1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w podniebieniu
Autor Wiadomość
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #61  Wysłany: 2010-06-16, 10:23  


c.d.
I tak sobie dzwonie do Lublina dwa razy w tygodniu i ciagle slysze odpowiedz , ze nadal nic nie wiedza i ciagle robia jakies dodatkowe badania :lol:
To sa juz jakies zarty ... Namiarow na Wawe nie chca dac , bo sie i tak nic nie dowiem .
"Prosze uzbroic sie w cierpliwosc i zadzwonic za dwa dni " - tak zawsze brzmi odpowiedz ...
Nie wiem , moze zostawic juz to , skoro nic sie nie dzieje zyc dalej jak zdrowy czlowiek i zapomniec o chorobie/nie chorobie . Coraz czesciej mysle , ze dobrze zrobilam "uciekajac" ze szpitala .
Z drugiej jednak strony nie daje mi to spokoju :omondieu:
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #62  Wysłany: 2010-06-16, 11:13  


Dobrze że zwiałaś-mnie jakby zamienili własną żuchwę na tytanową ot tak z ciekawości to Ted Bundy i inni seryjni zabójcy byli by przy mnie grzecznym dzieckiem. :<: :--:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #63  Wysłany: 2010-06-16, 12:14  


Jakas - masz jakieś wyniki badań w ręce? możesz sama jechac na konsultację do innego ośrodka onkologicznego. W Warszawskim centrum onkologii przychodnia podzielona jest na "działy' juz w rejestracji siedzą zorientowane na tyle osoby że zapiszą cie do odpowiedniego lekarza. Jesli zdążysz sie zarejestrowac w miare wczesnie będziesz przyjęta tego samego dnia. Pogadaj ze swoim onkologiem albo lekarzem rodzinnym jesli masz do nego wieksze zaufanie o wpływie na twoja psyche takiej sytuacji. Niech w końcu cos z tym zrobią. poza tym jest jeszcze rezonans i Pet. Może poproś naszą DSS o radę. Skutecznie pomogła już tylu osobom.
U mnie po biopsjii nie było wiadomo co mi jest. potem wyciecie węzła, za miesiac kolejne wyciecia węzłów i migdała i sugestia że piewszy histpat to pomyłka i nic mi nie jest. miaam miec radioterapie ale za namową DSS wywalczyłam rezonans i dopiero wtedy było widac gdzie i jak duży jest guz. Czasem tak jest że nic nie wiadomo ale dla lekarzy jesteśmy przypadkiem. na własnym przykładzie wiem że warto i trzeba walczyć o życie. Bądź "upierdliwa" domagaj sie wyjasnienia sprawy i dodatkowych badań. Przecież ponowne badanie wycika trwa dwa tygodnie. Mój wycinek też był badany w warszawie w c.o. Odpowiedż dostałam najpierw na poczte emailową a oryginał pocztą na ades domowy.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #64  Wysłany: 2010-06-16, 18:24  


Przepraszam, że tutaj się wbijam, ale jeżeli chodzi o badania to też coś nie daje mi spokoju.
Jogi - moja siostra miała robiony wycinek w szpitalu laryngologicznym, później przyszedł wynik z hist-pat i w przychodni przyszpitalnej skierowali nas do szpitala onkologicznego. Na nasze pytanie o odebranie wyniku powiedziano nam, że sam wynik jest własnością szpitala i nam go nie wydadzą. Na odwrocie wypisu ze szpitala lekarz dał tylko adnotację co to za rodzaj raka. Czy nie powinniśmy się domagać, aby w tym szpitalu wydano nam jednak ten wynik lub jego kserokopię? To wszystko działo się w przychodni przyszpitalnej, na samym oddziale nie byliśmy. Lekarka telefonicznie dowiadywała się o wynik. W sumie to gdybyśmy chciały iść do jakiegoś prywatnego onkologa to nawet nie mamy z czym, a samo pobranie wycinka było trochę bolesne.
 
