1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-09, 10:56   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Nic nie ukoi bólu po stracie mamy.
Mama już się nie męczy, już ma spokój i niech teraz odpoczywa w spokoju.

[*][*][*]
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-07, 08:09   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Przykro mi bardzo ale wg mnie absenteeism ma rację.
To już nie potrwa długo.
Trzymaj się.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-06, 10:28   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Osobom zdrowym ciężko jest zaakceptować decyzję ukochanej osoby o odejściu.
Niestety choroba nowotworowa od pewnego etapu uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
Jeśli jakość życia pozwala normalnie funkcjonować to życie nas cieszy jeśli niestety na skutek choroby jakość życia spadnie poniżej pewnego minimum życie przestaje cieszyć. Dla chorującego każdy kolejny dzień to ból, nie możność oddychania bądź też samodzielnej egzystencji a takie życie najnormalniej nie cieszy i ma się go dość.
Na początku również ciężko mi było zaakceptować fakt, że moja mama miała już dość życia ale zrozumiałem co miała na myśli mówiąc: " Andrzej, jeśli tak mam żyć to ja już nie chce żyć". Dla mnie te słowa były jak młotkiem w głowę bo przecież jak to każdy chce żyć ale kolejne dni pomocy mamie praktycznie we wszystkim, mamy cierpienie, brak możliwości normalnego oddychania uświadomiły mi o co tak na prawdę mamie chodziło.
Dlatego spójrz na całą sytuację oczami mamy. Kochaj mamę ale nie samolubnie, pogódź się z decyzjami mamy i wybierajcie to co najlepsze to będzie prawdziwą oznaką miłości Twojej do mamy.
Pozdrawiam w tych niewątpliwie ciężkich chwilach.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-03, 12:22   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Niestety w zaawansowanej chorobie nowotworowej najgorsza jest bezsilność i patrzenie jak odchodzą najbliżsi. Musicie zadbać żeby mama nie potrzebnie nie cierpiała. To wbrew pozorom bardzo dużo co możecie dla mamy zrobić.
Pozdrawiam
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 14:26   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Zatrzymanie moczu to dość czytelny sygnał umierania.
U nas było tak samo jak u jusi.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 13:44   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Mama bez dwóch zdań powinna być pod opieką lekarza z hospicjum.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 10:57   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka, wyraźnie napisałem jak przyjdzie czas nikt nikogo nie przekreśla, mało tego życzę z całego serca żeby Mamie Marty się poprawiło jednak odnoszę wrażenie, że nie zauważyłaś tego postu Marty.
owcaMarta napisał/a:
Mamusie wypisali już do domu !!! Pan doktro powiedział,że jest źle... ,że nie mamy się co czarować.[…]

EPIKRYZA

W trakcie hospitalizacji napromieniona df 4 Gy/guz do dawki całkowitej 20 Gy/ na obszar mózgowia ,przy średnio dobrej tolerancji leczenia . Wypisana do domu w stanie stabnilnym,ciężkim z zaleceniami jak poniżej.
ZALECENIA
Dalsze leczenie objawowe pod kontrolą PORADNI OPIEKI PALIATYWNEJ
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 08:13   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Bardzo mi przykro, że choroba wygrywa.
Teraz ważne, żeby zapewnić mamie opiekę hospicyjną.
Mama nie może cierpieć i mam tu na myśli ból jak i problemy z oddychaniem.
Zadbajcie o to i jak już napisałem jak przyjdzie czas dajcie mamie odejść spokojnie, żeby już nie potrzebnie nie cierpiała. Wiem jakie to ciężkie :cry:
Trzymaj się, dużo sił życzę.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-25, 10:20   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Niestety choroba nowotworowa dotyka samego chorującego jak i jego najbliższych.
Troska o chorującego wywołuje w nas lęki. Tak bardzo pragniemy żeby nasi kochani wygrali walkę z chorobą choć gdzieś podświadomie zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, żeby nasi ukochani nie cierpieli choć zdajemy sobie sprawę jaki ból może spowodować choroba nowotworowa w końcu powoli dociera do nas świadomość, że nasi ukochani odchodzą, odchodzą na zawsze i z tym chyba najtrudniej sobie poradzić.
Pozdrawiam, trzymaj się Marta.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-31, 22:22   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
owcaMarta, bądź z mamą, wspieraj, rozmawiaj to ważne. Mama choruje na raka i niestety szanse na wygraną są znikome jednak Ty musisz być silna dla Niej.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-29, 23:30   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Niestety stwierdzenie przerzutów odległych w DRP rokuje źle. Choroba jest w stadium zaawansowanych i o wyleczeniu nie może być mowy.
DRP dobrze reaguję na chemioterapię więc jeśli mamie zostanie podana chemioterapia to przedłuży mamie życie.
Przykro mi bardzo.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group