1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zgrubienie na jądrze
Autor Wiadomość
domel86 


Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2019-11-15, 09:09  Zgrubienie na jądrze


Witam,

mam 33 lata. 13 lat temu przeszedłem operację usunięcia wodniaka prawego jądra. 6 lat temu, gdy staraliśmy się z Żoną o dzieci postanowiłem zrobić badania. Urolog stwierdził, że jądra są prawidłowej budowy. Zdiagnozowano jedynie małe żylaki po obu stronach i nakazano wykonanie badania nasienia. Wyszło prawidłowo, Żonie udało się zajść w ciążę, 3 lata później w kolejną. W tej chwili żylaki po lewej stronie są wg mnie dość mocno widoczne (szczególnie po kąpieli), po prawej sporo mniejsze - aczkolwiek też można je wyczuć. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, nic mnie nie boli. 3 miesiące temu w operowanym wcześniej jądrze wyczułem zgrubienie. Nie wiem czy było zawsze/wcześniej, czy jest to coś nowego. Nie przypomina w dotyku formy guza, jest wielkości łebka od zapałki, może odrobinę większe. Wyczuwalne jedynie podczas kąpieli, przy pełnym rozluźnieniu worka mosznowego. Zgrubienie znajduje się tuż pod/przy dolnej części najądrza. Przy dotyku nie boli, w trakcie dnia również nie odczuwam dyskomfortu. Uprawiam sport (piłka nożna) i podczas wysiłku także nie mam żadnych dolegliwości. Morfologia, OB oraz wszystkie badania krwi w normie. Wizyta kontrolna u urologa umówiona na 28.11. Czy opisana przeze mnie zmiana to może być pozostałość po operacji wodniaka (jakaś blizna, czy coś), czy coś poważniejszego? Internet podpowiada zawsze najgorsze. Ktoś miał podobny przypadek?

Pozdrawiam serdecznie
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2019-11-15, 12:15  


domel86,
Jesteś umówiony na wizytę u lekarza i to jest najważniejsze. Nikt Ci teraz nie odpowie na pytanie czy zmiana jest pozostałością po zabiegu chirurgicznym czy to coś innego. A coś innego wcale nie musi oznaczać zmiany złośliwej.
Nie szukaj tzw.”podobnych przypadków” w internecie bo nie można porównywać w ten sposób niezdiagnozowanych jasno spraw dotyczących różnych osób.

Mam nadzieję, że lekarz jednoznacznie określi z czym masz do czynienia i absolutnie nie będziesz musiał wracać na forum.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group