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #65  Wysłany: 2010-06-16, 19:47  


jogi45 napisał/a:
masz jakieś wyniki badań w ręce?

Mam wynik badania his-pat oraz zdjecia z tomografii komputerowej .
Moje wycinki sa GDZIES w Warszawie , ale gdzie to mi nie chca powiedziec .

Raz juz nie wytrzymalam i mowie do baby , ze to sa normalnie jakies jaja , a ona mi na to , ze co mi poradzi , trzeba czekac i uzbroic sie w cierpliwosc :roll:

A jesli chcialabym pojechac z tym co mam do Warszawy , to czy musze miec swieze skierowanie chocby od lekarza rodzinnego ? ||Plss||
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #66  Wysłany: 2010-06-16, 22:54  


Iza, Jakas - szpital i przychodnia przechowują wyniki ale ty masz prawo dostac je do reki choćby jako kserokopie. mamy prawo leczyc sie i konsultować tam gdzie chcemy. Onkolog to jeden z tych lekarzy do którego nie potrzeba skierowania. trzeba tylko miec wszystkie mozliwe wyniki. co sie da to na płycie Cd i opis. Niestety nie we wszystkich gabinetach jest możliwośc odtworzenia płyty i nie wszyscy lekarze odczytuja tak zapisane badanie. W moim szpitalu jest tak że jak kieruje mnie przychodnia na badania to w przychodni w gabinecie odbieram wynik a jak oddział to na oddziale albo lekarz dzwoni i każe mi wydać. W Warszawie w co byłam bez skierowania i na pierwszej wizycie lekarka napisała prośbę o wydanie wycinków. mogłam się tam leczyć ale wybrałam swoje miasto i laryngologię zamiast onkologię.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #67  Wysłany: 2010-06-18, 15:09  


No i d... Mialam dzis zadzwonic i zadzwonilam , a tu ta sama gadka , ze dalej nic nie wiedza ... :hun: Ja juz nie wiem czy smiac sie czy plakac . Trzeba chyba bedzie wziasc sprawe w swoje rece tak mi radzisz jogi45 |hmm|
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #68  Wysłany: 2010-06-24, 21:53  


Witaj,
Czy coś już wiadomo?
_________________
mamanel
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #69  Wysłany: 2010-06-25, 13:00  


Nic dalej nie wiem , obecnie pani doktor przebywa na urlopie , mam zadzwonic teraz w srode :roll:
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #70  Wysłany: 2010-06-25, 13:15  


Możesz mi przypomnieć ile to już trwa? :shock:
_________________
mamanel
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #71  Wysłany: 2010-06-25, 14:40  


Bedzie juz chyba z dwa i pol miesiaca ... :|
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #72  Wysłany: 2010-06-28, 21:24  


OK, to daj znać w środę czy jest wynik. A jak w ogóle się czujesz? Czy zauważyłaś czy zmiana się powiększa lub nie?
_________________
mamanel
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #73  Wysłany: 2010-06-29, 08:22  


No wlasnie nic sie nie powieksza , a nawet zagoilo sie dlatego lekarze zglupieli . Dam znac , napewno :)
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #74  Wysłany: 2010-07-06, 18:59  


Juz jest wynik ! Niby :uuu: Powiedzieli , ze maja watpliwosci , po dwoch miesiacah , czyli nic nowego :roll:
Kazali przyjechac do Lublina , przebadacx mnie chca i tak co 6 tygodni ponoc mam jezdzic , beda mnie obserwowac ::mur::
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #75  Wysłany: 2010-07-06, 19:32  


To zarąbiście ino mig i już mamy wynik-co prawda nie wiemy jaki.Jedyne co jest w tym dobre-nie masz tego gnoja co ja.Gwarantuję Ci bez badań.Masz chyba jednak szczęście :mrgreen: czego Ci życzę.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group