1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Autor Wiadomość
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #136  Wysłany: 2013-06-25, 18:54  


::rose::
 
dorotakr 


Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 3
Pomogła: 2 razy

 #137  Wysłany: 2013-07-18, 21:35  


[quote="biofanka"]
bajda84 napisał/a:
Za dużo pomyłek.Nie jestem osobą msciwą ale mam żal!!!



Znalazłam ten wątek szukając porady we własnej sprawie (czerniak), ale nie piszę tu w swojej sprawie. Ten wątek szczególnie mnie poruszył i wracam do niego od dłuższego czasu. Ta historia jest szczególna, a i Basia miała w sobie coś, co sprawiło, że nikt nie potrafi zapomnieć jej osoby, ani jej historii.
Długo zastanawiałam się, czy napisać w tym wątku, ale miałam wątpliwości, czy propozycja pomocy mogłaby zostać uznana za nietaktowną.

Nie wiem, czy Basi, bądź komuś z jej rodziny, udało dotrzeć do prawnika i nie wiem, czy życzenie Basi skierowania sprawy na drogę sądową nadal jest aktualne.

Tak się składa, że jestem prawnikiem i akurat specjalizuję się w sprawach ustalenia osoby winnej wypadku, choroby, czy śmierci, a później uzyskaniem odszkodowania.

Basia już nie żyje, ale pozostawiła córkę i zapewne jak każda matka chciałaby zapewnić jej przyszłość. Udało mi się już pomóc niejednemu osieroconemu dziecku zapewnić przynajmniej spokój finansowy.
Ta sprawa na pewno nie byłaby łatwa, ale jestem gotowa się jej podjąć - na pewno nie ma nic do stracenia, a można zyskać.
Mieszkam w Krakowie, ale nie stanowiłoby dla mnie najmniejszego problemu prowadzenie sprawy w woj. lubuskim, bowiem stamtąd pochodzę i często bywam w okolicach miasta z pomnikiem Chrystusa - odwiedzam tam rodziców. Prowadziłam już kilka spraw w zielonogórskich sądach i z doświadczenia wiem, że jest to do zrealizowania - zwłaszcza w czasach internetu, gdzie można całą dokumentację przesłać e - mailem.

Jeżeli chodzi o brak finansów na prawnika, to proszę się o to nie martwić.
Jeżeli chodzi o to, czy warto ryzykować swoje nerwy, to z doświadczenia wiem, że zmierzenie się z osobą winną, pozwala uwolnić się od negatywnych emocji i uporać się psychicznie z faktem śmierci osoby bliskiej (wg mojego doświadczenia to najlepsza terapia), a nadto - po ustaleniu, kto ponosi winę za ten przypadek - można wytoczyć sprawę cywilną o odszkodowanie; te odszkodowania są naprawdę bardzo duże - zwłaszcza w przypadku małych dzieci, którzy utracili rodziców.
Proszę to przemyśleć i w razie zainteresowania dać znać na prywatną wiadomość.
Jeżeli w tej sprawie nie ma jeszcze prawnika, to myślę, że będę potrafiła się odpowiednio zaangażować w tą sprawę, ponieważ wiem, co to znaczy mieć dziecko i mieć czerniaka. Oczywiście nic nie obiecuję, bo ostateczny wynika sprawy zależy nie tylko od moich starań, ale również od biegłych sądowych no i ostatecznie to sąd zadecyduje, ale moim zdaniem nie ma nic do stracenia.
Bez względu na decyzję rodziny Basi w w.w. kwestii, modlę się o dobrą przyszłość dla jej córeczki i siłę psychiczną dla jej męża.

Pozdrawiam

Dorota
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #138  Wysłany: 2014-11-03, 18:36  


:-( :-( :-(
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #139  Wysłany: 2015-09-28, 12:31  


http://wyborcza.pl/1,7684...d-smiercia.html
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #140  Wysłany: 2015-09-28, 13:16  


Historia Basi jest dramatyczna i bulwersująca. Niestety nie jest to jedyna taka historia...

Podziwiam Krzysztofa za wytrwałość, której wymaga nasz system prawny w rozliczaniu błędów medycznych. Tak trzymać! - choć wiem, że to trudne.
Ktokolwiek pomógł Krzysztofowi - jest wspaniałą osobą.

Polska jest krajem wielu kontrastów. Mamy wybitnych specjalistów i lekarzy niedouczonych (i zarazem najczęściej zbyt pewnych siebie). Jednym należy się wielki szacunek i uznanie, innym... pouczenie. I wymierzenie sprawiedliwości.
Chwała tym, którzy się w tym odnajdują. A szczególnie tym, którzy mają siłę zasadnie walczyć o swoje.

Wolą Basi było by ukarać winnych.
Krzysztof, Twoja walka jest słuszna. Mam nadzieję, że wkrótce dobiegnie właściwego końca.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group