1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Rauni

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6904

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-22, 16:48   Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Dzisiaj poszerzenie, uszko trochę wyszczerbione :P. Mam pieska z dziurką w uchu, bo mu kolega wygryzł, będziemy do siebie pasować.

Powiedzcie mi, czy na takim etapie jak jestem teraz - tzn. po usunięciu pierwotnego czerniaka i poszerzeniu marginesu, bez przerzutów - jest coś czego powinnam unikać (np. jakieś określone zabiegi, bo mam łokieć do rehabilitacji).
  Temat: gra w skojarzenia
Rauni

Odpowiedzi: 11658
Wyświetleń: 792802

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2018-01-15, 17:32   Temat: gra w skojarzenia
doświadczalny- królik
  Temat: "Cesarz wszech chorób. Biografia raka". Siddhartha
Rauni

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1603

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2018-01-14, 22:41   Temat: "Cesarz wszech chorób. Biografia raka". Siddhartha
Google, które wiedzą wszystko, podsunęło mi w jakiejś reklamie tę książkę. Nie wiem, czy macie ochotę jeszcze w ogóle cokolwiek na ten temat czytać, ale jeśli tak, to książka jest fascynująca, wciąga jak najlepszy thriller, opowiada w jaki sposób rodziły się sposoby leczenia raków, z których dzisiaj korzystamy - wraz ze ślepymi odnogami, strzałami w ciemno, ale też dzięki niesamowitemu poświęceniu lekarzy, badaczy, naukowców, którzy wręcz obsesyjnie zgłębiali temat, ryzykując swoją karierą, reputacją, gdy szli wbrew obowiązującym poglądom. Mówi o tym, jak nowotwory towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów, jak zmieniały się teorie na temat ich powstawania, jak rozwijała się wiedza na ich temat. Niesamowita lektura.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Rauni

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 36052

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-13, 21:06   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Merytorycznie nie odpowiem, mam nadzieję, że jest szansa, żeby podejrzenie meta jednak się nie potwierdziło :uuu: Trzymaj się _itsme_
  Temat: Czerniak Clark III, 1,6 mm.
Rauni

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-13, 13:35   Temat: Czerniak Clark III, 1,6 mm.
Trzymam kciuki, żeby dalej były dobre wieści i sprawozdawaj je na forum - myślę, że ważne jest czytanie tych pozytywnych historii :) .
  Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
Rauni

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 48466

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-12, 12:36   Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
Mama twardzielka! To pokolenie jest nie do zdarcia, jak moje babcie :D
  Temat: Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Rauni

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 8473

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-12, 12:33   Temat: Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
rutkowskip@coi.waw.pl, ale myślę, że u Ciebie leczenie prowadzone jest zgodnie z wszelkimi wytycznymi i w tej chwili nie ma potrzeby konsultacji - trzymam kciuki za dobry wynik biopsji wartownika i oby poza późniejszymi regularnymi badaniami był to u Ciebie koniec leczenia i znajomości z tym paskudztwem.

W przypiętych tematach w tym dziale masz taki wątek "Czerniak", tam jest dużo linków do artykułów o tym świństwie, m.in. na trzeciej stronie wątku link do artykułu "Czerniaki skóry – zasady postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w 2016 roku" pod redakcją m.in. prof. Rutkowskiego właśnie.

Mój paskud był na uchu.
  Temat: Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Rauni

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 8473

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-12, 12:10   Temat: Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Szczegóły w moim wątku, Clark III, Breslow 1 mm, IM 0/1mm kwadratowy. Miałam usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, usg węzłów na szyi, 22.01 mam wycinanie blizny bez biopsji wartownika (ze względu na pozytywne czynniki rokownicze decyzję tę poparł równiez prof. Rutkowski).
  Temat: Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Rauni

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 8473

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-12, 11:48   Temat: Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Hej, u mnie zdiagnozowano czerniaka na początku grudnia, też na początku czułam się, jakby mi ktoś obuchem w łeb przywalił i miałam straszną gonitwę czarnych myśli, ciężko mi było się od nich oderwać i oczywiście każdy pryszcz i kichnięcie wprawiały mnie w panikę. Teraz już jakoś się oswoiłam z tą diagnozą, skupiłam się na pozytywnych czynnikach rokowniczych i już mi lepiej :) .

