1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 52
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja zdjęcia RTG pilne
myszka141_2008

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6445

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2019-02-22, 11:44   Temat: Interpretacja zdjęcia RTG pilne
Zdjęcie chyba winno posiadać opis radiologa z placówki, w której wykonywane było badanie.
  Temat: Wynik badania rezonansu u 10 letniej dziewczynki
myszka141_2008

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9796

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2018-02-09, 13:50   Temat: Wynik badania rezonansu u 10 letniej dziewczynki
Witaj, niestety nie znam się na tym temacie, ale podrzucę link do ciekawej wg mnie pracy na temat dojrzewania mózgu. Szukaj na stonie 5, tam jest o "terminal zone".

http://docplayer.pl/85244...netycznego.html

Mam nadzieję, ze ktoś mądry podpowie coś budującego i trzymam kciuki, żeby było wszystko ok :-)
Pozdrawam ciepło
  Temat: czerniak Clark III, co dalej?
myszka141_2008

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22582

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-15, 09:13   Temat: czerniak Clark III, co dalej?
Witaj Aniu,
Co u Was? Mam nadzieję, że wiadomości pomyślne. Jak się czuje córcia? Dużo zdrówka i pogody ducha dla Was :-)
  Temat: Rak odbytnicy w wieku 26 lat, jak z tym żyć?
myszka141_2008

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16435

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-06, 11:12   Temat: Rak odbytnicy w wieku 26 lat, jak z tym żyć?
Witaj Grzegorzu, dawno nie dawałeś znać co u Ciebie. Jak się czujesz? Pozdrawiam ciepło
  Temat: Zwężenie esicy przez naciek
myszka141_2008

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5632

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-13, 13:26   Temat: Zwężenie esicy przez naciek
Czy to napewno rak i w jakim stadium dowiemy się jak będą wyniki. Niemniej kolonoskopia nasuwa uzasadnione podejrzenie procesu złośliwego, dlatego też możecie zacząć działać (na ile to możliwe) już teraz.
  Temat: POMÓŻCIE CO TO ZA PIEPRZYK CZY CZERNIAK ?
myszka141_2008

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-29, 17:53   Temat: POMÓŻCIE CO TO ZA PIEPRZYK CZY CZERNIAK ?
Dobra decyzja z tym chirurgiem. I bardzo dobrze, że działasz tak szybko.
Zmiana faktycznie nie wygląda ciekawie i ja osobiście nalegałabym na natychmiastowe jej usunięcie metodą chirurgiczną. Prześlą do badania i będziesz miała pewność, że (tu mam nadzieję i bardzo Ci tego życzę) to nic takiego.
  Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
myszka141_2008

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25396

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-08-26, 14:46   Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
Gosiu, uwierz, że wiele tu osób boryka się z podobnymi myślami do Twoich. Ja do tej pory nie mogę sobie darować, że w swoim dorosłym życiu nie zdąrzyłam bardziej pomóc mamie pożyć lepiej, wygodniej, spokojniej.
Nasi rodzice byli z pokolenia, które na wszystko musiało ciężko zapracować. Również moja mama nie miała w życiu lekko. Od dzieciństwa chory kręgosłup, brak pomocy ze str mamy przy wychowywaniu dzieci, mąż alkoholik, w końcu jego przedwczesna śmierć i samotne wychowywanie dzieci. Ogólnie mówiąc - klepanie biedy.
Dopiero gdy ostatnie z dzieci - czyli ja - się usamodzielniło, mama mogła zacząć żyć spokojniej. Niestety, choroba odebrała dany jej czas :-( A ja nie zdąrzyłam w swoim dorosłym życiu na tyle stanąć na nogi, aby ulżyć mamie finansowo, aby mogła na co dzień pozwolić sobie na wszystko, czego odmawiała sobie przez całe swoje życie.

