03, 07:44 ]
sory za słowo wsbudził heheheh
_________________
szymsia30
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #11  Wysłany: 2016-02-03, 07:58  


No ja już na oko nie uwierzę żadnemu super specjaliśćie.
Dwa razy się mocno zawiodłam.

Szymsia wycinaj jeśli Cię niepokoi.
Będziesz miała spokój.

pozdrawiam
 
szymsia30 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 5

 #12  Wysłany: 2016-02-03, 08:06  


dokładnie tak zrobię
nie chce załowac za kilka miesiescy ze tego nie zrobiłam
u nas w rodzinie przypadki wszelkich nowotworów to chleb powszedni i nie chce by mnie cos dopadło
_________________
szymsia30
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #13  Wysłany: 2016-02-03, 11:02  


To dziwny 'specjalista' skoro nawet nie uzyl dermatoskopu zeby w powiekszeniu obejrzec. To jest raczej podstawowe badanie.
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #14  Wysłany: 2016-02-03, 15:12  


Chirurdzy onkolodzy raczej nie używają dermatoskopów.
To narzędzia dermatologów.

Ja zawsze sprawdzałam znamiona podwójnie.
U chirurgów onkologów, którzy specjalizowali się w nowotowrach skóry (zwykłe "rzucał" okiem na znamiona i już)
oraz
u dermatologów, którzy oglądał znamiona w dermatoskopie i terz specjalizowali się w nowotworach skóry.

Mimo tego podwójnego sparadzania u różnych lekarzy się niestety zawiodłam dwa razy.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #15  Wysłany: 2016-02-04, 10:32  


Dobry dermatolog specjalista od raka skory jest w stanie zdjagnozowac poprawnie w 80% ogladajac przez dermatoskop. Sa pewne cechy znamion ktorych golym okiem nie widac wiec rzucanie okiem na znamie to mozna sobie samemu zrobic.

[ Dodano: 2016-02-04, 10:35 ]
http://www.dermnetnz.org/...t-melanoma.html

Przyklady jak to widac pod dermatoskopem i jakie cechy wystepuja.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group