Z tego, co wyczytałam tutaj na forum i w internecie, to wiele czynników u Ciebie rokuje dobrze - miał mniej niż 1mm, nie ma owrzodzenia, naciek limfocytarny to też podobno dobrze, jesteś młoda - tak więc trzymam kciuki, żeby biopsja węzła pokazała, że jest czysty i żebyś mogła odetchnąć, oczywiście nie zaniedbując później regularnych badań. Może to i dla mnie i dla Ciebie takie przypomnienie od losu, żeby cieszyć się każdym dniem, dziećmi, hobby i tak dalej i dbać o siebie, bo faktycznie jak się ma zdrowie, to z innymi rzeczami można sobie zawsze jakoś poradzić. Choroba ustawia wszystko w nieco innej perspektywie.
  Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Rauni

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6904

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-11, 17:20   Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Ok, napiszę do prof. Rutkowskiego z prośbą o jego opinię w takim razie.

[ Dodano: 2018-01-12, 09:57 ]
Przed chwilą oddzwonił do mnie profesor Rutkowski :shock: Co za człowiek <3

Potwierdził, że ze względu na korzystne czynniki rokownicze oceniłby mojego czerniaka jako PT1 i odstąpił od biopsji węzła wartowniczego.
  Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Rauni

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6904

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-11, 14:43   Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Poszerzenie blizny 22.01, bez biopsji wartownika - lekarz powiedział, że oznaczanie wartownika w rejonie głowy jest bardzo trudne, bo spływy są nietypowe, ponadto mam zmienione zapalnie wszystkie węzły szyi, co i tak jego zdaniem zaburzy wyniki, więc jest prawdopodobieństwo, że pocięliby mnie na darmo i nic nie znaleźli. Ponadto przemawiają za tym pozostałe czynniki rokownicze (w szczególności brak owrzodzenia i niski IM).

Myślicie, że warto tę decyzję z kimś konsultować, czy przyjąć jak jest?
Podobno biopsja wartownika i tak nie poprawia statystyk przeżywalności.

25.01. dermatoskopia pozostałych znamion na ciele.

Przy okazji zadałam moje pytania i tak gwoli informacji dla zainteresowanych: owrzodzenie to nie jest to, co widać gołym okiem, tylko cechy widoczne w badaniu histopatologicznym, nie jest to coś, co może się pojawiać i zanikać.
  Temat: meltump-co dalej?
Rauni

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 6655

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-10, 16:04   Temat: meltump-co dalej?
magusia napisał/a:Rauni

Pytałam o badanie histopatologiczne w DCO, ale tam wykonuje ten sam doktor co w Onkomedzie,
gdzie ja miałam wycinane swoje znamię.
A Ty gdzie się leczysz?


Teraz w DCO, pierwotnie miałam wycinane znamię w Luxmedzie, wysyłali do badania histopatologicznego do Consilio do Łodzi, tam dali taki dziwny opis trochę (zobacz w moim wątku), ponownie oceniał dr Wojnar w DCO, którego mi polecił też ten mój lekarz prowadzący, gdy okazało się, że dr Hałoń nie jest dostępna.
  Temat: Mięsak macicy
Rauni

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16777

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-09, 12:33   Temat: Mięsak macicy
No to rzeczywiście Ci się trafiło, moja mama też zachorowała na bardzo rzadki nowotwór i mówiła, że w totolotka to trafić nie może, ale jak nowotwór, to od razu taki, że jeden na milion czy coś :P.

Mam nadzieję, że wszystkie Twoje obecne dolegliwości są na tle nerwowym i cała historia zakończy się dobrze :) Trzymaj się ciepło!
  Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Rauni

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6904

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-08, 23:01   Temat: Czerniak ucha, Clark 3, Breslow II, 1 mm
Cytat:
Swoją drogą ciekawa jestem czy owrzodzenie widzi lekarz przez dermatoskop,czy tylko
patomorfolog podczas badania?


No to też ciekawe, bo człowiek na hasło "owrzodzenie" to ma jakąś taką wizję dość dramatyczną, a może to potoczne znaczenie i medyczne w tym przypadku trochę się rozjeżdżają? :?: I właśnie, czy to owrzodzenie jest cechą stałą zmiany czy może to się zmieniać w czasie.
Swoją drogą u mnie lekarz z dermatoskopem to nic nie widział, trochę podejście "no skoro to pani tak przeszkadza, to niech pani usunie albo za dwa miesiące usuniemy laserem może" |wht?!|
  Temat: meltump-co dalej?
Rauni

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 6655

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-08, 22:10   Temat: meltump-co dalej?
To jak Twoja lekarka tam pracuje, to może poproś o skierowanie, mój lekarz tylko napisał, że prosi o konsultację i ponowną ocenę preparatu z uwagi na to, że nie określono grubości zmiany i to wystarczyło jako skierowanie, nie musiałam nic płacić za to badanie.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group