Do tej chwili (i myślę, że do końca swoich dni nie poradzę sobie z tym poczuciem winy) nie mogę sobie darować, że mama ostatnie świadome 12 dni swojego życia spędziła sama w szpitalu. Sala pooperacyjna bez możliwości odwiedzin... Tłumaczyłam lekarzom, ze mama nigdy stąd już nie wyjdzie, ale oni mieli swoje procedury :-( Tego jednego nie mogę sobie darować...że umierała sama :-((

Wszystko to boli tak samo, mimo upływu czasu. Staram się o tym nie myśleć, i tak niczego nie zmienię.
Gdyby mama poszła wcześniej do lekarza, może byłoby inaczej. A może straciłaby na pobyty w szpitalu ten rok życia, gdy żyła spokojnie, w nieświadomości. Choroba była agresywna i być może nic by jej nie zatrzymało...

Żadnym pocieszeniem jest tragedia innych, wszak nie dążymy w życiu do tego, aby innym wiodło się gorzej niż nam. Lżej nam jednak, że nie my jedyni niesiemy tak ciężki krzyż.
  Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
myszka141_2008

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25396

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-08-26, 11:00   Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
Gosiu, śledzę cały czas Twój wątek. Mimo upływu miesięcy, z Twoich postów bije smutek i żal do losu :-( Przykre to bardzo, że ciężko Ci się pogodzić z losem a i inni dorzucają swoich trosk. Życie i bez śmieci nie jest kolorowe i zawsze znajdzie się ktoś, kto usilne chce nam je uprzykszyć.
Jedyne co Ci mogę poradzić, to żyj własnym życiem. Nie daj sobą manipulować ani wciągać w poczucie winy. Brat nie chce Twojej pomocy? - w porządku. Jak przyjdzie z pretensjami - pogoń!!
A może On w ten sposób odreagowuje stratę ojca...czuje się opuszczony i sam sobie taką rzeczywistość tworzy :-(
Śmierć najbliższych to najtrudniejszy okres w życiu człowieka. Znam kilka przypadków ludzi, którzy nie udźwignęli tej sytuacji :-( Dlatego tak ważne, abyś nie oglądała się za dużo na innych, bo jak widzisz inni na Ciebie się również nie oglądają :-( Masz dla kogo żyć, masz dziciaczki, które bardzo potrzebują szczęśliwej, uśmiechniętej mamy. Życia i ludzi nie zmienisz, możesz jedynie nauczyć się żyć obok różnych osób.
Pozdrawiam Cię ciepło i trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej odzyskała spokój ducha :-)
Gosia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy skóry z owrzodzeniem
myszka141_2008

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4630

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-07-15, 06:27   Temat: Rak płaskonabłonkowy skóry z owrzodzeniem
Naprawdę nie ma tu nikogo, kto byłby mi w stanie podpowiedzieć i zinterpretować wynik?
  Temat: Rak płaskonabłonkowy skóry z owrzodzeniem
myszka141_2008

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4630

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-07-09, 09:27   Temat: Rak płaskonabłonkowy skóry z owrzodzeniem
Witajcie po przerwie. Myślałam, że nie będę musiała tu wracać, ale niestety okazało się, ze moja babcia - mama mamy - cierpi na raka skóry :-(

Od początku: Babcia 84 lata, leczy się jedynie na nadciśnienie. 2 lata temu była na wymrożeniu zmiany skórnej (jak to babcia określiła - niegojąca się krosta).

Do niedawna wszystko było ok. 1,5 miesiąca temu zauważyłam na powiece babci guzek. Po wizycie u dermatologa otrzymaliśmy skierowanie do onkologa z rozpoznaniem: NABŁONIAK PODTAWNOKOMÓRKOWY, postać wrzodziejąca. Z tego co wyczytałam, jest to "najkorzystniejsza" postać raka skóry i troszkę mnie to uspokoiło.

2 dni temu odebrałam wynik histopatologii zmiany.

