1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w szyjce macicy
Autor Wiadomość
biala12 



Dołączyła: 08 Sie 2013
Posty: 108
Skąd: Gliwice
Pomogła: 29 razy

 #31  Wysłany: 2014-08-26, 15:49  


mufaso83,
słusznie zauważyłaś, że jestem przeciwniczką konizacji gdy nie ma potrzeby jej zrobić. Nawet przy CIN2 można zalecić obserwacje. Decyduje o tym lekarz po przeprowadzonej kolposkopii .
Prof.Kedzia z tego co piszą o nim jego pacjentki jest jednym z tych lekarzy który konizację przeprowadza wtedy kiedy już na prawdę musi. Dlatego w przypadku Angeliki skoro podjął taką decyzję musi mieć ku temu powody. To on jest lekarzem, i nie takim z pierwszej lepszej łapanki i to jemu należy zaufać a nie mi czy Tobie, bo jak słusznie zauważyłaś nie jesteśmy lekarzami :)

Angelika ma już dzieci a konizacja nie jest wielkim okaleczeniem. Tylko może być kiedyś w przeszkodą w posiadaniu dzieci. Jednak już je ma wiec, nic nie stoi na przeszkodzie aby ją przeprowadzić a da jej bardzo DUZE prawdopodobieństwo, że na tym skończą sie jej problemy.
Ja Ci natomiast pisałam, że nawet na ulotce SAM PRODUCENT piszę, że szczepionka nie jest dla zarażonych. Natomiast czy masz wirusa czy nie nigdy do końca sie nie dowiesz. Ponieważ wirus w fazie utajonej jest bardzo cieżki do wykrycia.
Na całym świecie szczepi sie tylko małe dziewczynki a nie dorosłe kobiety.
Jeżeli chciałabyś sie zaczepić w przychodni to osoby które szczepią przeszły szkolenie i na tym własnie szkoleniu uczono ich, że szczepić mogą tylko dziewczynki.
 
 
magdena 


Dołączyła: 06 Maj 2013
Posty: 80
Pomogła: 21 razy

 #32  Wysłany: 2014-08-27, 00:28  


Przepraszam , że wtrącę swoje trzy grosze do tematu.
Nie wiem co to zabieg konizacji o którym piszecie ale wiem jak się czuje osoba po usunięciu macicy ,który to zabieg przedstawia mufaso83 jako strasznie okaleczający.
Macicę miałam usuniętą w wieku 42lat około 6lat temu.
Nie miałam żadnych komplikacji,
po dwóch tygodniach grałam rekreacyjnie w siatkę.
Mendopauzy ;) jeszcze nie mam, nie odczuwam z tytułu zabiegu żadnego dyskomfortu.
Nie wiem czy tylko ja tak lekko to przeszłam ale wydaje mi się , że nie taki diabeł straszny jak go malują, pewnie też dużo zależy od nastawienia.
Lekarz kazał usunąć macicę z powodu dużych mięśniaków to usunęłam.
Także Angelika myślę, że lekarz wie co robi, dzieci masz i lepiej mieć pewność , że wszystko jest ok. Zresztą macica w pewnym wieku to tylko kawałek mięsa ;) :lol:
Trzymam kciuki za dobre wyniki.
 
angelikazygmunt 


Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 16
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2014-09-26, 17:34  


Tydzień temu przeszłam zabieg konizacji i łyżeczkowania (to już trzecie łyżeczkowanie w okresie 15 miesięcy). Mimo wątpliwości przed samym zabiegiem (czy rzeczywiście trzeba i jak to zniosę po) jestem zadowolona, że się zdecydowałam. Nie odczuwam żadnych dolegliwości, oprócz standardowych :) Teraz znowu czekam na wyniki, ale jestem o wiele spokojniejsza niż po poprzednich biopsjach. Zabieg miałam wykonywany w Poznaniu na Polnej. Pod względem organizacyjnym oraz informowania pacjenta polecam.
_________________
Angelika
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group