1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Temat
Autor Wiadomość
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #16  Wysłany: 2010-10-21, 22:27  


Jesli chcą operować to przekonaj tate każda operacja wycięcia ma zawsze lepsze szanse.
Próbuj namówić tate (jeżeli mu to zproponowano) moim rodzicom nawet nie zaproponowano operacj :uuu: i

pozdrawiam
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #17  Wysłany: 2010-11-04, 18:45  


dziś wycięto mojemu tacie lewy górny płat płuca :-( kazano anm czekać na wynik 7 tygodni -dlaczego tak długo? :--:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #18  Wysłany: 2010-11-04, 19:54  


Jaszmurko
Cieszę się, że twój Tata był operowany:) To ogromna szansa...

7 tygodni to chyba za długo, standard to jest 3-4 tygodnie, duzo zależy od szpitala czy na miejscu u nich wykonują badania, czy mają umowę z jakims podmiotem, innym szpitale, którym to zlecają...Wiem, że w Poznaniu w 1 szpitalu na wynik biopsji czeka się 1 tydzień -bo robią u siebie, w innym poznańskim 5 tygodni...
może dopytaj dlaczego tak długo, bo skoro byłaby potrzebna chemia ooperacyjna, to trzeba ja wdrozyć najpóźniej 8 tygodni po operacji... Jeśli otrzymacie wynik po 7 tygodniach, to bedziecie mieli tylko 1 tydzień, by znaleźć miejsce na chemię... nie wiem czy tak od ręki wolne miejsce się znajdzie...
pozdrawiam cieplutko:)
_________________
Katarzynka36
 
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #19  Wysłany: 2010-11-04, 21:55  


dziękuje Ci bardzo za informacje-popytam lekarza,może da się to jakoś przyśpieszyć :--:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #20  Wysłany: 2010-11-05, 08:40  


7 tygodni :shock: to chyba jakieś nieporozumienie :shock: Moja mamcia czekała na wynik bronchoskopii do 5 dni a na wynik histopatologiczny do 10 dni a przyszedł chyba po 8 dniach. Wiem ze u nas mniejszy szpital, mniej takich operacji ale zeby aż 7 tygodni to aż nie do wiary.
Pozdrawiam
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #21  Wysłany: 2010-11-05, 10:11  


Standardowo czeka się 14 dni.
jeżeli czekacie dłużej, to patolog jest na urlopie, albo ma chorobowe.
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #22  Wysłany: 2010-11-05, 10:35  


tato był operowany we Wrocławiu na Grabiszyńskiej a wynik mają ponoć wysłać do Warszawy dlaczego nie wiem,bedzie mama rozmawiała na ten temat z lekarzem,a dziś sie dowiedziałam że wraz z usunięciem lewego płata usuneli równiez węzły chłonne jak dla mnie top nie brzmi za dobrze :--: dziś rano miał tato robioną ponowną bronchoskpie ponieważ jakiś wyciek w drenie nie podobał się lekarzowi :<: niech mi ktoś powie, czego w takim razie moge się spodziewać? po co ta kolejna bronchoskopia? skoro raz była robiona,a wczoraj operacja...sama już nie wiem co o tym myśleć :cry:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #23  Wysłany: 2010-11-05, 11:35  


Jaszmurko
Wycięciem węzłow chłonnych w śródpiersiu sie nie zadręczaj, to jest standardowa procedura - wszytskim, których operują (wycinaja płat albo całe płuco) wycinają też węzły, które potem badają by stwierdził, czy sa w nich przerzuty czy też nie, czy musi być wzdrożona chemioteraia pooperacyjna - uzupełnijąca czy też nie. Bronchoskopię mój Tata też miał robiona po operacji, z tym, że nie dzień po operacji, tylko 6 dnia po zabiegu, w dniu wypisuze szpitala notabene - lekarze chcieli mieć pewność czy wszytsko jest ok.

ściskam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
ans22 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 14
Pomogła: 2 razy

 #24  Wysłany: 2010-11-05, 17:07  


Też jestem zaskoczona czasem oczekiwania na wynik. Mój Tato też był operowany na Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Na wynik czekaliśmy ok.2 tyg. i został nam on przesłany prosto do domu, gdyż zbyt daleko mieszkamy żeby specjalnie fatygować się po odbiór. być może źle zrozumieliście i nie chodzi tu o tygodnie a dni - warto by to sprawdzić
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #25  Wysłany: 2010-11-06, 02:51  


Być może potrzebne są dodatkowe badania immunohistochemiczne. Wykonuje się je np. przy podejrzeniu raka wielkokomórkowego. W takich okolicznościach ze względu na czas, którego wymaga wykonanie barwień - wszystko faktycznie może trwać kilka tygodni.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group