"Rozpoznanie: Rak płaskonabłonkowy skóry z owrzodzeniem. Wycięcie doszczętne. Zaawansowanie pT1

Opis makroskopowy: Wrzecionowaty fragment skóry o wymiarach 0,9x0,7x0,2 cm. Na powierzchni częściowo owrzodziała zmiana o średnicy 0,5 cm. Margines minimalny 0,2 cm. Linia ciecia oznaczona tuszem."

Wizytę kontrolną mamy wyznaczoną na 16 lipca. Pielęgniarka wydając wynik powiedziała, żeby się niczym nie martwić, zmiana wycięta jest w całości i to koniec leczenia.

Moje pytanie jest następujące: czy nie mamy się już czego obawiać i jeśli Pani dr zaproponuje tylko obserwacje bez dodatkowych badań, mamy się na to zgodzić?
Histopatologia wykazała inny typ raka niż w rozpoznaniu pierwotnym, gorzej rokujący. Stąd moje obawy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Małgorzata
  Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
myszka141_2008

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25396

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-05-01, 07:43   Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
Gosiat ::rose:: wyrazy współczucia z powodu pożegnania z kolejnym bliskim członkiem rodziny. Chyba dopiero śmierć najbliższych pokazuje człowiekowi jakie ciężkie jest życie i że właśnie teraz wkraczamy w ważny etap nauki radzenia sobie w nim bez tych, którzy byli koło nas zawsze.

Twoje życie wkrótce wróci do normalności, na co dzień zapomnisz o przykrych wydarzeniach. Nie pocieszę Cię mówiąc, że już nigdy nie będzie jak kiedyś. Ja funkcjonuję jak dawniej, nawet więcej się uśmiecham. Chyba dlatego, że mam jedno zmartwienie mniej - cały czas powtarzam mężowi - przed Tobą najgorsze chwile w życiu, ja już nie musze martwić się o rodziców, nie musze się bać sygnału karetki czy wiadomości o chorobie.
Jednakże, nawet w gonitwie codziennego życia, cały czas gdzieś tam "z boku" w głowie kryje się myśl, że mojej mamy już nie ma, nigdy nie będzie.

Najgorsze są te trudniejsze chwile - chwile choroby, kłótni z mężem, ogólnie pojawiające się problemy. Wtedy pojawia się łezka w oku - tak bardzo chciałabym pojechać , porozmawiać z mamą, chociaż z nią posiedzieć.
W styczniu sprawiliśmy sobie pieska - do tej pory łapię się na myślach: "moja mam nie zdążyła poznać Fionki".
Pokrótce - moje całe życie podzieliłam na życie przed i po Jej śmierci. Życie po Jej odejściu nie jest złe, ale zupełnie inne. Myślę że właśnie po śmierci rodziców człowiek przestaje być dzieckiem - to taka magiczna granica - żadna 18-tka.

Trzymam za Ciebie kciuki i z całego serca życzę Ci, abyś wreszcie odnalazła spokój i uporała się z własnymi myślami i z tęsknotą po odejściu ukochanych osób.
Pozdrawiam Cię ciepło, Gosia.
  Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
myszka141_2008

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25396

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-02-15, 10:50   Temat: Tato odszedł i ... nie radzę sobie :-(
Witaj gosiat,
Bardzo przykre co piszesz :-( Nie mogłam nie odpowiedzieć na Twoje wołanie...bo poczułam się, jakbym czytała własną historię :-( Powróciły emcje, żal i rozpacz sprzed roku :-((
Moja mama, podobnie jak Twój tato, chorowała bardzo krótko - od wystąpienia pierwszych objawów żyła 2 miesiące (od diagnozy miesiąc, z czego 2 tyg pod respiratorem :-(( ). Miała niespełna 61 lat :-( Zmarła 26.12.2013 r.
Podobnie jak Ty nie mogłam poradzić sobie z emocjami - opadła z sił psychicznych miałam wrażenie, że za chwilę będę chodziła po ścianach. W nocy nie mogłam spać, a jednocześnie czekałam na sen mając nadzieję, ze mama mnie w nim odwiedzi. Tak też było co noc.. W dzień siadałam przy oknie i wyglądałam z przymrużonymi oczyma, wyobrażając sobie, że pani idąca ulicą w moją str to moja mama...
Mogłabym pisać i przytaczać sytuacje, ale nie o to chodzi... Ważne jest to, że mimo obłędu, żalu, niemocy i bezsilności ten stan minie. Podobnie jak Ty nie jestem nastolatką, która straciła jedyne oparcie w życiu - również mam meża, dzieci, ale podobnie jak Ty nie miałam do nich cierpliwości. Więcej - czasem denerwowała mnie ich obecność i to, ze chcą mi pomóc :-(
Niestety, nikt nie jest w stanie pomóc nam przeżyć swojej żałoby - trzeba opłakać stratę, inaczej nigdy nie pogodzimy się z rzeczyistością.
Po śmierci mamy co dzień chodziłam na cmentarz, chociaż na chwilę... Już z daleka, widząc mogiłkę płakałam, że mama leży tam sama, w zimnej ziemi.
Podobnie jak Ty podupadłam na zdrowiu (od grudnia do czerwca miesiąc w miesiąc byłam chora - anginy, oskrzela itp.). Włosy na głowie przerzedziły się... Odkupiłam swój smutek, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że wychodzę na prostą. Po Roku mogę z suchymi oczyma odwiedzić mamę na cmentarzu, mogę spokojnie zasypiać i bez emocji opowiadać dzieciom o babci, która kochała je najbardziej na świecie.
Gosiat, podpowiem Ci, że gdy zauważyłam, że już nie poradzę sobie sama, zaczęłam "ratować" się ziołowymi tabl antydepresyjnymi. Odstawiłam na koniec marca i od tego czasu radzę sobie sama.
Trzymam za Ciebie kciuki z całych sił |uscisk| Wierzę, że i Tobie się uda. Cudownego leku na żałobę niestety nie ma :-(
Pozdrawiam Cię ciepło ::rose::
  Temat: czerniak Clark III, co dalej?
myszka141_2008

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22582

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-06, 08:48   Temat: czerniak Clark III, co dalej?
Witaj Aniu, potwierdza się reguła, że brak wiadomości jest dobrą wiadomością :-) Bardzo cieszą takie informacje jak Twoja, a podane przed dr 85% jest bardzo dobrą prognozą :-) Póki jest wszystko w należytym porządku i to Wy macie przewagę nad Nieproszonym gościem trzeba wierzyć, że jesteście w tej liczniejszej grupie a nie na odwrót :-)
I koniecznie dziel się z wszystkimi tu obecnymi tymi dobrymi wiadomościami :-) Chorzy i ich najbliżsi szukają tu nie tylko pomocy w chorobie, ale też nadziei, że tak jak innym - i im się uda wygrać :-)
Myślę o Was, bo jak widzę, jesteśmy z tego samego miasta, więc tym bardziej jesteście mi bliskie :-)
Pozdrawiam Was obie i mocno trzymam kciuki, żeby choroba została już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem z przeszłości :-)
  Temat: czerniak Clark III, co dalej?
myszka141_2008

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22582

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-05, 18:48   Temat: czerniak Clark III, co dalej?
Witaj Aniagost, obserwuje Twój watek od momentu założenia go. Często o Was myślę. Co u Was słychać? Jak córka się czuje? Pozdrawiam ciepło i z całych sił trzymam kciuki
  Temat: Diagnoza - a raczej jej brak.
myszka141_2008

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 35560

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-24, 15:41   Temat: Diagnoza - a raczej jej brak.
Megan_D, tak mi przykro :-( Cały czas śledziłam Wasze losy i trzymałam kciuki z całych sił za Twojego Tatka... Wierzę, że odchodził spokojnie wiedząc, jaką mądrą i dorosłą córkę wychował ::rose::
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group